Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Forum Młodych Aktywistów w Pireusie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Forum Młodych Aktywistów w Pireusie
12-07-2018 06:31   Janusz Ludwiczak
W czwartkowe popołudnie w Inkubatorze Kultury Pireus odbędzie się II Forum Młodych Aktywistów. Jest to inicjatywa stworzona grupę poznańskich licealistek i licealistów, której celem jest wykorzystanie potencjału drzemiącego w młodych ludziach i zachęcenie ich do działania w obrębie aktywizmu społecznego i kulturalnego.

– Naszym głównym działaniem jest organizacja dyskusji poruszających tematy związane z funkcjonowaniem młodych ludzi i ich potrzebami oraz zrozumienia procesów przebiegających w społeczeństwie obywatelskim i zdefiniowania w nich roli młodzieży – wyjaśnia Marcin Mielcarek z Forum Młodych Aktywistów.

W czwartek, 12 lipca (czyli dziś) o godz. 17:00 w Inkubatorze Kultury Pireus na rogu Głogowskiej i Gąsiorowskich odbędzie się II Forum Młodych Aktywistów, które dotyczyć będzie sposobów wyrażania opinii w debacie publicznej oraz możliwości aprobaty lub sprzeciwu jakie daje demokracja.

– W jaki sposób najlepiej wyrażać swoją opinię? W grupie czy samodzielnie? Siłą czynu czy siłą słowa? Manifestem czy manifestacją? Jak słuchać i być słuchanym? Na II Forum Młodych Aktywistów postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania dotyczące wyrażania swojej opinii, sprzeciwu, czy aprobaty we współczesnym świecie. Zastanowimy się jakie możliwości daje demokracja i czy są one skuteczne. A może należy poszukać nowych form? Znajdziemy swoją drogę do skutecznego, zrozumiałego i kulturalnego wyrażania opinii w społeczeństwie obywatelskim żeby móc łatwiej nawiązywać dialog w przyszłości – zapowiada Marcin Mielcarek.

Organizatorzy zapraszają gimnazjalistki i gimnazjalistów, licealistki i licealistów, studentki i studentów do wspólnej rozmowy.


Fot: Bruno Kuzyszyn/mat.org.

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: