Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Haftowali wzory secesyjne - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Haftowali wzory secesyjne
31-07-2018 12:35   Janusz Ludwiczak
Warsztaty z haftu, podczas których można było zaprojektować własną kompozycję elementów secesyjnych kamienic odbyły się w bramie kamienicy przy ul. Matejki 46.

Podczas warsztatów uczestnicy mogli nauczyć się podstawowych rodzajów haftów, ściegów i technik ich wykonania. Chętni mogli zaprojektować własną secesyjną kompozycję lub oprzeć się na gotowym wzorze. Zajęcia połączone były z historią łazarskich kamienic secesyjnych.

Warsztaty poprowadziła Natalia Janowska, z zawodu historyk i pedagog, z zamiłowania rękodzielniczka, uwielbia haft kaszubski, uczyła haftu podczas licznych autorskich warsztatów i kursów, m.in. w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, Muzeum - Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich.

– Warsztaty z haftu secesyjnego cieszyły się dużym powodzeniem, wszystkie miejsca zostały zarezerwowane w ciągu kilku godzin. To pierwsze, ale nie ostatnie warsztaty z rękodzieła, jakie zorganizowaliśmy w Kino w Bramie 46. Prze dnami jeszcze m.in. warsztaty z szycia filcu. Okazuje się, że brama wjazdowa kamienicy dobrze sprawdza się nie tylko jako sala kinowa. W bramie i na podwórku odbywały się już w tym roku warsztaty stolarskie i ogrodnicze, w trakcie których wspólnie zbudowano hotel dla owadów, uczestnicy sadzili rośliny i dowiedzieli się, jak założyć zielony ogródek w centrum miasta. Zorganizowaliśmy też warsztaty teatralne i lalkowe dla dzieci, podczas których dzieci same zaprojektowały lalki, następnie z małą pomocą je uszyły i wystąpiły w przedstawieniu – powiedział Andrzej Janowski z Kina w Bramie 46, które zorganizowało zajęcia.

Z kolei w sierpniu organizatorzy zapraszają na kolejne projekcje filmowe, które będzie można zobaczyć również na oryginalnych fotelach z dawnego kina Bałtyk.

– Już w czwartek o godz. 20:00 wyświetlimy film dokumentalny "Aleppo`s Fall" o zbrojnej walce rebeliantów i upadku powstania. Przed nami kolejne filmy, a także animowane bajki dla dzieci – zapowiada Andrzej Janowski.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

17:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Coś się kończy, coś się zaczyna"
- Koncert Happy Jazz Band, warsztaty tańca swingowego

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

11:00
ul. Dmowskiego - skwer między "deską" a Przedszkolem 44
"Sprzątamy Łazarz"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: