Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie będzie referendum konstytucyjnego, którego chciał Prezydent RP Andrzej Duda - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie będzie referendum konstytucyjnego, którego chciał Prezydent RP Andrzej Duda
25-07-2018 22:18   Janusz Ludwiczak
Senat odrzucił wniosek Prezydenta RP o przeprowadzenie w dniach 10 i 11 listopada referendum w sprawie zmian w konstytucji.

Prezydent RP chciał, by Polacy wypowiedzieli się na temat zmian w konstytucji. Referendum miało odbyć się 10 i 11 listopada.

Prezydent Andrzej Duda postulował, by Polacy odpowiedzieli aż na 10 pytań, które dotyczyły m.in. zmiany konstytucji, wzmocnienia referendów, określenia modelu sprawowania władzy i wyboru posłów czy konstytucyjnych gwarancji członkostwa Polski w NATO i Unii Europejskiej. W projekcie znalazły się również kwestie zapisania w ustawie zasadniczej wsparcia dla rodzin, emerytalnych praw nabytych, lepszej ochrony rolnictwa i podziału administracyjnego państwa.

Podczas czwartkowego głosowania Senat odrzucił wniosek Prezydenta RP w sprawie referendum. Za było 10 senatorów, przeciw było 30, a 52 wstrzymało się od głosu. Największe wątpliwości senatorów wywołała proponowana data referendum, gdyż miało by odbyć się tuż po wyborach samorządowych. Senatorowie podkreślali również trudności z zachowaniem ciszy wyborczej, zbyt dużą liczbą pytań, a także zaznaczali, że 11 listopada przypada święto i 100-lecie niepodległości Polski.


Komentarze (3)

26-07-2018 17:45:39
ania
Wstrzymywanie sie od glosu to chowanie glowy w piasek, asekuracja, nie bede glosowac ani za ani przeciw, zeby potem sie do mnie nie przyczepili a przeciez chce zachowac posade za 7600 zl miesiecznie, lepiej siedziec cicho i sie w nic nie angazowac, zwykle tchorzostwo i brak charakteru.
26-07-2018 11:43:12
tonny
@ania: Mają prawo wstrzymać się od głosu, jeśli nie są ani na tak ani na nie. I dobrze, że nie będzie. Duda nuech sam najpierw zacznie przestrzegac konstytucji
26-07-2018 09:58:38
ania
"......52 wstrzymało się od głosu", po ci ludzie tam siedza ??? Dostaja na reke 7600,- zl co miesiac, za co ????????????
Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: