Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Jedynka" i "piątka" nie pojadą na górny taras Rataj – rusza budowa tramwaju na Falistą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Jedynka" i "piątka" nie pojadą na górny taras Rataj – rusza budowa tramwaju na Falistą
17-07-2018 17:39   Janusz Ludwiczak
W sierpniu rozpocznie się przebudowa trasy tramwajowej w ciągu ulicy Żegrze i Chartowo. Będzie to również początek budowy nowej linii tramwajowej od ronda Żegrze do os. Unii Lubelskiej. Na wiele miesięcy utrudnień muszą przygotować się pasażerowie tramwajów linii nr 1 i 5, które będą jeździć objazdami. "Jedynka" będzie jeździć przez Zamenhofa i rondo Rataje na Franowo, zaś "piątka" zostanie skrócona do Kórnickiej.

Dziś magistrat poinformował o rozpoczęciu przebudowy linii tramwajowej na górnym tarasie Rataj i budowie nowej trasy od ronda Żegrze do ulicy Falistej.

– Podpisana została umowa na zrealizowanie inwestycji niezwykle ważnej dla mieszkańców, szczególnie mieszkańców Chartowa i Żegrza, bo dotyczy kompleksowej modernizacji torowiska na Górnym Tarasie Rataj i przebudowy ronda Żegrze – powiedział Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Inwestycja będzie podzielona na kilka etapów. W pierwszym, który ruszy już w sierpniu prowadzone będą prace na ulicy Hetmańskiej i Żegrze. Przebudowane zostanie również rondo Żegrze, którego powiększona zostanie średnica. Zlikwidowane zostaną przejścia podziemne, powstanie układ przystanków tramwajowych od strony ulicy Żegrze. Równocześnie wybudowane zostanie nowe torowisko pod przyszłą trasę tramwajową na os. Unii Lubelskiej (do ul. Falistej). W dalszej części projektu przebudowana zostanie trasa tramwajowa na Chartowie i w ciągu trasy Kórnickiej.

Od sierpnia z utrudnieniami, które potrwają nawet trzy lata muszą liczyć się przede wszystkim pasażerowie tramwajów. Na górny taras Rataj, ale tylko do przystanku "Żegrze I" (od strony os. Lecha) dojeżdżać będą tylko tramwaje wahadłowe linii nr 17. Od os. Lecha ulicami: Chartowo, Żegrze i Hetmańską do ronda Starołęka będą kursować autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T1. Innymi trasami pojadą również tramwaje linii nr 1 i 5. "Jedynka" pojedzie objazdem przez Zamenhofa, rondo Rataje, Jana Pawła II, trasę Kórnicką i dalej tunelem pod ul. Piaśnicką na Franowo, zaś "piątka" zostanie skrócona do przystanku "Kórnicka".


Komentarze (1)

19-07-2018 01:29:19
Michał
Nie ma osiedla Unii Lubelskiej, jest ulica. I niestety, tylko do Unii Lubelskiej dojedzie tramwaj, pętla będzie jeszcze przed blokami, a ul. Falista jest trochę dalej. Ta trasa jest po to, by tanim kosztem skrócić linię 5, a nie by ułatwić mieszkańcom odciętych od świata bloków życie. Gdyby była robiona pod pasażera, to tory dochodziłyby przecież do skrzyżowania z ul. Obodrzycką - całe osiedle, okoliczne domy, większość zakładów przemysłowych... No, ale lepsze to, niż nic.
Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: