Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W końcu zmodernizują halę "balonową" przy SP69 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W końcu zmodernizują halę "balonową" przy SP69
17-07-2018 19:32   Janusz Ludwiczak
Przyszli mistrzowie olimpijscy nie będą już ćwiczyć w hali, w której z sufitu kapie woda, na ścianach są zacieki i pęknięcia i odpada tynk. W końcu ruszy przebudowa "balonu" przy Szkole Podstawowej nr 69, czyli lekka hala sportowa.

O sprawie pisaliśmy w grudniu. Przyszli mistrzowie ćwiczą w paskudnych warunkach. Wybudowana w 2015 r. tzw. hala "balonowa" sypie się i to dosłownie. Z namiotu "balonu" ścieka woda, na ściankach widać zacieki, w niższej części konstrukcji obiektu można zobaczyć odpadający tynk i niekiedy popękane ściany. Na dodatek na podłożu wystąpił grzyb i pleśń. Zimą w "balonie" temperatura nie przekracza 16 stopni, a latem hala zamienia się w saunę.

– Konstrukcja po prostu przecieka. W momencie gdy mróz robi się na dworze pod kopułą zamarza. Gdy się włącza ogrzewanie skrapla się lód, woda ścieka do środka. Musieliśmy nawet wyłożyć wiadra. Latem temperatura w hali przekracza często 40°C – opowiada Krzysztof Czyż, nauczyciel wf i gimnastyki, trener skoków na trampolinie.

W "balonie" ćwiczą głównie akrobatycy, którzy odnoszą później wiele sukcesów. W obiekcie tym debiutowało już kilku mistrzów w tej dyscyplinie sportu. W hali prowadzone są również zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów Zespołu Szkół nr 8, w skład którego wchodzi Szkoły Podstawowa nr 69 i Gimnazjum 53.

Remont hali "balonowej" miał być przeprowadzony już w 2016 roku.

– Pieniądze na remont hali przeznaczyliśmy w 2015 r. z budżetu miasta i w 2016 roku zapowiedziano środki na realizację remontu. Niestety do dzisiejszego dnia się nie doczekaliśmy. Jest gotowa dokumentacja. Kiedy w końcu doczekamy się remontu? – apelowała Lidia Dudziak, radna Miasta Poznania podczas listopadowego posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.

– Czy akurat te obiekty powinny być finansowany przez oświatę? Pamiętajmy, że to suma, dzięki której sześć szkół ma wyremontowane sale sportowe. W przyszłym roku mamy już kilka projektów m.in. sala gimnastyczna przy os. Pod Lipami. Mamy określone możliwości finansowe i ich nie przeskoczymy – przekonywał Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

W końcu Rada Miasta Poznania uwzględniła zwiększenie środków na przeprowadzenie remontu "balonu" przy SP69.

Pod koniec czerwca Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na modernizację lekkiej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego. Oferty nadesłały dwie firmy. Budżet na inwestycję wynosi 1 mln 810 tys. zł. Najdroższą ofertę w kwocie 1 949 550 zł złożyła spółka Ekspertis Budownictwo z Poznania, z kolei spółka Promet-Bin Borucki z Obornik za wyremontowanie "balonu" chce 1 712 406,37 zł i to najprawdopodobniej ta firma zrealizuję inwestycję. Wykonawca, który zostanie wybrany w przetargu będzie miał cztery miesiące na realizację zamówienia, tak więc inwestycja może zostać zrealizowana na początku przyszłego roku.


Komentarze (2)

18-07-2018 10:05:02
Mieszkaniec
Dobrze, ze nareszcie zaczyna się inwestować w infrastrukturę szkolną a nie tylko w strefę płatnego postoju. Przynajmniej dzieci będą miąły godne warunki do uprawiania sportu. Oby tak dalej.
17-07-2018 21:52:39
NAUCZYCIEL
Foligowski wielkim nieudacznikiem jest. Czas najwyższy przeskoczyć dyrektora skoro on nie może przeskoczyć.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lis

do 18-11-2018
00:00
Palmiarnia Park Wilsona
Wykłady oraz pokaz przesadzania storczyków prowadzone przez mgr inż. Piotra Dobrzyńskiego pracownika Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego

18

lis

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert pieśni patriotycznych z okazji 100.rocznicy niepodległości Polski

21

lis

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Najpiękniejsze stare melodie w nowych aranżacjach - koncert

23

lis

do 24-11-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
OPTYKA - targi optyczne

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taki kraj"- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki" z udziałem Kabaretu "Klub Szyderców Bis"
Artyści przygotują i wspólnie z publicznością wykonają znane przeboje. Gość specjalny Z

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: