Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jarosław Pucek chce wybudować tramwaj na os. Kopernika - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jarosław Pucek chce wybudować tramwaj na os. Kopernika
30-07-2018 08:57   Janusz Ludwiczak
– Mam wrażenie, że zatraciliśmy poczucie wyjątkowości naszego miasta. Ciągle tylko słyszę, że Poznań jest już za takim, czy innym miastem, w takim, czy innym rankingu. Poznań nie jest miastem doskonałym, ale chcę, żeby znów był dumny – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl Jarosław Pucek, kandydat na prezydenta Poznania.

W maju swój start w wyborach samorządowych ogłosił Jarosław Pucek, mecenas, były prezes ZKZL i wierny kibic Lecha Poznań. Kandydata na prezydenta Poznania poparł były gospodarz stolicy Wielkopolski Ryszard Grobelny.

Janusz Ludwiczak, lazarz.pl: Dlaczego postanowił Pan kandydować na prezydenta Poznania?
Jarosław Pucek: – Ponieważ nie podoba mi się to co się dzieje obecnie w samorządzie.
Za dużo partyjniactwa, za dużo autopromocji, za mało organicznej, metodycznej pracy. Oczywiście nie jestem naiwny. Nie da się "odpolitycznić" samorządu i nie taki jest mój cel. Nie jestem przeciwnikiem partii politycznych, ale tego jak spór pomiędzy nimi wpływa na samorząd. A wpływa i to w najgorszy możliwy sposób, jak choćby przydział pieniędzy na inwestycje.

Jaki ma Pan plan? Co może nam zaoferować komitet Dobro Miasta?
– W nadchodzącej kampanii chcę pokazać, że można inaczej rozmawiać o mieście. Że można się różnić, ale nie musi to prowadzić do nienawiści. Że można rozmawiać z każdym i na każdy temat. Głęboko wierzę, że mamy wspólne cele, ale różnimy się co do metod. A jeśli tak będziemy postrzegać spór o miasto, to będzie nam zawsze łatwiej osiągać kompromis.

Jaki będzie Poznań w 2023 r. po 5 latach rządów Jarosława Pucka jako prezydenta Poznania?
– Dobrze przygotowany do prowadzonych inwestycji. Z gotową dokumentacją do najważniejszych z nich, jeśli nie uda się ich wykonać w ciągu jednej kadencji. A wielu z moich marzeń nie da się spełnić, jeżeli nie uzyskamy dofinansowania unijnego. Nie miejmy złudzeń. Miasta nie stać na samodzielne sfinansowanie najważniejszych z nich, w tym przede wszystkim w transport publiczny. Mam tu na myśli linie tramwajowe na os. Dębina, a nawet do Lubonia, czy na os. Kopernika.
Zupełnie fantastyczne byłoby gdyby udało się pozyskać środki na linię tramwajową na Ławicę, a dalej do Przeźmierowa, a może nawet i Tarnowa Podgórnego. Można to zrobić transportem szynowym, ale nie musi to być pociąg, którego standard realizacji inwestycji znacznie podnosi jej koszty. Poza tym chciałbym żeby Poznań był miastem dumnym. Mam wrażenie, że zatraciliśmy poczucie wyjątkowości naszego miasta. Ciągle tylko słyszę, że Poznań jest już za takim, czy innym miastem, w takim, czy innym rankingu. Poznań nie jest miastem doskonałym, ale chcę, żeby znów był dumny. Bo pewność siebie daje wiarę w sukces, a sukces jest naszym celem.

Jarosław Pucek ma 42 lata. Za rządów poprzedniego prezydenta Ryszarda Grobelnego był prezesem Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL), wcześniej był działaczem Unii Wolności, a później Platformy Obywatelskiej. Podczas poprzednich wyborów samorządowych w 2014 r. startował do sejmiku województwa wielkopolskiego z listy "Teraz Wielkopolska" komitetu Ryszarda Grobelnego, jednak bezskutecznie.

Kandydata poparł Ryszard Grobelny. Poprzedni prezydent Poznania zadeklarował, że nie będzie startować w wyborach, ani nie będzie chciał być również wiceprezydentem. Jarosława Pucka poparł również Poznański Ruch Obywatelski.

Jak już informowaliśmy jednym z kandydatów z ramienia Jarosława Pucka będzie wieloletni przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz. Wojciech Wośkowiak będzie najprawdopodobniej "jedynką" na liście komitetu "Dobro Miasta".

Wiadomo, że na tą chwilę o fotel gospodarza Poznania chce ubiegać się pięciu kandydatów. Oprócz Jarosława Pucką na listach wyborczych pojawi się obecny prezydent Jacek Jaśkowiak (z ramienia PO i Nowoczesnej). PiS postawił na 65-letniego przedsiębiorcę Tadeusza Zyska. Kandydatem społeczników - Koalicji Prawo do Miasta jest Dorota Bonk-Hammermeister, przewodnicząca Rady Osiedla Wilda i prezes zarządu Stowarzyszenia Prawo do Miasta, współzałożycielka Wildeckiej Incijatywy Lokalnej WILdzianie. Swój start ogłosił również obecny wiceprezydent Poznania Tomasz Lewandowski, który będzie kandydatem Lewicy.


Komentarze (7)

31-07-2018 13:44:04
eka z małeki
@ANIA-ja zawsze,zawsze!!!zachęcałem znajomych do głosowania-bo co znaczy pyskowanie skoro nie chce się iść głosować.Głosujmy NOGAMI!!! i (głową-a nie czym innym)!!! Inaczej nie będzie żadnych zmian niekoniecznie zaraz!!!bo potem do kogo pretensje że nic się nie dzieje,chyba tylko do siebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! eka
31-07-2018 07:00:43
ania
Apropos wyborow, rozmawiam z ludzmi na temat wyborow.....nie pojda, twierdza, ze nic i tak sie nie zmieni....a ja mowie wlasnie dlatego nic sie nie zmieni bo do wyborow idzie garstka ludzi ! Postawa godna ubolewania. Uwazam, ze to na kogo sie glosuje moze WIELE zmienic !
30-07-2018 13:21:58
poznanianka
Pan Wośkowiak " działa " od 2000 roku. Pan Janusz Kapuściński ' mieszka ' w radzie. Dosyć.
30-07-2018 13:18:01
eka z małeki
-mam wrażenie,że niektórzy całkowicie zatracili poczucie realizmu i poszanowania MIESZKAŃCÓW miasteczka!!!!Jeden obiecuje tunele,drugi tramwaje!!!No cóż wybory się zbliżają-jestem ciekawy czy oni w te ....... sami wierzą???Wątpię!!!!Czekam co jeszcze ciekawego się pojawi-byle tylko zdobyć te parę głosów więcej.Mało tego czy są jeszcze ludziska które wierzą w te obietnice???EEEEEEEEEEEEE CHYBA NIEEEEEEEE nie chce mi się w to wierzyć a może o zgrozo sá????????????????? eka
30-07-2018 13:04:14
poznanianka
Owszem może dobry p.Pucek w ZKZLAle jak juz proponuje mieszkańcom pana Wośkowiaka , to się boje.Obaj będą tylko " lać wodę "I to co najważniejszego dla mieszkańca .Nie inwestować w buble .Przykładem do konca świata będzie Dworzec. Nie mamić mieszkańców ,że wszystko się da zrobić. To złudne.Nigdy , przenigdy żadne miasto w Polsce i na swiecie nie zaspokoi miejsc postojowych dla kierowców. Można tylko rozwiązywać problemy. Ale od od nas zależy , kogo wybierzemy , czy pójdziemy na spotkania i do urn.W jaką fantazje przyszłych włodarzy , rajców uwierzymy , a potem czy będziemy patrzeć na rece i rozliczać.Ale nie wykluczam też podziękowania za wkład pracy i rzetelność.
30-07-2018 11:50:36
paramido
Nie do końca rozumiem przesłanie, że mamy być dumni z Poznania, bo pan Pucek nie wymienia żadnych konkretów. Będzie nacisk na czystość? Niedymiące autobusy i wzorcowy dla innych miast transport publiczny? A może wystarczy duma z przebojowej nazwy komitetu „Dobro miasta”? Myślę, że warto dopytywać kandydatów o konkrety, a nie tylko pozwalać im na lanie wody...
30-07-2018 10:18:37
der Räuber
Pucek jest dobrym fachowcem, jest dość rozsądny. Jest najlepszym kandydatem prawicowym, bo nie ma prawicowo zakutego łba i ma dość otwarty umysł jednocześnie pozostając wiernym swoim konserwatywnym zasadom. Dla mnie jako dla lewaka, to chyba najlepsze mniejsze zło ;)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: