Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stablewskiego: ZDM się chwali – "Było klepisko, teren zyskał na atrakcyjności" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stablewskiego: ZDM się chwali – "Było klepisko, teren zyskał na atrakcyjności"
13-07-2018 03:30   Janusz Ludwiczak
– Wcześniej przy jezdni było zastawione przez samochody klepisko, które po każdym deszczu zamieniało się w grzęzawisko. Obecnie teren ten znacznie zyskał na atrakcyjności. Można śmiało powiedzieć, że ulica wypiękniała i zyskali na tym mieszkańcy, przechodnie, ale również kierowcy (między innymi większe bezpieczeństwo). Udało się uzyskać szeroki pas chodnika jak również szeroki pas zieleni – informuje ZDM.

Na przełomie 2016 i 2017 roku przeprowadzono remont na ulicy Stablewskiego. Miejsca postojowe przy przychodni, które jak się okazało nie były do końca legalne zostały zastąpione zielonym skwerem.

– Wcześniej przy jezdni było zastawione przez samochody klepisko, które po każdym deszczu zamieniało się w grzęzawisko. Pozostałości zieleni, w tym drzewa, obumierały z powodu zagęszczenia gruntu przez parkujące pojazdy. Wyglądało to nie tylko bardzo nieestetycznie, ale także stwarzało zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Obecnie teren ten znacznie zyskał na atrakcyjności. Można śmiało powiedzieć, że ulica wypiękniała i zyskali na tym mieszkańcy, przechodnie, ale również kierowcy (między innymi większe bezpieczeństwo). Udało się uzyskać szeroki pas chodnika jak również szeroki pas zieleni – przekonuje Zarząd Dróg Miejskich.

Na ulicy Stablewskiego, pomiędzy Kasprzaka a Jarochowskiego nasadzonych zostało 13 drzew. Pojawiły się również krzewy róż, które zajmują łącznie powierzchnie 500 m kw. Zamontowane zostały także ławki w pobliżu przychodni lekarskiej.

– Samochody na znacznej części ulicy parkują równolegle na jezdni. Nie niszczą już zieleni, nie zastawiają chodników, a i łatwiej jest wyjechać, gdyż zwiększyła się widoczność – podsumowuje ZDM.

Zdania mieszkańców na temat tej inwestycji są podzielone.

– Co ważne udało się tu pogodzić poprawę estetyki osiedla i potrzeb parkingowych mieszkańców, którzy teraz parkują równoległe na jezdni, zamiast jak dotąd na klepisku – przekonuje Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

– Niestety nie mogę zgodzić się z tym " pogodzeniem" , bowiem fizycznie miejsc parkingowych ubyło a samochodów przybyło. Był obiecany parking na Kolejowej kilka lat temu, ale cisza w tym temacie. Coraz gorzej mieszka się na Łazarzu – sądzi Beata Jackowiak, mieszkanka dolnego Łazarza.

– Wspaniały sukces! Gratulacje! To może by pójść za ciosem i zlikwidować dziki parking na trawniku za przedszkolem na Chociszewskiego, gdzie w wyniku remontu zlikwidowano około 50% miejsc parkingowych na odcinku Jarochowskiego - Reymonta i powstało klepisko bezpośrednio pod oknami? – pisze na Nieformalnej Grupie Łazarskiej Piotr Perzyński, mieszkaniec ul. Chociszewskiego.


R E K L A M A

Komentarze (4)

17-07-2018 19:13:47
Julia x
Fajnie gdyby takie rozwiązania pojawiły się również na dolnym łazarzu, nie tylko na ul. Lodowej i Łukaszewicza ale też tych bliżej dworca. Razem z nową strefą parkingową część ulic ma zostać przerobiona na jednokierunkowe, co ma wiązać się ze zmianą parkowania a co za tym idzie z poszerzeniem chodników. Dobrze gdyby te rozwiązania ciągnęły za sobą zazielenienie tych ulic. Gdyby wcześniej wspomniane przeze mnie pasy zieleni pociągnąć dalej wzdłuż ulic: Granicznej, Strusia i Kanałowej, oraz Małeckiego, dolny łazarz dużo by zyskał.
14-07-2018 17:36:58
Jak
Kiedy bendzie 1 kierunkowa ulica ja się pytam, no kiedy?????
13-07-2018 22:38:47
Amicus
No rzeczywiście estetyka jak nic. Drewniane słupki, przeciągnięty przez nie czarny sznurek, suche chwasty - robi wrażenie. Teren można podziwiać objeżdżając go pięć razy w poszukiwaniu miejsca parkingowego... Fakt, zawsze można przyjechać rowerem po nowo wyznaczonych ścieżkach. Na Łukasiewicza auta przeniesiono na jezdnie co znacznie zmniejszyło poziom bezpieczeństwa. Często się zdarza, że zza aut wychodzą ludzie wprost pod nadjeżdżające auta. Myślę, że nie ma się czym chwalić...
13-07-2018 07:36:35
poznanianka
To fakt ,ulica b. zyskała.Może zasłużył ZDM ?.Idąc do przychodni nie widzimy mysz maszu.Ale zastanawiam się kto tam mieszka z radnych ? Uporządkowane ,zieleń, ławki , możliwość zaparkowania, może nie parkingu.Przede wszystkim staranniejsze wykonanie.Jestem przekonana ,że ktoś bacznym okiem patrzył na wykonawcę. Jeden z przykładów ulica Lukaszewicza.Idąc z Biedronki w stronę apteki , lawki,zieleń .Możliwość parkowania .Szeroki chodnik .Dochodząc do Zabki oznakowane skrzyżowanie.Kierowcy nie moga podjechać bliżej nieruchomości .Drzewa i zagrodzenia .Co prawda estetyczne.Nawet smietnik betonowy ,konieczny , estetyczny.Ale tu mieszka pani radna i stad moj wniosek ,że można .Można.Za to na Kolejowej płyty chodnikowe się podnoszą , a kosze to puszki trzymające się na palikach.Widok opłakany ,bez sensu wydane pieniądze.Zapraszam radnych.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

01

paź

19:00
Rynek Łazarski
Cyrkowo-ogniowe show na pożegnania Łazarskiego Lata (Abstract show)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: