Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejna sesja rady osiedla – zmiana uchwalonego już budżetu i ustalenie listy remontów chodników - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejna sesja rady osiedla – zmiana uchwalonego już budżetu i ustalenie listy remontów chodników
08-08-2018 16:16   Janusz Ludwiczak
Dopiero co w ubiegłym tygodniu odbyła się sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, a już w czwartek odbędzie się kolejna, podczas której łazarscy radni mają podjąć pięć uchwał, m.in. w sprawie zmian w już uchwalonym budżecie na 2019 roku. Radni ustalą też listę priorytetów w zakresie prac remontowych miejskich chodników na przyszły rok oraz listę zadań w zakresie konserwacji miejskich zieleńców w latach 2019 - 2021.

Jak już informowaliśmy w ubiegły poniedziałek odbyła się sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, o której radni dowiedzieli się nieco ponad sześć godzin przed jej rozpoczęciem. O godz. 12:13 radni otrzymali mail od przewodniczącego: zwołuję sesję o godz. 18:30. Więcej pisaliśmy o tym w artykule: Sesja rady osiedla była nielegalna? Przewodniczący zwołał ją zaledwie z 6-godzinym wyprzedzeniem.

Tymczasem na czwartek zwołana została już kolejna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, mimo iż planowo zgodnie z harmonogramem powinna odbyć się dopiero 22 sierpnia.

"Permanentne zmienianie zaplanowanych wcześniej terminów sesji RO jest wyjątkowym utrudnieniem we wzięciu w nich udziału. Nieomalże co miesiąc terminy zmienia się niczym kameleon. Proszę wziąć pod uwagę, że radni mogą w tym czasie wykonywać obowiązki wynikające ze stosunku pracy, mieć plany osobiste. Przy ustalaniu grafiku w mojej firmie zgłaszam odpowiednio wcześniej, że określonego dnia będę brał udział w sesji RO i przełożony uwzględnia mój dezyderat w grafiku" – napisał w odpowiedzi radny Tomasz Wojciechowski.

Podczas sesji łazarscy radni mają podjąć pięć uchwał, m.in. w sprawie zmian w już uchwalonym budżecie na 2019 roku. Zmiany dotyczącą przekazania dodatkowych środków dla Zarządu Zieleni Miejskiej.

Rada Osiedla Św. Łazarz chce ubiegać się o grant na remont kolejnych alejek w Parku Kasprowicza. Na ten cel podczas budżetowej sesji, która odbyła się w czerwcu przeznaczono 250 tys. zł. Pozostałe środki ma dofinansować miasto, jeśli łazarski samorząd wygra konkurs grantowy. W ramach inwestycji miałyby zostać wyremontowane alejki w pobliżu skrzyżowania ulic Jarochowskiego i Niegolewskich, a także równolegle do ul. Jarochowskiego (na wysokości szpitala Św. Rodziny) oraz wzdłuż pływalni letniej.

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 30 lipca radni podjęli uchwałę, w sprawie zabezpieczenia środków na utrzymanie odnowionych alejek parkowych w Parku Kasprowicza wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Rada Osiedla Św. Łazarz zobowiązała się więc, że będzie przekazywać środki finansowe na utrzymanie alejek w Parku Kasprowicza. Teren ten należy do Zarządu Zieleni Miejskiej.

– W przypadku otrzymania dofinansowania na zadanie „Odnowienie alejek parkowych w Parku Kasprowicza na Łazarzu wraz z infrastrukturą towarzyszącą„ Osiedle deklaruje, że zabezpieczy, w razie potrzeby, środki finansowe na utrzymanie zrealizowanego zadania – zaznacza Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

"W związku z pismami: Zarządu Zieleni Miejskiej z 25 czerwca 2018 r. i Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji z 26 lipca 2018 r. Rada Osiedla deklaruje, że w razie potrzeby będzie partycypować w kosztach utrzymania zrealizowanego zadania. Gdy zaistnieje taka konieczność, środki, których wysokość zostanie uzgodniona z Zarządem Zieleni Miejskiej, z uwagi na procedurę planowania środków, zostaną przekazane ZZM w kolejnym roku budżetowym od otrzymania informacji" – pisze w uzasadnieniu do uchwały Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Nowy projekt budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz na 2019 rok zakłada przekazanie 70 tys. zł na doposażenie terenów miejskich administrowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej.

Podczas jutrzejszej sesji radni ustalą też listę priorytetów w zakresie prac remontowych miejskich chodników na przyszły rok oraz listę zadań w zakresie konserwacji miejskich zieleńców w latach 2019 - 2021.

W przyszłym roku Rada Osiedla Św. Łazarz planuje trzy remonty chodników: dokończenie remontu chodnika na ul. Wojskowej (na odcinku od Grunwaldzkiej do Marcelińskiej po stronie wschodniej), a także dokończenie remontu chodnika na brakującym odcinku na ul. Biedrzyckiego. Na liście zadań powierzonych w zakresie prac remontowych miejskich chodników oraz dróg wewnętrznych i gminnych do realizacji w 2019 roku znalazła się również ulica Morawskiego na odcinku od Bogusławskiego do Jarochowskiego.

XLVIII sesja Rady Osiedla Św. Łazarz (9 sierpnia godz. 18:00, Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych:

Porządek obrad:

  1. Otwarcie sesji, stwierdzenie kworum, powołanie protokolanta.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Projekt uchwały w sprawie zmian w planie wydatków Osiedla na rok 2018.
  4. Projekt uchwały w sprawie projektu planu wydatków Osiedla na rok 2019.
  5. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przesunięcie zadania do realizacji w 2018 r.
  6. Projekt uchwały w sprawie ustalenia listy zadań w zakresie konserwacji miejskich zieleńców.
  7. Projekt uchwały w sprawie ustalenia listy priorytetów w zakresie prac remontowych miejskich chodników oraz dróg wewnętrznych i gminnych na 2019 r.
  8. Zapoznanie Radnych z przekazaną korespondencją przedstawienie bieżącej informacji z prac Zarządu Osiedla między sesjami.
  9. Wolne głosy i wnioski.
  10. Zamknięcie sesji.

Załączniki:
Uchwały {POBIERZ PDF}
BUDŻET 2019 - Nowy projekt planu wydatków Osiedla Św. Łazarz na 2019 rok {POBIERZ PDF}

Projekty uchwał, protokół z poprzedniej sesji oraz frekwencje i obecność radnych można znaleźć w naszym serwisie na stronie: www.radaosiedla.lazarz.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: