Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Widzialni pełnosprawni w pracy" na dworcu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Widzialni pełnosprawni w pracy" na dworcu
23-07-2018 19:09   Janusz Ludwiczak
W holu dworca Poznań Główny można zobaczyć wystawę, która ukazuje osoby niepełnosprawne, które pracują. Autorzy ekspozycji chcieli zaznaczyć, że niepełnosprawność nie powinna oznaczać gorszej pozycji na rynku pracy.

Po wystawie na Dworcu Centralnym w Warszawie przyszedł czas na Poznań (Główny). Od tygodnia w holu dworca można oglądać wystawę "Widzialni pełnosprawni w pracy".

– Bohaterowie fotografii to osoby z niepełnosprawnością, które pracują i podpisują się pod stwierdzeniem, że niepełnosprawność nie powinna oznaczać gorszej pozycji na rynku pracy. Według Badań Aktywności Ekonomicznej Ludności jedynie 26,8% osób z niepełnosprawnością jest aktywnych zawodowo. Poprzez kampanię WidzialniPełnosprawni.pl” Fundacja Grupy PKP oraz uczestnicy konkursu – autorzy i bohaterowie zdjęć – pragną przyczynić się do zmiany tego stanu rzeczy.
Niepełnosprawność nie jest główna cechą osoby, lecz jedną z wielu. Osoby z niepełnosprawnością mają wiele umiejętności i zdolności, które mogą z powodzeniem wykorzystać pracując
– informują organizatorzy, Fundacja Grupy PKP.

Wystawa jest zwieńczeniem konkursu WidzialniPelnosprawni.pl. Zdjęcia nadsyłane na konkurs pokazują, w jak wielu miejscach osoby niepełnosprawne realizują się zawodowo.

Zdjęcia w holu dworca Poznań Główny można oglądać do poniedziałku, 30 lipca.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: