Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chciał ukraść rower i ranił nożem dwie osoby, w tym policjanta – został zatrzymany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chciał ukraść rower i ranił nożem dwie osoby, w tym policjanta – został zatrzymany
05-09-2018 12:49   Janusz Ludwiczak
Nawet 10 lat więzienia grozi 21-latkowi, który 26 sierpnia próbował ukraść rower. Sprawca zaatakował nożem dwóch mężczyzn, którzy próbowali zatrzymać złodzieja.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 sierpnia po godz. 1 w nocy na ul. Kasprzaka, w pobliżu Hetmańskiej. 21-latek próbował ukraść rower. Złodzieja próbowało powstrzymać dwóch mężczyzn, którzy zostali ranieni nożem przez napastnika. Okazuje się, że złodzieja chciał powstrzymać policjant po służbie, który był w tym rejonie wraz z kolegą.

– Policjant będący po służbie wraz z kolegą zauważyli, że młody chłopak próbuje odpiąć zabezpieczenie roweru. Wzbudziło to ich zainteresowanie, więc postanowili sprawdzić, czy nie jest to potencjalny złodziej. Podeszli do mężczyzny, aby zapytać czy jednoślad jest jego własnością, a wtedy 21-latek wyciągnął nóż, ranił mężczyzn i uciekł. Świadkowie widzący to zdarzenie wezwali na miejsce służby ratunkowe, które udzieliły pomocy poszkodowanym – informuje st. sierż. Marta Mróz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Nożownik był poszukiwany, ale jego znalezienie było tylko kwestią czasu. Trzy dni później, 29 sierpnia sprawca został zatrzymany w mieszkaniu na Jeżycach, w którym się ukrywał przez policjantów z Wydziału Kryminalnego oraz Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

– Policjanci szybko ustalili, tożsamość mężczyzny. Podejrzewali, że mężczyzna będzie się ukrywał, ponieważ jak się okazało był już wcześniej poszukiwany do odbycia kary. Mundurowi sprawdzali każdy sygnał mogący naprowadzić ich na sprawcę. Ostatecznie poszukiwany został zatrzymany 29 sierpnia w mieszkaniu na poznańskich Jeżycach. Przebywał tam u swojej znajomej – wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej Policji.

21-latek usłyszał już zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu oraz narażenie na utratę życia lub zdrowia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald sąd zastosował wobec zatrzymanego 3 miesięczny areszt tymczasowy. Mężczyźnie grozi jednak kara nawet do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.


R E K L A M A

Komentarze (1)

18-09-2018 06:22:58
Negatyw
Złodziejom (jak widać) lepiej nie przeszkadzać... :(
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: