Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remontować w nocy czy wycofać tramwaj? – pyta MPK - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remontować w nocy czy wycofać tramwaj? – pyta MPK
23-07-2018 18:24   Janusz Ludwiczak
– W Poznaniu mamy ok. 150 km torowisk i żeby nie dopuścić do ich degradacji musimy prowadzić remonty. Powstał dylemat. Czy wykonywać je wykorzystując godziny nocne, gdy tramwaj nie kursuje, czy też zamykać ruch tramwajowy w ciągu dnia? – pyta MPK.

W tym roku przeprowadzono największy i najpoważniejszy remont torowiska w ciągu ulicy Hetmańskiej, wyremontowano również przejazd na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Grunwaldzkiej. Obecnie trwa przebudowa sieci trakcyjnej do Dębca, w planach są również prace na węźle rozjazdowym na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej.

– Naprawy, które przeprowadzamy wynikają z bieżącej eksploatacji i utrzymania torowisk; gruntowne remonty są domeną Miasta. W Poznaniu mamy ok. 150 km torowisk i żeby nie dopuścić do ich degradacji musimy prowadzić remonty. Takie gruntowne trzeba zrobić raz na 15-20 lat, choć w przypadku dużego obciążenia linii wymiana szyn powinna nastąpić przynajmniej raz na 10 lat. Częściej trzeba odnawiać torowiska na łukach, gdzie do ponadnormatywnego zużycia może dojść już po 3 latach. Ale oprócz dużych planowanych remontów, prowadzimy też drobne prace. Powstał dylemat. Czy wykonywać je wykorzystując godziny nocne, gdy tramwaj nie kursuje, czy też zamykać ruch tramwajowy w ciągu dnia? – pyta MPK.

– Żeby dodatkowo nie utrudniać i tak ciężkiej sytuacji drogowej w mieście, zdecydowaliśmy, że niektóre drobne naprawy będziemy prowadzić nocą. I tu powstał problem. Mieszkańcy budynków w domach sąsiadujących z miejscem prowadzonych prac, słusznie narzekają, że zakłócamy im nocny wypoczynek – dodaje MPK.

Dlatego miejski przewoźnik pyta pasażerów i mieszkańców kiedy prowadzić prace remontowe? W godzinach nocnych, kiedy tramwaje nie kursują czy zakłócając ciszę nocną w ciągu dnia, zamykając ruch tramwajowy – odpowiedzieć na to pytanie można w sondzie na stronie internetowej MPK.


R E K L A M A

Komentarze (1)

24-07-2018 09:01:02
poznanianka
Odpowiedz jest prostsza aniżeli nam się wydaje.Po prostu remontować z materiałów, określę to tak, trwalszych. Mających zastosowanie w tego rodzaju pracach.Nie odstawiać bubli , gdzie decyduje m.in cena .Zawsze jako mieszkańcy możemy mieć wrażenie ,że przebudowy , remonty prowadzą i decydują dyletanci.Przepraszam , jakby piekarz remontował drogi.Póżniej to nadzór , testy i odbiór techniczny.Jak widać , zawsze wszystko zgadza się na papierze.Może przykład troche inny , ale aktualny.Wykonawca placu zabaw w Parku Wilsona jest firma zajmująca się zielenią.Nikt nie zwrócił uwagi ,że dzieci musą się bawić bezpiecznie , a wszelkiego rodzaju przyrządy muszą mieć atest bezpieczeństwa.Może warto zajrzeć do przedszkola .Tam jest wiadomo jakie musi być wyposażenie .Przede wszystkim bezpieczne.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: