Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowska/Hetmańska: W poniedziałek rusza remont torowiska. Pasażerów czeka 2 tygodnie utrudnień - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowska/Hetmańska: W poniedziałek rusza remont torowiska. Pasażerów czeka 2 tygodnie utrudnień
27-08-2018 11:12   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek, 3 września rozpocznie się remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Przez dwa tygodnie tramwaje linii nr 1 i 7 będą jeździć objazdami.

W najbliższy poniedziałek MPK rozpocznie remont torowiska i wymianę zwrotnic na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Prace prowadzone będą od strony ulicy Kasprzaka, jednak przez dwa tygodnie z utrudnieniami musza liczyć się pasażerowie dojeżdżający do węzła "Arciszewskiego" i ronda Jeziorańskiego.

– Podczas rozpoczynającego się 3 września remontu torowiska na ul. Hetmańskiej między ulicami Głogowską i Kasprzaka zostaną wprowadzone następujące zmiany tras linii komunikacyjnych oraz inne zmiany w organizacji ruchu. Linie tramwajowe nr 1 i 7 pojadą w obu kierunkach objazdem przez "Bałtyk", zamiast przez Arenę – wyjaśnia portalowi lazarz.pl Tomasz Gieżyński, główny specjalista Działu Infrastruktury i Eksploatacji Zarządu Transportu Miejskiego.

Oznacza to, że aż do 16 września tramwaje linii nr 1 i 7 będą jeździć objazdem przez Głogowską, Bukowską i Grunwaldzką. Jednak na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku pomiędzy rondem Jeziorańskiego a węzłem "Głogowska/Hetmańska" nie będzie uruchomiana autobusowa komunikacja zastępcza.

– Brak linii za tramwaj, na odcinku od Głogowskiej do Arciszewskiego. Należy korzystać z linii 79 i 64, na odcinku od Arciszewskiego do ronda Nowaka-Jeziorańskiego z linii 93. Linia autobusowa nr 93 otrzyma dodatkowy przystanek na żądanie "Arena" – tłumaczy Tomasz Gieżyński z Zarządu Transportu Miejskiego.

Remont nie spowoduje zmian w ruchu kołowym, jednak z utrudnieniami muszą liczyć się piesi.

– Mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu pieszych na przejściu przez ul. Hetmańską po zachodniej stronie skrzyżowania z ul. Głogowską – należy wówczas korzystać z wytyczonego przejścia tymczasowego lub z przejścia dla pieszych przez ul. Hetmańską wzdłuż ul. Kasprzaka – objaśnia Tomasz Gieżyński z ZTM.

To nie koniec remontów w tym rejonie. 3 września Aquanet planuje rozpocząć prace wodno-kanalizacyjne na ulicy Chociszewskiego. O zmianach będziemy informować na bieżąco.


Map: ZTM


Komentarze (5)

31-08-2018 09:13:13
Pieszy Miejski
Już niedługo powrót do normalnej częstotliwości kursów. 1 i 7 przez remont pojadą przez Głogowską. Dzięki temu więcej osób (a nie tylko te z 11stki) będzie mogło się przekonać jakim dobrem jest ITS w relacji skrętnej. Stawiam na tramwajowe korki tak do Dmowskiego i Potworowskiego. Prezes MPK Poznań Sp. z o.o. mając blisko to zauważy i będzie tak intensywnie rozmawiać z Jacek Jaśkowiak jakby chodziło o chorągiewki, przypominając mu swoje słowa z 2013: Nawet drobne zmiany w mieście wpływają na koszty funkcjonowania komunikacji. Po ponownym włączeniu świateł na moście Teatralnym musimy wprowadzić dodatkowo 10 pociągów i prawie 30 motorniczych, by utrzymać obecny rozkład jazdy. Bo światła powodują kolejki tramwajów i długie przestoje
31-08-2018 08:51:59
Michał
Jedynym powodem, dla którego te roboty są wykonywane na początku września jest synchronizacja z robotami Aquanetu na ul. Reymonta, które i tak wymagałyby zamknięcia torowiska. Niepodawanie tej informacji jest marketingowym strzałem w stopę i nie wiem, dlaczego MPK tego nie robi. A wiadomo było o tym od momentu, gdy podano zakres tegorocznych prac, czyli gdzieś na przełomie stycznia i lutego.
29-08-2018 22:42:03
Janek
@toms Nie róbmy remontów, obniżmy prędkość do 10km/h, zlikwidujmy tramwaje a potem lgnijmy w korkach.
29-08-2018 22:03:26
m
To są kurna jaja po prostu! Jak bym wiedział, że coś takiego odwalą to bym nie kupował sieciówki!
27-08-2018 12:36:17
toms
Nie ma to jak robić remont na sam początek roku szkolnego. Brawo. I jeszcze nie ma autobusu za tramwaj? Jak raz wyłączyli ten odcinek to jeździł jakiś T7.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: