Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego. Prace mają ruszyć we wrześniu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego. Prace mają ruszyć we wrześniu
14-07-2018 21:06   Janusz Ludwiczak
Magistrat ogłosił przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego. Inwestycja, która ma ruszyć we wrześniu potrwa dwa lata. Prace potrwają aż do 2020 roku, jednak na czas prowadzonych robót cały czas czynne będą stragany, które mają zostać przeniesione na tzw. "małą płytę" oraz na ulicę, łączącą Dmowskiego z Małeckiego – ta będzie na dobre wyłączona z ruchu kołowego. W drugim etapie zrewitalizowany ma zostać również "Lejek Łazarski", czyli skwer im. Kazimierza Nowaka.

W piątek Urząd Miasta Poznania (Wydział Zamówień i Obsługi Urzędu) ogłosił przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego. Wykonawcy mają czas do 3 sierpnia do godz. 11:00 na składanie ofert (Urząd Miasta Poznania, Plac Kolegiacki 17, pok. 152).

Jak już informowaliśmy na czas prowadzonych robót cały czas czynne będą stragany, które mają zostać przeniesione na tzw. "małą płytę", na część tzw. "Lejka Łazarskiego", czyli Skwer im. Kazimierza Nowaka oraz na ulicę, łączącą Dmowskiego z Małeckiego, która na dobre wyłączona z ruchu kołowego.

Rozpoczęcie prac planowano w lipcu, jednak na wniosek kupców remont postanowiono przesunąć po sezonie letnim.

– Roboty prowadzone będą w trzech etapach. Najpóźniej dwa miesiące po podpisaniu umowy ze zwycięzcą przetargu powstanie targowisko tymczasowe. To na nim będą handlować kupcy z obecnego targowiska. Gdy miejsce dla kupców będzie gotowe, ruszy remont dużej płyty rynku wraz z budową nowego, zadaszonego targowiska. Wykonawca będzie miał na to rok od podpisania umowy. Ostatnim etapem inwestycji będzie remont tzw. małej płyty wraz ze skwerem im. Kazimierza Nowaka - wykonawca musi go zakończyć do 241 miesięcy od podpisania dokumentów – informuje Urząd Miasta Poznania.

Przypomnijmy. Pod koniec marca 2017 r. miasto rozstrzygnęło konkurs na przygotowanie koncepcji przebudowy Rynku Łazarskiego. Zwycięski projekt, który przygotowała Autorska Pracownia Architektoniczna Jacek Bułat zakłada, że targowisko zostanie zadaszone i będzie w formie koła. Architekci przewidzieli również dodatkową przestrzeń handlową przeznaczoną dla okazjonalnych jarmarków. Zlikwidowana ma zostać jezdnia prowadząca przez środek Rynku Łazarskiego - łącząca Małeckiego z Dmowskiego. Ruch ma odbywać się dookoła płyty, wokół kamienic ulicą dwukierunkową. Piesi mają zyskać szersze chodniki, a przy budynkach pojawi się nowa zieleń.

Z kolei na tzw. "Lejku Łazarskim", czyli Skwerze im. Kazimierza Nowaka pojawi się strefa wypoczynku i rekreacji. W projekcie przewidziano ławki, fontanny, a nawet plac zabaw z elementami nawiązującymi do stylu afrykańskiego. Z główną płytą rynku plac będzie powiązany schodami. Projektanci przewidzieli również postawienie rzeźby "Eki z Małeki".


Komentarze (1)

15-07-2018 20:30:45
.
,,wykonawca musi go zakończyć do 241 miesięcy od podpisania dokumentów,, - to ponad 20lat będzie trwał ten remont?!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: