Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zalany wiadukt na Hetmańskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zalany wiadukt na Hetmańskiej
25-07-2018 01:41   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatnich opadów deszczu woda pojawiła się w przejeździe pod trasą kolejową w ciągu ulicy Hetmańskiej? Czy to oznacza, że wiadukt przecieka i zagraża tramwajom?

W ubiegłym tygodniu woda pojawiła się pod wiaduktem kolejowym na Hetmańskiej. Ruch tramwajowy odbywał się normalnie, jednak może zdarzyć się, że tramwaje nie będą mogły jeździć od Głogowskiej do 28 Czerwca 1956 r.

Zdaniem MPK nie ma zagrożenia wstrzymania ruchu tramwajowego pomiędzy Łazarzem a Wildą.

– Teren pod wiaduktem jest tak ukształtowany, że powstała wyraźna niecka, w której zgromadziła się woda. Rodzaj podłoża sprawia że grunt jej nie wchłania. Według obowiązujących procedur, motorniczy nie może kontynuować jazdy, gdy szyna jest pod lustrem wody. Tu nie mamy takiego zjawiska – twierdzi Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Wiadukt na ul. Hetmańskiej został już zalany trzy lata temu. Wtedy problem z przejazdem mieli kierowcy jadący na Łazarz od strony Rataj i Wildy.


Komentarze (1)

25-07-2018 07:04:16
poznanianka
Oby bardzo szybko zobaczyli to drogowcy.A gdzie mamy wykonawców inżynierów od mostów? Jak słychać może nam grozić następny kilkuletni paraliż w mieście. A mamy tych inwestycji , przebudowań w jednym czasie trochę za dużo.
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: