Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tomasz Lewandowski kolejnym kandydatem na prezydenta Poznania, jednak z poparciem SLD - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tomasz Lewandowski kolejnym kandydatem na prezydenta Poznania, jednak z poparciem SLD
17-07-2018 12:47   Janusz Ludwiczak
Obecny wiceprezydent Poznania będzie w jesiennych wyborach samorządowych ubiegać się o fotel gospodarza stolicy Wielkopolski. Tomasz Lewandowski uzyskał poparcie SLD, choć wiele wskazywało, że Lewica wystawi swojego kandydata. W sumie o stanowisko prezydenta Poznania będzie ubiegać się na tę chwilę pięć osób.

Tomasz Lewandowski ogłosił swój start na prezydenta Poznania w połowie czerwca. Powołany zostanie komitet wyborczy "Lewica", w którym znajdą się również przedstawiciele partii Razem i część polityków Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Nie wiele brakowałoby, a Tomasz Lewandowski nie otrzymałby poparcia SLD, który wystawiłby osobną listę. Obecnego wiceprezydenta Poznania nie poparły miejskie struktury SLD. Nieoficjalnie mówi się, że powodem były listy w okręgach. SLD chciało sześć "jedynek", na co nie zgadzał się Tomasz Lewandowski, który na miejscach 1 chciał wystawić miejskie radne: Katarzynę Kretkowską, Beatę Urbańską i Halinę Owsianną. Na kolejnej "jedynce" miałby znaleźć się Tomasz Lewandowski, a dopiero ostatnią, szóstą "jedynkę" miało dostać SLD.

"Zarówno rada miejska, jak i zarząd miejski nie udzieliły rekomendacji Tomaszowi Lewandowskiemu w starcie na prezydenta miasta Poznania" – powiedział Bartosz Kaczmarek, przewodniczący SLD w Poznaniu.

Tymczasem w minioną niedzielę głosami 27 do 3 Wielkopolska Rada Wojewódzka SLD zatwierdziła kandydaturę Tomasz Lewandowski na kandydata na prezydenta Poznania.

Tomasz Lewandowski ma 40 lat, z wykształcenia jest prawnikiem. Wcześniej był radnym Miasta Poznania, przewodniczącym Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej. Dwa lata temu został mianowany zastępcą prezydenta Poznania, zastępując Arkadiusza Stasicę. Odpowiada za gospodarkę mieszkaniową i komunalną oraz sport.

Na tą chwilę o fotel prezydenta Poznania ubiegać będzie się pięciu kandydatów: obecny włodzarz Jacek Jaśkowiak wystartuje ze wspólnej listy PO i Nowoczesnej.

PiS wystawił Tadeusza Zyska – 65-letniego przedsiębiorcę, prezesa wydawnictwa, psychologa i socjologa.

Kandydatem społeczników - Koalicji Prawo do Miasta jest Dorota Bonk-Hammermeister, przewodnicząca Rady Osiedla Wilda i prezes zarządu Stowarzyszenia Prawo do Miasta, współzałożycielka Wildeckiej Incijatywy Lokalnej WILdzianie.

W maju swój start ogłosił Jarosław Pucek, prawnik, wieloletni dyrektor ZKZL, którego poparł poprzedni prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Tomasz Lewandowski jest piątym kandydatem na prezydenta Poznania.

Według ostatniego sondażu, jaki w maju na zlecenie "Rzeczpospolitej" przeprowadził IBRiS Jacek Jaśkowiak, kandydat PO i Nowoczesnej może liczyć na 50,5% poparcia, Tadeusz Zysk – 22,9%, Tomasz Lewandowski – 9,6%, Jarosław Pucek – 6,3%, a Dorota Bonk-Hammermeister – 2%.

Wybory samorządowe mają odbyć się w październiku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: