Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"13" i "15" wracają na tory, "29" nadal będzie dojeżdżać do Głogowskiej/Hetmańskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"13" i "15" wracają na tory, "29" nadal będzie dojeżdżać do Głogowskiej/Hetmańskiej
16-07-2018 00:50   Janusz Ludwiczak
Zakończył się remont przejazdu i torowiska na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Grochowskiej. Na swoje trasy wracają tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15 oraz autobusy linii nr 69 i 82. Nadal z Łazarza będzie można dojechać na Wildę i pod Kupiec tramwajami linii nr 29.

Przez ostatnie dwa tygodnie od ronda Jeziorańskiego do Junikowa zamiast tramwajów kursowały autobusy zastępcze. Remontowany był przejazd i torowisko na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Grochowskiej.

– Przejazd ten był zrobiony w starej technologii. Był on zalany asfaltem i co kilka lat wymagał zmiany nawierzchni. Teraz torowisko zamontowane zostało na płycie gumowej montowanej w torowisku i międzytorzu. W tej technologii wykonany jest m.in. przejazd na skrzyżowaniu ulic Winogrady i Armii Poznań przy Cytadeli. Tego typu rozwiązanie powinno zagwarantować wytrzymałość na około 15 lat, czyli dłużej niż torowisko w asfalcie czy na płycie betonowej – tłumaczy Wojciech Tulibacki, prezes MPK.


Fot: ZTM


Fot: ZTM

Od poniedziałku przywrócone zostaje kursowanie tramwajów linii nr 13 i 15. Na swoje stałe trasy wracają również "jedynka", która przez ostatnie dwa tygodnie jeździła do Placu Wielkopolskiego oraz "szóstka", która z ronda Jeziorańskiego kursowała przez Przybyszewskiego, Jeżyce i trasę PST na Piątkowo. Równocześnie zlikwidowana została autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" linii T6.

Normalnie ulicą Grochowską będą jeździć autobusy linii nr 69 i 82, które od 2 lipca do niedzieli kierowano objazdem przez Reymonta, rondo Jeziorańskiego i Przybyszewskiego.

Nadal na Łazarz dojeżdżać będą tramwaje linii nr 29, które w związku z wymianą sieci trakcyjnej i remontem torowiska na ul. 28 Czerwca 1956 r. nie kursują na Dębiec. "Dwudziestkadziewiątka" z Wildy skręca w Hetmańską i dojeżdża do przystanku "Głogowska/Hetmańska". Następnie tramwaj dojeżdża do zajezdni przy Głogowskiej i po dokonaniu nawrotu wraca na przystanek "Głogowska/Hetmańska" na ul. Hetmańskiej, za skrzyżowaniem z Głogowską, skąd pasażerowie mogą dojechać na Wildę, w rejon AWF i pod Kupiec Poznański. Będzie tak do września.

To nie koniec zmian. Pasażerowie komunikacji miejskiej powinni przygotować się kolejne utrudnienia w pierwszej połowie sierpnia. Na skrzyżowaniu ul. Wołyńskiej i Wojska Polskiego prowadzony będzie remont przejazdu tramwajowego. Wymieniona zostanie nawierzchnia torowa i drogowa. Swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 9 i 11 oraz autobusy linii nr 60 i 64.

Remonty nie zakończą się wraz z końcem wakacji. Od 3 do 16 września prowadzona będzie wymiana zużytych zwrotnic i rozjazdów na węźle Głogowska/Hetmańska od strony ul. Reymonta. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, termin prac został zsynchronizowany z pracami realizowanymi przez Aquanet, które wiążą się z koniecznością zamknięcia dla ruchu tramwajowego torowiska na ul. Reymonta. Zmienionymi trasami pojadą tramwaje linii nr 1 i 7. Planowane są również utrudnienia w ruchu kołowym.


Zmiany w komunikacji na planie Łazarza


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: