Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remontować w nocy czy wycofać tramwaj? – pyta MPK - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remontować w nocy czy wycofać tramwaj? – pyta MPK
23-07-2018 18:24   Janusz Ludwiczak
– W Poznaniu mamy ok. 150 km torowisk i żeby nie dopuścić do ich degradacji musimy prowadzić remonty. Powstał dylemat. Czy wykonywać je wykorzystując godziny nocne, gdy tramwaj nie kursuje, czy też zamykać ruch tramwajowy w ciągu dnia? – pyta MPK.

W tym roku przeprowadzono największy i najpoważniejszy remont torowiska w ciągu ulicy Hetmańskiej, wyremontowano również przejazd na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Grunwaldzkiej. Obecnie trwa przebudowa sieci trakcyjnej do Dębca, w planach są również prace na węźle rozjazdowym na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej.

– Naprawy, które przeprowadzamy wynikają z bieżącej eksploatacji i utrzymania torowisk; gruntowne remonty są domeną Miasta. W Poznaniu mamy ok. 150 km torowisk i żeby nie dopuścić do ich degradacji musimy prowadzić remonty. Takie gruntowne trzeba zrobić raz na 15-20 lat, choć w przypadku dużego obciążenia linii wymiana szyn powinna nastąpić przynajmniej raz na 10 lat. Częściej trzeba odnawiać torowiska na łukach, gdzie do ponadnormatywnego zużycia może dojść już po 3 latach. Ale oprócz dużych planowanych remontów, prowadzimy też drobne prace. Powstał dylemat. Czy wykonywać je wykorzystując godziny nocne, gdy tramwaj nie kursuje, czy też zamykać ruch tramwajowy w ciągu dnia? – pyta MPK.

– Żeby dodatkowo nie utrudniać i tak ciężkiej sytuacji drogowej w mieście, zdecydowaliśmy, że niektóre drobne naprawy będziemy prowadzić nocą. I tu powstał problem. Mieszkańcy budynków w domach sąsiadujących z miejscem prowadzonych prac, słusznie narzekają, że zakłócamy im nocny wypoczynek – dodaje MPK.

Dlatego miejski przewoźnik pyta pasażerów i mieszkańców kiedy prowadzić prace remontowe? W godzinach nocnych, kiedy tramwaje nie kursują czy zakłócając ciszę nocną w ciągu dnia, zamykając ruch tramwajowy – odpowiedzieć na to pytanie można w sondzie na stronie internetowej MPK.


Komentarze (1)

24-07-2018 09:01:02
poznanianka
Odpowiedz jest prostsza aniżeli nam się wydaje.Po prostu remontować z materiałów, określę to tak, trwalszych. Mających zastosowanie w tego rodzaju pracach.Nie odstawiać bubli , gdzie decyduje m.in cena .Zawsze jako mieszkańcy możemy mieć wrażenie ,że przebudowy , remonty prowadzą i decydują dyletanci.Przepraszam , jakby piekarz remontował drogi.Póżniej to nadzór , testy i odbiór techniczny.Jak widać , zawsze wszystko zgadza się na papierze.Może przykład troche inny , ale aktualny.Wykonawca placu zabaw w Parku Wilsona jest firma zajmująca się zielenią.Nikt nie zwrócił uwagi ,że dzieci musą się bawić bezpiecznie , a wszelkiego rodzaju przyrządy muszą mieć atest bezpieczeństwa.Może warto zajrzeć do przedszkola .Tam jest wiadomo jakie musi być wyposażenie .Przede wszystkim bezpieczne.
Aktualności
Niezapominajka
21

sie

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

22

sie

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Zimna wojna" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

23

sie

do 24-08-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: