Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozbudowano plac zabaw w Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozbudowano plac zabaw w Parku Wilsona
13-07-2018 11:12   Janusz Ludwiczak
Najmłodsi mieszkańcy mają do dyspozycji kolejne urządzenia zabawowe. Plac zabaw w Parku Wilsona powiększył się o kolejną zjeżdżalnię, karuzelę i mini ściankę wspinaczkową, które dostępne są przede wszystkim dla dzieci mniejszych.

Rozbudowa placu zabaw w Parku Wilsona rozpoczęła się pod koniec maja. Inwestycję w wysokości 66 420 złotych zrealizował wyłoniony w przetargu Zakład Kształtowania Zieleni Gardens z Owińsk.

Mimo, iż prace zakończyły się na początku czerwca, to przez miesiąc nowe urządzenia zabawowe były ogrodzone. Tyle czasu trwały procedury i odbiory techniczne.

– Niestety, Park Wilsona jest parkiem zabytkowym i odbiór placu musi być zatwierdzony przez komisję Konserwatora Zabytków – wyjaśnia Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu, Rada Osiedla Św. Łazarz.

W Parku Wilsona planowane są kolejne inwestycje. Niebawem uruchomiona zostanie fontanna. Palmiarnia rozstrzygnęła przetarg na naprawę i montaż pompy z silnikiem oraz czyszczenie zbiorników wody instalacji wodnej fontanny. Ponadto wybrano już firmę projektową, która stworzy koncepcję przebudowy małej architektury i zagospodarowania zielenią skweru przed wejściem głównym do Parku Wilsona od strony ul. Głogowskiej.

Ponadto pojawi się monitoring i nowe oświetlenie Palmiarni. Inwestycja ta będzie kosztować 39,3 tys. zł.


Komentarze (1)

14-07-2018 10:08:07
ania
Obawiam sie o zachowanie stanu/zalozenia architektonicznego tego parku tak jak w starych planach, zmienia sie, powieksza plac zabaw, niedlugo ten obszar rozrywki dla dzieci wyjdzie dalej pod Palmiarnie i w stronie ul.Matejki. Poczekajmy az komus sie zasni aby byl maly basenik dla dzieci.....Dasz komuś palec – a on weźmie całą rękę !....i tak jest. Zabroniono dzieciom, tak, zabroniono grac w pilke na podworkach, polikwidowano piaskownice, hustawki, sztendry /trzepaki/, lawki itd. Rozumiem potrzebe placow zabaw ale nie w zabytkowym Parku Wilsona. Nie rozumiem jak konserwator zabytkow sie na to godzi ? Wychowalam sie duzym podworku bylo nas dziesiatki dzieci w roznym wieku, bylo super, totalna integracja ! Szkoda, ze samochody i psy zajely miejsce, ktore byly przeznaczone dla dzieci.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: