Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje i autobusy pojadą częściej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje i autobusy pojadą częściej
30-08-2018 05:11   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku obowiązywać będzie zasadniczy, czyli zimowy rozkład jazdy. Tramwaje do godz. 9 oraz od 14 do 19 kursować będą co 10 minut. Częściej, bo co 6 minut będzie jeździć również "piętnastka". Z Łazarza zniknie również tramwaj linii nr 29, zaś przez najbliższe dwa tygodnie z utrudnieniami muszą liczyć się pasażerowie "jedynki" i "siódemki", które nie pojadą przez Hetmańską i Reymonta.

Od środy dla ruchu kołowego otwarte jest skrzyżowanie ulic Wołyńskiej i Wojska Polskiego na Sołaczu. Na swoje stałe trasy wróciły autobusy linii nr 64, które przez ostatnie dwa tygodnie jeździły objazdem przez Dąbrowskiego i Niestachowską. Z kolei objazdem przez Dąbrowskiego i Kościelną kursowały autobusy linii nr 82. Nadal jednak tramwaje nie dojeżdżają na Sołacz i Piątkowską. "Jedenastka" kursuje objazdem przez Roosevelta, trasę PST do pętli na os. Sobieskiego.

Pasażerów MPK kolejne utrudnienia czekają w nocy z piątku na sobotę. Z powodu prac prowadzonych na przystanku "Bałtyk" w godz. od 23:00 do 5:00 autobusy linii nr 48, 59, 63, 69 oraz nocnych nr 240, 242 i 251 nie będą wjeżdżać na przystanek tramwajowy "Bałtyk" na ul. Bukowskiej. Autobusy zatrzymywać będą się na tymczasowym przystanku, który zlokalizowany zostanie na ul. Bukowskiej, za hotelem Sheraton.

W niedzielę po raz ostatni z Łazarza na Wildę i pod Kupiec będą dojeżdżać będą tramwaje linii nr 29, które od lipca w związku z wymianą sieci trakcyjnej i torowiska na ul. 28 Czerwca 1956 r. od Hetmańskiej do pętli Dębca jeździły objazdem od przystanku "Głogowska/Hetmańska" przez Hetmańską i 28 Czerwca 1956 r. Od poniedziałku "dwudziestkadziewiątka" wraca na Dębiec.

Dzień później, 3 września wprowadzony zostanie zimowy, czyli zasadniczy rozkład jazdy. Tramwaje i autobusy będą jeździć częściej.

I tak bimby oznaczone numerami: 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17 i 18 w dni robocze w godzinach szczytu, czyli w godz. 6:30-9:00 i 14:00-18:30 kursować będą co 10 minut. Do tej pory było to co kwadrans.

Ponadto w porannym szczycie komunikacyjnym między godz. 6:30 a 9:00 "piętnastka" będzie jeździć częściej – co 6 minut.

Z kolei tramwaje linii nr 11 kursować będą co 20 minut.

Jak już informowaliśmy od poniedziałku pasażerów dojeżdżających do węzła "Arciszewskiego" oraz ronda Jeziorańskiego czeka dwa tygodnie utrudnień. MPK rozpocznie wymianę rozjazdów na ul. Hetmańskiej przy skrzyżowaniu z Głogowską (od strony Kasprzaka). Tramwaje linii nr 1 i 7 aż do 16 września będą jeździć objazdem przez Głogowską, Roosevelta, Bukowską i Grunwaldzką. Więcej w artykule: Głogowska/Hetmańska: Za tydzień rusza remont torowiska. Pasażerów czeka 2 tygodnie utrudnień.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: