Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada osiedla zobowiązała się do utrzymania alejek w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada osiedla zobowiązała się do utrzymania alejek w Parku Kasprowicza
02-08-2018 01:50   Janusz Ludwiczak
Zaledwie 12 z 21 radnych uczestniczyło w zwołanej w ciągu 6 godzin sesji Rady Osiedla Św. Łazarz, która odbyła się w miniony poniedziałek. Podczas posiedzenia radni podjęli uchwałę o zabezpieczeniu środków na utrzymanie odnowionych alejek w Parku Kasprowicza.
W sprawie nagle zwołanej sesji interpelację do prezydenta Poznania złożył już poznański radny Tomasz Wierzbicki, wiceprzewodniczący Komisji Samorządowej Rady Miasta Poznania.

Jak już informowaliśmy w poniedziałek odbyła się sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, o której radni dowiedzieli się nieco ponad sześć godzin przed jej rozpoczęciem. O godz. 12:13 radni otrzymali mail od przewodniczącego: zwołuję sesję o godz. 18:30. Więcej pisaliśmy o tym w artykule: Sesja rady osiedla była nielegalna? Przewodniczący zwołał ją zaledwie z 6-godzinym wyprzedzeniem.

W sesji, która odbyła się na terenie Nocnego Targu Towarzyskiego przy ul. Kolejowej 23 wzięło udział zaledwie 12 z 21 radnych.

W porządku obrad przewidziano w zasadzie tylko podjęcie jednej uchwały w sprawie zabezpieczenia środków na utrzymanie odnowionych alejek parkowych w Parku Kasprowicza wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Rada Osiedla Św. Łazarz zobowiązała się więc, że będzie przekazywać środki finansowe na utrzymanie alejek w Parku Kasprowicza. Teren ten należy do Zarządu Zieleni Miejskiej.

W przypadku otrzymania dofinansowania na zadanie „Odnowienie alejek parkowych w Parku Kasprowicza na Łazarzu wraz z infrastrukturą towarzyszącą„ Osiedle deklaruje, że zabezpieczy, w razie potrzeby, środki finansowe na utrzymanie zrealizowanego zadania – zaznacza Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

"W związku z pismami: Zarządu Zieleni Miejskiej nr ZZM.RZ.4/5111-190/2018 z 25 czerwca 2018 r. i Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji nr KA.4414.06.2018 z 26 lipca 2018 r. Rada Osiedla deklaruje, że w razie potrzeby będzie partycypować w kosztach utrzymania zrealizowanego zadania. Gdy zaistnieje taka konieczność, środki, których wysokość zostanie uzgodniona z Zarządem Zieleni Miejskiej, z uwagi na procedurę planowania środków, zostaną przekazane ZZM w kolejnym roku budżetowym od otrzymania informacji.
Zgodnie z § 28 ust. 3 pkt 2 Statutu Osiedla Św. Łazarz, stanowiącym, że do wyłącznej kompetencji Rady należy uchwalanie planów wydatków osiedla oraz w związku z wolą udziału Osiedla w zadaniu inwestycyjnym wyłonionym do realizacji w drodze konkursu zadań inwestycyjnych osiedli, podjęcie niniejszej uchwały jest zasadne"
– pisze w uzasadnieniu do uchwały Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Dodajmy, że w poniedziałek łazarscy radni rozmawiali z mieszkańcami budynków przy ul. Potockiej i Kolejowej i organizatorami Nocnego Targu Towarzyskiego w sprawie łamaniu ciszy nocnej i zakłócaniu porządku publicznego. Więcej w artykule: Nocny Targ Towarzyski ma przestać łamać ciszę nocną. Na Kolejowej ma być więcej patroli {►WIDEO}.

Z kolei interpelacje w sprawie terminów zwoływania sesji rady osiedla do prezydenta Poznania złożył poznański radny Tomasz Wierzbicki, wiceprzewodniczący Komisji Samorządowej.

– Ta sesja nie powinna się w ogóle odbyć, gdyż została zwołana niezgodnie z regulaminem. Myślę, że powinniśmy zająć się tym na Komisji Samorządowej. Sesja została zwołana niezgodnie z prawem, bez zachowania terminu. Prezydent Poznania może nawet unieważnić uchwały, które były podejmowane na tej sesji. Nie słyszałem jeszcze o takim przypadku w Poznaniu – mówił nam w poniedziałek Tomasz Wierzbicki, wiceprzewodniczący Komisji Samorządowej Rady Miasta Poznania.

"Większość rad osiedli ma uchwalone regulaminy, które określają minimalny czas na zawiadomienie radnych o zwołaniu sesji (zazwyczaj jest to 7 dni).
Zwracam się z prośbą o interpretację – czy Przewodniczący Rady Osiedla, zwołujący sesję na wniosek Przewodniczącego Zarządu lub grupę radnych, jest zobowiązany do zachowania czasu na zawiadomienie radnych, który jest określony w regulaminie? Proszę o przesłanie interpretacji do rad osiedli. Być może warto byłoby zaproponować radom osiedli uszczegółowienie regulaminów, wraz z zapisaniem możliwości skrócenia terminu na zawiadomienie w nadzwyczajnych sytuacjach"
– pisze w interpelacji Tomasz Wierzbicki, Radny Miasta Poznania.

Projekty uchwał, protokół z poprzedniej sesji oraz frekwencje i obecność radnych można znaleźć w naszym serwisie na stronie: www.radaosiedla.lazarz.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XXXLVII (nadzwyczajna) 30.07.2018

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


R E K L A M A

Komentarze (3)

06-08-2018 07:18:24
Negatyw
A na Łazarzu nie ma już gdzie parkować. Aleja Bagienna, to jeden wielki korek i nie idzie nawet na chwilkę zaparkować. Te słupki od strony parku są niepotrzebne (!!!!!).
04-08-2018 12:45:39
Poważna
Patrząc na to zdjęcie, najlepiej widać, z czym mamy do czynienia...
02-08-2018 15:26:20
Niedowiarek
Przepraszam, czy te osoby na zdjęciu stanowią Radę Osiedla?!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: