Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kraina Olimpia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kraina Olimpia
12-07-2018 06:06   Janusz Ludwiczak
Najmłodsi nie muszą nudzić się w wakacyjne weekendy. Scena Robocza już po raz trzeci postanowiła ożywić skwer przed budynkiem dawnego kina Olimpia przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej, by nie był tylko parkingiem. Zajęcia, animacje i warsztaty plastyczne dla dzieci i spektakle teatralne – to wszystko czekać będzie w Krainie Olimpia.

– Już po raz trzeci zapraszamy dzieci i dorosłych, sąsiadów bliższych i dalszych, osoby zaprzyjaźnione z Olimpią i te, które chcą ją sobie trochę przybliżyć, do wspólnego spędzenia wakacji w Krainie Olimpia. Przez cały lipiec i sierpień na dziedzińcu na rogu Matejki i Grunwaldzkiej,będą odbywały się sąsiedzkie spotkania, warsztaty plastyczne dla dzieci, spektakle teatralne: będziemy się poznawać i spędzać ze sobą miły czas – zapowiada Maria Dutkiewicz ze Sceny Roboczej.

W lipcu Kraina Olimpia stała się kosmosem. W minioną niedzielę na dziedzińcu przed dawnym kinem Olimpia odbył się piknik sąsiedzki. Z kolei w najbliższy weekend artystka Gosia Bartosik przygotowuje dla dzieci warsztaty plastyczne pod hasłem "Szał niebieskich ciał", w trakcie których tworzone będą gwiazdy i planety, czyli lampiony, które później staną się ozdobą dzielnicy.

– W ramach lipcowej mikro rezydencji Gosia chce zrealizować cykl warsztatów, zakładający stworzenie instalacji z kul, które miałby zostać zawieszone między drzewami a budynkiem dawnego kina Olimpia. Poszczególne planety będą zawierały mechanizmy rozświetlające je od środka, co w rezultacie sprawi, że staną się również lampionami i obok zeszłorocznych rzeźb Milosza Flisa i szałasów skonstruowanych przez dzieci będą całoroczną ozdobą dziedzińca – zaznacza Maria Dutkiewicz, Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza.

Projekt "Kraina Olimpia" finansowany jest ze środków Miasta Poznania w ramach konkursu Centrum Warte Poznania. Na ten cel Stowarzyszenie Teatr Strefa Ciszy otrzymał 33 tys. zł.


Kraina Olimpia - program

14 i 15 lipca (sobota, niedziela) w godz. 11:00-16:00
"Szał niebieskich ciał" – PROJEKTOWANIE
Ołówki, farbki, pisaki w dłoń! Żeby stworzyć galaktykę, trzeba ją najpierw zaplanować! Wraz z prowadzącą będziemy projektować własne ciała niebieskie: każdy pomysł dozwolony. Rysunki i projekty przydadzą się nie tylko przy późniejszym budowaniu: staną się również podstawą do stworzenia KOSMOZINA, czyli dla większości pierwszego zbiorowego wydawnictwa.

21 i 22 lipca (sobota, niedziela) w godz. 11:00-16:00
"Szał niebieskich ciał" – KREOWANIE
W ten weekend tworzymy własną galaktykę! Budujemy i ozdabiamy planety.

28 i 29 lipca (sobota, niedziela) w godz. 11:00-16:00
"Szał niebieskich ciał" – ORBITOWANIE
Zawieszamy stworzone planety-lampiony i patrzymy jak rozświetlają okolicę: nasz mały kosmos!


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Noc świątyń
w godz. 18:00-23:0
18.00 – oprowadzanie po sali modlitewnej, omówienie podstaw wiary muzułmańskiej
19.05 – prezentacja czwartej modlitwy w islamie maghrib
19.30 – re

23

wrz

16:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie pawilon MP2 (wejście od ul. Głogowskiej)
Women`s Voices: Przybysz Zawiałow Kayah Brodka Rusowicz - kobiece głosy mają moc

27

wrz

10:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Łazarz walczy z jesienną chandrą
- gimnastyka z elementami jogi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert pt."Od Niemena do Engelberta" w ramach projektu "W Artystycznym Kręgu" dla Aktywnych 60+

28

wrz

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Morze Za Blokiem - piknij sąsiedzki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: