Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Filip Rdesiński nie kieruje już Radiem Poznań - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Filip Rdesiński nie kieruje już Radiem Poznań
19-07-2018 00:41   Janusz Ludwiczak
Sprawił, że po 24 latach Radio Merkury przemianowało się na Radio Poznań. Chciał wyprowadzić rozgłośnie z willi przy Berwińskiego – Filip Rdesiński nie jest już prezesem Radia Poznań.

Filip Rdesiński został prezesem Polskiej Fundacji Narodowej. Prezesa Radia Poznań ma zastąpić Ziemowit Ragostowicz, dotychczasowy dyrektor techniczny rozgłośni.

Filip Rdesiński kierował Radiem Poznań od marca 2016 roku. Pierwszą z jego decyzji było emitowanie każdego dnia o północy Roty. Za rządów Rdesińskiego rozgłośnię opuściło wielu znanych dziennikarzy i prezenterów, jak np. Agnieszka Gulczyńska, Mariusz Kwaśniewski, Wojciech Biedak, Ania Skoczek czy Kalina Olejniczak. Od pracy został odsunięty również Maciej Kluczka, po tym jak pytał europosła PiS Ryszarda Czarneckiego o kompetencje syna i kiedy pełni dyżury poselskie.

Kolejną decyzją Filipa Rdesińskiego była zmiana nazwy Radio Merkury na Radio Poznań. Co ciekawe poprzednia nazwa rozgłośni funkcjonowała przez blisko ćwierćwieku.

Rdesiński chciał również opuścić willę przy Berwińśkiego.

– Brakuje nam pewnych możliwości technicznych, lokalowych. Chcemy rozbudowywać nasze studia. Chcemy wyjść z tego budynku i zbudować nowy budynek rozgłośni. Chcielibyśmy postawić nowoczesną aulę koncertową – tłumaczył Filip Rdesiński.


Komentarze (7)

21-07-2018 13:57:54
eka z małeki
-Zainteresowanych Państwa proszę zwrócić uwagę co to jest ta Polska Fundacja Narodowa!!!Materiały są do osiągnięcia,a wtedy zrozumiały jest awans p.Rdesińskiego na to stanowisko!!!!brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..................eka
20-07-2018 09:16:12
ania
".....nagrodę dostał stanowisko z większą pensją." To jest najsmutniesze, ze taka pozycja poszla w rece wedlug mnie nieodpowiednie...ale widac koneksje duze.
19-07-2018 20:10:12
Tomek
Oby teraz przywrócono dawny blask! Wyrzucić tych przerzutow z Warszawy i przywrócić nasze audycje.
19-07-2018 14:30:04
M.
Niewiele potrafi, zepsuł co się dało i w nagrodę dostał stanowisko z większą pensją.
19-07-2018 14:20:03
eka z małeki
-tego nie dało już się słuchać!!!!zepsuć takie RADIO!!! to nie każdy potrafi a jednak są tacy!!!Na temat tego pana pisano w prasie i ja dużo też.Ciekaw jestem przyczyn,bo to co napisano w Głosie to tak nijako,a może nie mogli???Poczekamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! eka
19-07-2018 13:19:29
Negatyw
I tak Radio Merkury, to była bardziej rozpoznawalna i medialna nazwa. Po co wyprowadzać radio z tak kultowego miejsca? Wylot się po prostu mu należał, bo sam sobie na niego zapracował (!!!!!).
19-07-2018 08:31:24
M.M
Dobra zmiana nawet tutaj zajrzała i namieszała. Od tej chwili nie dało się słuchać tej stacji, mimo, ze była ulubioną od nastu lat. Bardzo przykre jak szybko można rozwalić to co budowały rzesze ludzi i nad czym pracowały wiele lat żeby zyskać słuchaczy.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sie

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Zwiedzanie Muzeum Komunikacji
w godz. 15:00-18:00, wstęp wolny
► więcej szczegołów

23

sie

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„La La Land” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

24

sie

do 25-08-2018
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00
22:00 - koncert wokalny uczniów szkoły muzycznej T. Burton

25

sie

08:00
ul. Jarochowskiego przy Sczanieckiej
Gratowóz - Mobilny Punkt Selektywenego Zbierania Odpadów Komunalnych
w godz. 8:00-8:30

13:30
ul. Kolejowa 37
Gratowóz - Mobilny Punkt Selektywenego Zbierania Odpadów Komunalnych
w godz. 13:30-14:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: