Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wypięknieją kolejne kamienice na Śniadeckich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wypięknieją kolejne kamienice na Śniadeckich
17-07-2018 01:54   Janusz Ludwiczak
Odpadające elewacje kolejnych kamienic przy ul. Śniadeckich przejdą do historii. Rozpoczyna się remont fasady budynków z 1906 roku.

W ostatnich latach "Osiedle Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald przeprowadziło remonty elewacji kamienic przy ul. Śniadeckich 21, 23, 26, 28 i 30 oraz Parkowej 1 i 3. Teraz przyszedł czas na usunięcie odpadających elewacji i poprawę wyglądu ponad wiekowej kamienicy przy ul. Śniadeckich 13 i 15. Inwestycja ma kosztować blisko 2 mln zł.

–To już kolejna część tej zabytkowej kamienicy, która zyska blask po odnowieniu. Podczas prac zbity zostanie stary, luźny tynk, w jego miejsce nałożony zostanie nowy, który następnie pomalujemy na jasny kolor, dokonamy remontu balkonów oraz wymienione zostaną rynny wraz z rurami spustowymi. W tym roku odnowiona zostanie frontowa część kamienicy – informuje administracja "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Kamienica przy ul. Śniadeckich 13 i 15 została zbudowana w 1906 roku. W 5-kondygnacyjnym budynku z poddaszem znajduje się w sumie 40 mieszkań.

– Kamienice przy ul. Śniadeckich powstały jako pierwsze na terenie naszego osiedla. Pierwsze z nich pod numerem 3, 5, 7, 9, 11, 13 i 15 zostały one zbudowane w 1906 roku. Są to ostatnie budynki, które nie przeszły jeszcze termomodernizacji, tynk kamienic wyglądał tak, jakby dopiero wojna się skończyła – powiedział Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Obecnie remontowane są budynki bliżej Targów, w kolejnych latach nowe oblicze zyskać będą kamienice znajdujące się bliżej ulicy Głogowskiej.


R E K L A M A

Komentarze (1)

17-07-2018 05:20:01
poznanianka
Pod słuchane przez spacerowicza .Zachwycał się odnowionymi kamienicami przez Spóldzielnie.Brawo .Ale Lazarz ma jeszcze takie z czerwonej cegły z roku również 1910.Elewacja mówiąc krótko "straszy " Bywa tez niebezpiecznie z uwagi na kruche tynki i sypiące się balkony.To jedne z budynków nakryte wysokimi dwuspadowymi dachami ,którymi ceglane elewacje , przeplatają się z element dekoracyjnym , którym są pasy jasnego tynku.Wyburzono słupki stojące przed nieruchomością z cegły.Ale kto pamięta? Kolej doprowadziła do zniszczenia , a nowi właściciele radzą sobie obecnie z remontami wewnątrz budynku. Zachwycają się np. budynkiem Cargo.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Łazarskie Przedszkolaki - Łazarskim Seniorom”: "Wiosna , wiosenka" przedstawienie w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 89

22

mar

do 23-03-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Sakralia" - Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„ZIMY ŻAL”- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści wspólnie z publicznością wykonają utwory nawiązujące do przełomu zimy i wiosny. Go

24

mar

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
►WIĘCEJ: www.wybory2019.lazarz.pl
głosowanie w godz. 8:00-20:00

26

mar

10:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
I Przedszkolny Przegląd Teatralny- z udziałem dzieci ze wszystkich łazarskich przedszkoli.

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: