Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zmarł prof. Michał Iwaszkiewicz, założyciel i rektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zmarł prof. Michał Iwaszkiewicz, założyciel i rektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych
26-08-2018 23:23   Janusz Ludwiczak
W piątek w wieku 75 lat zmarł prof. dr hab. Michał Iwaszkiewicz, założyciel i rektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych przy ul. Głogowskiej 26, konsul Honorowy Republiki Estonii w Poznaniu, wybitny praktyk, uczony, wykładowca, działający w wielu stowarzyszeniach. Znawca i propagator dobrych obyczajów.

Prof. Michał Iwaszkiewicz zmarł w piątek, 24 sierpnia, ale uczelnia poinformowała o tym dopiero w niedzielę wieczorem.

Profesor doktor habilotowany Michał Iwaszkiewicz w środę skończyłby 76 lat. Urodził się 29 sierpnia 1942 roku w Warszawie. Później ukończył Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Życie naukowe, zawodowe i osobiste związał z Poznaniem.

uż w trakcie studiów współpracował z poznańskim mediami, w 1963 r. został członkiem zespołu "Gazety Poznańskiej", w którą współpracował do końca jej istnienia.

W 1965 r. ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W 1999 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od roku 1998 był profesorem tytularnym Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, był także profesorem Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu – uczelni, którą założył i którą kierował od chwili jej powołania do życia.

Był stypendystą rządu francuskiego na Sorbonie. Prof. Michał Iwaszkiewicz specjalizował się w prawnych i ekonomicznych aspektach działalności kulturalnej oraz marketingiem w kulturze i polityką kulturalną.

Od 2005 r. prof. Michał Iwaszkiewicz był również Konsulem Honorowym Republiki Estonii w Poznaniu. Współpracował z Policją, organizując szkolenia dla oficerów i funkcjonariuszy, doradzał dowódcom różnych szczebli, uczył funkcjonariuszy i pracowników Policji. W latach 2012-2015 był członkiem Rady Konsultacyjnej przy Komendancie Głównym Policji. Był również inicjatorem powstania w 2013 r. Uniwersytetu Srebrnego Wieku – adresowanego do byłych funkcjonariuszy Policji i innych służb mundurowych.

Prof. Michał Iwaszkiewicz otrzymał w sumie 46 odznaczeń państwowych, resortowych i regionalnych, w tym; Krzyże Oficerski i Kawalerski OOP, Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż za Zasługi dla ZHP, Medale za Zasługi dla Policji, Złota Odznaka ZSP Lider Pracy Organicznej.


Komentarze (1)

27-08-2018 09:02:55
poznanianka
Smutno. I strata .Ale aż nie do wiary ,że taką pomoc intelektualną miała Policja.Powinni to być "Błyszczący " ludzie !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: