Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi, alarm bombowy i nie działająca sygnalizacja zakorkowały Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi, alarm bombowy i nie działająca sygnalizacja zakorkowały Łazarz
16-09-2009 09:52   Janusz Ludwiczak
Zakorkowane łazarskie ulice - to wtorkowy bilans drogowy. Nie dość, że trwają targi Polagra i korki tworzą się na ulicach Matejki, Grunwaldzkiej i Głogowskiej, to w dodatku przez kilka godzin nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Jakby tego było mało, w wyniku fałszywego alarmu w Starym Browarze zapchane było Centrum, a także Most Dworcowy, Roosevelta i Głogowska.

We wtorek po Łazarzu i Poznaniu najlepiej było się poruszać pieszo. Przez trwające targi Polagra zakorkowane są ulice Matejki, Grunwaldzka i Matejki. Trudno znaleźć także miejsce parkingowe, szczególnie w bezpośrednim pobliżu MTP - na ulicy Śniadeckich, Głogowskiej, Matejki, Konopnickiej czy Orzeszkowej.

Jakby tego było mało, przez całe wtorkowe popołudnie na kilka godzin nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Korki tworzyły się od Reymonta, aż do Kolejowej.

To nie koniec wtorkowego drogowego paraliżu. Popołudniu policja otrzymała zgłoszenie, o podłożonym ładunku w Starym Browarze. Ewakuowane zostało całe centrum, wraz z biurowcami na pl.Andersa i mieszkańcami kilku kamienic przy ul. Półwiejskiej. Okazało się, że jest to tylko fałszywy alarm. Policja szuka żartownisia. Głupi żart spowodował, że przez ponad trzy godziny zakorkowane były wszystkie ulice w Centrum, a także Most Dworcowy, Głogowska, Roosevelta i Gruwaldzka. Zwiększone natężenie ruchu nałożyło się razem z kierowcami wracającymi z targów.

Miejmy nadzieję, że środa na łazarskich i poznańskich ulicach będzie spokojniejsza, a kierowcom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi.


Rys: Janusz Ludwiczak (mapa: www.plan.lazarz.pl)

Komentarze (2)

17-09-2009 12:58:51
madzia
A ja tam wolę rower
16-09-2009 10:17:15
qaf
Dlatego ja jeżdżę zawsze tramwajem
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (budżetowa) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: