Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Skwer przy pomniku Kościuszki wypięknieje, na skwerze przy Kolejowej pojawią się nowe alejki? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Skwer przy pomniku Kościuszki wypięknieje, na skwerze przy Kolejowej pojawią się nowe alejki?
27-07-2018 01:34   Janusz Ludwiczak
Nowe ławki i inne elementy małej architektury, nasadzenie drzew, bylin, roślin cebulowych i trawników – skwer przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Bukowskiej, na którym znajduje się pomnik Kościuszki ma zostać zrewitalizowany. ZDM przedstawił również projekt zagospodarowania terenu zieleńca w obrębie ulic Potockiej, Kolejowej i Hetmańskiej.

W ubiegły czwartek Rada Osiedla Św. Łazarz zatwierdziła nowe projekty rewitalizacji zielonych skwerów. Jeden z nich zakłada, że skwer na rogu ulic Grunwaldzkiej i Bukowskiej ma zostać zrewitalizowany.

– Zasadniczym celem jest poprawa sposobu zagospodarowania placu, jego estetyki, spowodowanie, że będzie to plac, na którym można zatrzymać się dłużej poprzez wprowadzenie nowych elementów małej architektury, nawiązujących do istniejących murków ozdobnych z piaskowca. Zaprojektowanie nowej zieleni po obu stronach pomnika Tadeusza Kościuszki miało na celu przede wszystkim "wyciszenie" przestrzeni w kontekście wzmożonego ruchu komunikacyjnego, jak również stworzenie bardziej przyjaznego otoczenia (poprzez zieleń) dla użytkowników przestrzeni, zachęcającego do zatrzymania się w tym miejscu – wyjaśnia Ireneusz Woźny, zastępca dyrektora ZDM ds. technicznych.

Projekt rewitalizacji skweru pod pomnikiem Kościuszki zakłada nasadzenie nowych drzew, krzewów liściastych i pnączy, bylin, roślin cebulowych i trawników.

Podczas lipcowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz zaopiniowała również pozytywnie projekt zagospodarowania terenu zieleńca w obrębie ulic Potockiej, Kolejowej i Hetmańskiej, który zakłada wprowadzenie ciągu pieszego w taki sposób, by zminimalizować ingerencję w istniejący drzewostan. W środku skweru pojawić nowe alejki, ławki i inne elementy małej architektury.

Łazarscy radni zaopiniowali również przebudowy drogi prowadzącej od ulicy Chociszewskiego do Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki". Projekt zakłada remont nawierzchni drogi i chodnika, który miałby zostać wyniesiony. Powstaną również nowe zatoki postojowe. Nowa nawierzchnia miałaby być z kostki betonowej (8 cm).

Projekt przebudowy drogi prowadzącej do Przedszkola nr 32 {POBIERZ PDF}

W kolejnym punkcie sesji radni podjęli uchwałę w sprawie wniosku do ZDM o montaż słupków w celu zabezpieczenia chodników i przejść dla pieszych przed nielegalnym parkowaniem.

Słupki mają pojawić się w blisko 40 lokalizacjach:
1. Morawskiego/Kasprzaka;
2. Kasprzaka – przy wjeździe do Netto;
3. Wyspiańskiego/Jarochowskiego;
4. Kasprzaka/Chociszewskiego;
5. Sczanieckiej/Bogusławskiego;
6. Małeckiego/Kanałowa – zmiana ustawienia słupków;
7. Niegolewskich/Matejki – przy warzywniaku;
8. Rynek Łazarski/Lodowa;
9. Rynek Łazarski - przy stacji rowerów miejskich;
10. Głogowska/Sczanieckiej - przy przejściu dla pieszych;
11. Małeckiego/Strusia - parkowanie aut poza obszarem;
12. Graniczna/Strusia – zmiana ustawienia słupków i montaż dodatkowych;
13. na wysokości posesji przy ul. Strusia 2;
14. Hetmańska/Jarochowskiego;
15. Kasprzaka/Stablewskiego;
16. Potockiej/Głogowska;
17. Potockiej/Lodowa;
18. Potockiej/Łukaszewicza;
19. Siemiradzkiego – wszystkie skrzyżowania;
20. Śniadeckich – wszystkie skrzyżowania;
21. Grottgera – wszystkie skrzyżowania;
22. Ułańska – wszystkie skrzyżowania;
23. Kolejowa/Kanałowa;
24. Wyspiańskiego/Głogowska;
25. Wyspiańskiego/Chełmińskiego;
26. Wyspiańskiego/Drużbackiej;
27. Wyspiańskiego/Ułańska;
28. Wyspiańskiego/Jarochowskiego;
29. Wyspiańskiego/Wojskowa;
30. Limanowskiego/Drużbackiej;
31. Niegolewskich/Bogusławskiego;
32. Bogusławskiego/Stablewskiego;
33. Bogusławskiego/Morawskiego;
34. Stablewskiego/Dmowskiego;
35. Potworowskiego/ Kasprzaka;
36. Potworowskiego/Bogusławskiego;
37. Głogowska - po stronie MTP na wysokości przystanku Dworzec Zachodni;
38. Hetmańska/Szymborskiej.

Ostatnim tematem lipcowej sesji było podjęcie uchwały w sprawie okręgów i obwodów głosowania. Podczas jesiennych wyborów samorządowych głosować będziemy w okręgu I, w 9 obwodach głosowania. Lokale wyborcze znajdą się w Szkołach Podstawowych nr: 9, 26, 33, 69, 77, w 37 LO z Oddziałami Terapeutycznymi na Potockiej, Zespole Szkół Handlowych przy Śniadeckich, II LO na Matejki oraz Szkole Podstawowej nr 71 na Przybyszewskiego. Lokalu wyborczego nie będzie w Marcinku (I LO).

Projekty uchwał, protokół z poprzedniej sesji oraz frekwencje i obecność radnych można znaleźć w naszym serwisie na stronie: www.radaosiedla.lazarz.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XXXLVI (zwyczajna) 19.07.2018

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (4)

29-07-2018 10:18:02
ania
do "poznanianka" ale przeciez chodzi o to aby ci, ktorzy dostaja pieniadze za swoja prace pilnowali, sprawdzali co trzeba zrobic i gdzie, siedza za biurkami i pracuja na telefonie, czy ktos wogole jedzie w teren ? osobiscie mam dosc telefonow do SM i zglaszania zaniedban, SM tez powinna pilnowac i rozwiazywac problemy sama a nie czekac na telefony interwencyjne od obywateli.....co oni wogole robia ??? Zglosilam wraka bez powietrza /prawie/ w 2 oponach, stal nieruszany od dawna, owszem po jakims czasie auto zniknelo z tego miejsca i pojawilo sie troche dalej zaparkowane. Brawo SM ! Rece opadaja.
29-07-2018 01:16:46
poznanianka
Nigdy miejsc zielonych i odcinających miasto od betonu nie za wiele. Ale Szanowny Panie Redaktorze uprzejmie prosze o informację , kto póżniej dba o taki skwer ? To nieuniknione, żeby nie leżały smieci..Przykładem przejście z przystanku tramwajowego z ul. Hetmańskiej , między ogródkami i dojście do Kl. Potockiej.Po interwencji radnego Mikuły ,na zebraniu z mieszkańcami Lazarza ,zasygnalizowano śmieci.Teraz teren wygląda przyzwoicie. Ale już skwer na Lukaszewicza gdzie pieknie obrósł krzakami ,cały narożnik nieraz tonie w smieciach. Krzewy rozrosły się , a chodnik coraz węższy.Może warto wiedzieć gdzie zgłaszać , dzwonić w razie interwencji.Dziękuje za informacje i pozdrawiam.
27-07-2018 10:47:04
łajza
na Wyspiańskiego będą 2 kasyna, rewitalizacja według naszych radnych
27-07-2018 07:54:21
swojak
A co z Wyspiańskiego a Kossaka???????Zapomnieli?
Aktualności
Niezapominajka
13

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Rumunia - impreza z cyklu: "Przez żołądek do kultury". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu.
Impreza organizowana przez Klub Krąg, we

15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: