Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznań Główny: Straż Graniczna zatrzymała czterech Irakijczyków - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznań Główny: Straż Graniczna zatrzymała czterech Irakijczyków
21-07-2018 10:12   Janusz Ludwiczak
W środę funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na dworcu Poznań Główny czterech obywateli Iraku, którzy bez wymaganych dokumentów jechali pociągiem do Berlina. Okazało się, że zatrzymani przekroczyli nielegalnie granicę z Litwy do Polski.

Cudzoziemcy podróżowali pociągiem międzynarodowym relacji Warszawa – Berlin. W środę funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec 6 obywateli Iraku, którzy udawali się do Niemiec.

– Podczas kontroli dwoje obywateli Iraku (ojciec i córka) legitymowali się tylko litewskimi dokumentami azylowymi, nie posiadali paszportów. Zostali pouczeni o konieczności powrotu do kraju, który wydał zezwolenie na pobyt, a także pouczeni o odpowiedzialności za przekroczenie granicy państwowej z Litwy do Polski oraz usiłowanie przekroczenia granicy z Polski do Niemiec bez wymaganych dokumentów, tj. paszportu oraz wizy. Pozostali 4 obywatele Iraku nie posiadali dokumentów uprawniających do wyjazdu do Niemiec ani do pobytu na terytorium Polski. Ponadto przekroczyli nielegalnie granicę z Litwy do Polski w nieznanym miejscu oraz czasie – informuje Natalia Żabka z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Irakijczycy zostali ukarani mandatami karnymi, a następnie umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: