Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na skrzyżowaniu Kasprzaka i Chociszewskiego w końcu będą światła. ZDM ogłosił przetarg - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na skrzyżowaniu Kasprzaka i Chociszewskiego w końcu będą światła. ZDM ogłosił przetarg
17-07-2018 00:47   Janusz Ludwiczak
Nie ma miesiąca, by na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Chociszewskiego nie dochodziło do kolizji lub wypadku. Teraz bezpieczeństwo w tym miejscu ma się poprawić. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił w końcu przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej, która w tym roku powstanie na tej "krzyżówce".
– Dzięki tej sygnalizacji poprawi się także punktualność autobusu linii nr 64 – zauważa Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Już w 2007 roku Rada Osiedla Święty Łazarz zwracała się do Zarządu Dróg Miejskich o możliwość zamontowania w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Wtedy inwestycja była szacowana na pół miliona złotych.

Po 10 latach starań w końcu na skrzyżowaniu tym pojawi się sygnalizacja świetlna. Inwestycja miała być zrealizowana już rok temu.

– ZDM planuje budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Chociszewskiego i Kasprzaka. W tym celu trwają przygotowania do opracowania projektu, który ma być gotowy do końca kwietnia. Koszt inwestycji zostanie obliczony na podstawie kosztorysu inwestorskiego, średnie koszty realizacji skrzyżowania tego typu to ok. 400 tys. zł – tłumaczyła nam w marcu 2017 r. Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

W końcu udało się wykonać projekt budowy sygnalizacji świetlnej. W ubiegłym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na realizację inwestycji. Zainteresowane podmioty mają czas do 24 lipca na składanie ofert. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał dwa miesiące na montaż świateł na tej "krzyżówce".

– Dzięki tej sygnalizacji poprawi się także punktualność autobusu linii nr 64, dzięki priorytetowi dla komunikacji miejskiej będzie on płynniej pokonywać to skrzyżowanie – podsumowuje Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.


Komentarze (8)

17-07-2018 17:07:00
Do F. Olszaka
Niech żyje biurokratura! Jedna mała dzielnica, a dziesiątki równoległych procedur... Skutek: opłakany... "W warunkach rzeczywistości przedwrześniowej, na tle ogólnego regresu, tak ekonomicznego, jak i społeczno-politycznego i to zarówno w warstwie pryncypiów merytorycznych jak i w głęboko zacofanej warstwie sanacyjnej infrastruktury, szczególną nieudolnością i brakiem koncepcji, rysował się ogólny bilans białka, który to bilans jak powszechnie wiadomo, wyznacza tak kompetentność czynników odpowiadających za ekonomikę w każdym społeczeństwie jak i świadczy w sposób najbardziej widoczny jak sprawy te są zabezpieczone…"
17-07-2018 15:57:33
ania
Panie Radny, chyba powinniscie sami, ktos z Was, jako Rada Osiedla udac sie i poprosic o informacje w jednostkach miejskich. To nie moze tak byc, ze robi sie niby dla nas ale bez nas !??? Skoro "Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet musi isc do góry", moj dopisek "musi isc". Czekac z zalozonymi rekoma do niczego nie prowadzi, RO powinna miec oko na wszystko i tyle w tym temacie bo cos tutaj bardzo ale to bardzo nie gra skoro tak sie dzieje !
17-07-2018 15:09:41
Filip Olszak
Realizujemy teraz na Łazarzu jednocześnie kilkanaście inwestycji. Są one na różnym etapie zaawansowania i są finansowane z różnych źródeł, choć w ramach jednego budżetu Miasta Poznania. Sygnalizacja na Kasprzaka/Chociszewskiego zostanie wykonana z innych środków, zmiana organizacji ruchu na Morawskiego ma już zagwarantowane finansowanie i zostanie wykonana przy okazji wdrożenia nowej organizacji ruchu na Jarochowskiego. Co więcej jest już podpisana umowa z projektantem, obejmująca zaprojektowanie docelowej organizacji. Staramy się koordynować inwestycje na naszym osiedlu. To co zostało wymalowane Morawskiego zostało zrobione bez konsultacji z Radą Osiedla, w ramach Budżetu Obywatelskiego. Trudno uniknąć takich sytuacji, jeśli jednostki miejskie nie przedstawiają nam wszystkich projektów do zaopiniowania. Albo jeśli ignorują nasze opinie (jak to było chociażby w przypadku kontraruchu rowerowego na Rynku Łazarskim).
17-07-2018 10:09:49
Lajlalaj
Ciekawe, że na Morawskiego nie mogą na 100 metrach wprowadzić ruchu jednokierunkowego ("bo będziemy na Łązarzu zmieniać system ruchu drogowego i wprowadzać strefę"), a kawałek dalej można montować sygnalizację świetlną. Oto wielka tajemnica Filipa Mariana.
17-07-2018 09:19:11
dramat
ehh MPK jedno, ale znowu zakorkują się ulice - samochody skręcające z Hetmańskiej będą blokowane światłami... czy ktoś myśleć może całościowo a nie fragmentarycznie
17-07-2018 09:08:33
ania
Przez nieznajomosc a moze wlasciciwe przez nie dostosowywanie sie kierowcow do Kodeksu Ruchu zaplacimy teraz 400 tysiecy za swiatla. Poczekacie zobaczycie jak po zmianie na swiatla kierowcy beda przejezdzac na czerwownym, widze to na codzien, to nieposzanowanie dla przepisow i zdrowia/zycia innych uzytkownikow ulic. Wine ponosi takze Policja, ktora jest.......no wlasnie gdzie jest ?
17-07-2018 05:45:19
poznanianka
Panie Przewodniczący , a co ma poprawic bezpieczeNstwo na Kolejowej ???.Przechodnie maja wystające płyty chodnikowe i korzenie drzew.Przejście na drugą stronę graniczy z cudem.Wzmożony ruch to wielki hałas i koniecznie pozamykane okna.Może jedno czego się nie boimy to rowerzystów. Latwiej prowadzić rower jak jechać.Niczym górski slalom po dziurach/.Panie Redaktorze może pan zapyta ???? Z góry dziękuje.
17-07-2018 01:17:53
Lajlalaj
Panie Filipku kochany, płynniej o milisekundę, czy o 3,29% pana poparcia wyborczego?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: