Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie pojadą tramwajami i autobusami za darmo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie pojadą tramwajami i autobusami za darmo
24-08-2018 02:02   Janusz Ludwiczak
Od września uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mogli za darmo korzystać z komunikacji miejskiej.

Zgodnie z przyjętą na początku lutego uchwałą przez Radę Miasta od września uczniowie szkół do 15. roku życia będą mogli za darmo na podstawie legitymacji szkolnej lub doładowanej karty PEKA jeździć tramwajami i autobusami w Poznaniu.

Z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego, w strefie A – czyli na terenie miasta. Udogodnienia nie dotyczą linii podmiejskich.

– Mamy nadzieję, że wprowadzenie bezpłatnych przejazdów przyczyni się w jeszcze większym stopniu do korzystania z transportu publicznego m.in. w dojazdach rodziców z dziećmi do szkół oraz podczas weekendów – powiedział Piotr Snuszka, dyrektor ZTM Poznań.

Koszt wprowadzenia darmowej komunikacji szacowany jest na 2,5 mln zł. Z danych Zarządu Transportu Miejskiego wynika, że z bezpłatnych przejazdów tramwajami i autobusami będzie korzystać 27 tysięcy uczniów.


R E K L A M A

Komentarze (3)

28-08-2018 09:06:47
Ala
A uczniowie szkół średnich? Młodsze dzieci w większości mają szkoły blisko domu i nie dojeżdżają do niej komunikacją miejską. Przydałaby się taka ulga dla starszych uczniów. Oni nie mają chociażby darmowych podręczników, można by więc pomyśleć aby odciążyć chociaż w ten sposób rodziców. Cóż wybory wkrótce. Głosów mojej rodziny ta ekipa nie ma z wielu powodów ale ominięcie moich nastoletnich dzieci w pomyśle, bilety darmowe dla uczniów tylko poniżej 15 roku życia, upewniły mnie w temacie wybory.
26-08-2018 22:27:58
ja
Do szkoły podstawowej przeważnie się nie jeździ a gimnazjum już na wykończeniu a starsze dzieci jak widać się nie liczą co to nie dzieci?.No właśnie nie długo wybory i my mamy na nich głosować?.
24-08-2018 21:54:50
Dziadek
A te co najbardziej mogły by skorzystać niestety nie zostały objęte tą ulgą czyli dzieci dojeżdżające do szkół średnich I skąd taka astronomiczna suma Nie długo wybory może radni nad tym się zastanowią
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: