Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pływalnia Olimpia została zamknięta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pływalnia Olimpia została zamknięta
31-07-2018 13:02   Janusz Ludwiczak
Policja wypowiedziała umowę najmu Towarzystwu Sportowemu Olimpia, które prowadziło pływalnię przy ul. Taborowej. Pod koniec czerwca odłączono prąd do budynku basenu. Powodem jest zadłużenie sięgające blisko 100 tys. zł. Obecnie obiekt jest zamknięty.

O sprawie informuje dzisiejszy "Głos Wielkopolski". Pod koniec czerwca na basenie przy Taborowej został odłączony prąd. Do 2022 roku obiekt miało dzierżawić Towarzystwo Sportowe Olimpia. Umowa była zawarta na 25 lat od 1997 roku. Jednak jak się okazuje dotychczasowy dzierżawca zalegał z opłatami. Policja, która jest właścicielem obiektu wypowiedziała umowę najmu.

– Dostawy energii wyłączono z powodu zadłużenia Towarzystwa Sportowego Olimpia, które w połowie sierpnia sięgało blisko 100 tysięcy złotych. Wielokrotnie były podejmowane próby polubownego załatwienia sporu, prowadzono rozmowy, przedłużano terminy płatności, a także została zawarta w dniu 24 maja 2016 r. ugoda, której warunków TS Olimpia nie dotrzymało – mówi "Głosowi" podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Na razie Policja szuka nowego najemcy. Nie wiadomo czy basen przy parku Manitiusa będzie dostępny od września.

Kryta pływalnia Olimpia powstała przy parku Manitiusa (przy ul. Taborowej 1) na przełomie lat 60. i 70. W obiekcie znajduje się duży basen o wymiarach 25x12 m i głębokości maksymalnej 1,8 m, a także drugi basen, płytszy - 0,40-0,80 m. Z pływalni można było korzystać jedynie w ramach karnetu (rocznym lub 5-miesięcznym, których ceny wahały się od 170 do 320 zł).

Komentarze (5)

20-09-2018 16:18:36
Miki
Policja kłamie ponieważ była chęć spłaty zadłużenia ale policja nie chce pieniędzy bo chyba ma ich za dużo mają gdzieś poznaniaków wolą zrobić parking policyjny kłamią a jeżeli nie to niech coś robią bo to dla mnie walka polityczna Ciekawe czy w Warszawie wiedzą że poznańska policja nie chce odzyskać pieniędzy.
31-07-2018 22:34:42
limertom
Przeciez to juz widac gołym okiem ze sie czają na grunty !!!!! tak samo jak ze stadionem na przeciwko Energetyka ,już patrzą komu kieszeń nabić!!
31-07-2018 22:25:46
limertom
Gdzie jest miasto do cholery setki tysiecy złotych wydano dla rowerzystów na kontra pasy ,pourywane znaki plastkowe ,nie naprawione, a teraz zimą dzeci z pobliskich szkół nie bedą miały gdzie chodzic na basen to jest skandal dla miasta Panie Jaśkowiak może jakąś gale charytatywną dla tej pływalni która istnieje dziesiątki lat !!!!!!!!!!!
31-07-2018 19:54:42
Tomek
Wielka szkoda, bo to fajny basen do pływania i do nauki maluchów. Na zajęciach niemowlaków zawsze komplet.
31-07-2018 16:55:08
Dodi
Wg mojej wiedzy Policja miała współuczestniczyć w kosztach remontów basenu, z czego się nie wywiązywała. Z tego powodu TS Olimpia wstrzymało wpłaty za prąd w równoważnym zakresie.
Aktualności
Niezapominajka
13

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Rumunia - impreza z cyklu: "Przez żołądek do kultury". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu.
Impreza organizowana przez Klub Krąg, we

15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: