Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza i na Placu Nowakowskiego w końcu staną toalety automatyczne - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza i na Placu Nowakowskiego w końcu staną toalety automatyczne
25-07-2018 23:31   Janusz Ludwiczak
Usługi Komunalne w końcu ogłoszą przetarg na zakup i montaż toalet automatycznych, które znajdą się w Parku Kasprowicza i na Placu Nowakowskiego. Inwestycja ta miała zostać zrealizowana już w zeszłym roku.

Na Euro 2012 w Poznaniu pojawiło się osiem automatycznych toalet miejskich, które stanęły przy pl. Międzymoście na Chwaliszewie, w Parku Sołackim (przy zbiegu Małopolskiej i Śląskiej), na ul. Roosevelta (przy Moście Teatralnym), na skwerze Zielone Ogródki im. Zbigniewa Zakrzewskiego (ul. Zielona), przy skrzyżowaniu Królowej Jadwigi i Górnej Wildy oraz przy zbiegu Strzeleckiej i Garbary, a także przy dworcu autobusowym na Starołęce (ul. Książeca). Są one samoczyszczące. Oznacza to, że gdy tylko osoba korzystająca z toalety opuści pomieszczenie w tym czasie drzwi się blokują, a następnie samoczynnie czyszczone są podłogi, umywalka i sedes.

Kolejne toalety automatyczne już rok temu miały pojawić się na Łazarzu. Miały znaleźć się w dwóch lokalizacjach –w Parku Kasprowicza przy pływalni letniej oraz na Placu Nowakowskiego.

– W Parku Kasprowicza planujemy wybudować automatyczną toaletę, w pierwszym kwartale 2017 roku. Obecnie w tym celu prowadzimy procedurę budowlaną. Występujemy o wydanie decyzji o warunkach zabudowy, pozwolenie konserwatorskie, pozwolenie na budowę itd.. Na ten cel mamy zabezpieczone środki w budżecie miasta.
Na pierwszej pozycji listy rezerwowej mamy Plac im. Nowakowskiego. Mamy już wstępną zgodę Miejskiego Konserwatora Zabytków. Jeżeli projekt nie zostanie zrealizowany w ramach "Rozbudowy sieci automatycznych toalet w 2017 r.", będzie rekomendowany na pierwszym miejscu do dalszego etapu realizacji rozbudowy sieci miejskich toalet. Szacowany koszt dostawy jednej toalety, budowlanych robót przygotowawczych i budowy wszystkich przyłączy to około 300.000 zł
– mówił nam w sierpniu 2016 roku Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

W końcu Usługi Komunalne zrealizują inwestycję. Niebawem ogłoszony ma zostać przetarg.

– W najbliższych tygodniach planujemy ogłosić przetarg na dostawę automatycznych toalet, wśród których będą toalety planowane do ustawienia w tych lokalizacjach – przekonuje Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

W 2012 roku dostawa i montaż jednej automatycznej toalety kosztowała ponad 237 tys. zł.


Komentarze (9)

27-07-2018 12:24:17
Lajlalaj
do "x" Można powiedzieć, że chce się skorzystać z wc, albo ubikacji... A nie z pretensjonalnej "toalety".
27-07-2018 05:42:53
x
@Lajlalaj Jesteś na spotkaniu towarzyskim, randce itp. i tak mówisz "Przepraszam na chwilę, muszę skorzystać z kibla"? Gratulacje.
26-07-2018 21:06:51
Lajlalaj
Walka o kible, nie wiedzieć czemu zwane "toaletami"... Niezłe...
26-07-2018 19:16:13
kiki
Samoczyszczace? Korzystalam kiedys z takiej przy warcie, niedaleko nowego placu zabaw, smrud nie dozniesienie, podloga obsikana, brzydzilo sie tam czegokolwiek dotknac
26-07-2018 18:01:31
ania
Skoro 3 lata Rada Osiedla walczyla o toalety to nie walczyla dosc skutecznie. Nie przepraszam, takie jest moje zdanie, to nie wiezowiec, to nie budynek mieszkalny, to buda-toaleta ile mozna medytowac nad postawieniem czegos takiego, 3 lata ? To jest poprostu zenujace i wstyd, ze w naszych czasach trzeba czekac 3 lata na cos takiego w duzym miescie, ktore podobno jest europejskie....a interwencja u p.Lewandowskiego byla w zeszlym miesiacu czy w tym ?
26-07-2018 14:33:08
Łazarz
Rada Osiedla nie walczy o toalety - właśnie dzięki zaangażowaniu radnych toalety powstaną, bo trzy lata nie było podobno możliwości ich utworzenia.Pomogła dopiero interwencja w z-cy Prezydenta T.Lewandowskiego.
26-07-2018 11:36:29
Lajlalaj
Ściślej rzecz ujmując, jest to ubikacja, a nie "toaleta".
26-07-2018 09:24:24
ania
Glowa boli od tej BIUROKRACJI I STAGNACJI. Rada Osiedla nie walczy o toalety wszyscy z nich maja gdzie sikac, tak tak sikac, pisze jak jest, jedni w szkole a drugi Maciej Dźwig w biurze ma tez toalete. Kogo obchodzi higiena, czystosc i zaspokajanie pierwszych potrzeb obywatela ? Krzaki, bramy, podworka, zakamarki, pod drzewami i murami to miejsca gdzie obywatel moze sikac. Toalety powinny byc zrobione na wiosne a nie na zime !!! Ponownie brak logiki u zarzadzajacych ! Kiedys Poznan slynal w kraju z gospodarnosci i czystosci ale to juz daleka historia, gospodarnosc i czystosc nigdy juz nie wroci do Poznania, to slychac, widac i czuc.
26-07-2018 09:12:51
RowerowyJohny
Skandalem jest, że w tak wielkim parku przy Arenie nie ma toalet! Ktoś powinien za to odpowiedzieć, że dopiero teraz powstaną.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: