Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kraina Olimpia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kraina Olimpia
12-07-2018 06:06   Janusz Ludwiczak
Najmłodsi nie muszą nudzić się w wakacyjne weekendy. Scena Robocza już po raz trzeci postanowiła ożywić skwer przed budynkiem dawnego kina Olimpia przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej, by nie był tylko parkingiem. Zajęcia, animacje i warsztaty plastyczne dla dzieci i spektakle teatralne – to wszystko czekać będzie w Krainie Olimpia.

– Już po raz trzeci zapraszamy dzieci i dorosłych, sąsiadów bliższych i dalszych, osoby zaprzyjaźnione z Olimpią i te, które chcą ją sobie trochę przybliżyć, do wspólnego spędzenia wakacji w Krainie Olimpia. Przez cały lipiec i sierpień na dziedzińcu na rogu Matejki i Grunwaldzkiej,będą odbywały się sąsiedzkie spotkania, warsztaty plastyczne dla dzieci, spektakle teatralne: będziemy się poznawać i spędzać ze sobą miły czas – zapowiada Maria Dutkiewicz ze Sceny Roboczej.

W lipcu Kraina Olimpia stała się kosmosem. W minioną niedzielę na dziedzińcu przed dawnym kinem Olimpia odbył się piknik sąsiedzki. Z kolei w najbliższy weekend artystka Gosia Bartosik przygotowuje dla dzieci warsztaty plastyczne pod hasłem "Szał niebieskich ciał", w trakcie których tworzone będą gwiazdy i planety, czyli lampiony, które później staną się ozdobą dzielnicy.

– W ramach lipcowej mikro rezydencji Gosia chce zrealizować cykl warsztatów, zakładający stworzenie instalacji z kul, które miałby zostać zawieszone między drzewami a budynkiem dawnego kina Olimpia. Poszczególne planety będą zawierały mechanizmy rozświetlające je od środka, co w rezultacie sprawi, że staną się również lampionami i obok zeszłorocznych rzeźb Milosza Flisa i szałasów skonstruowanych przez dzieci będą całoroczną ozdobą dziedzińca – zaznacza Maria Dutkiewicz, Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza.

Projekt "Kraina Olimpia" finansowany jest ze środków Miasta Poznania w ramach konkursu Centrum Warte Poznania. Na ten cel Stowarzyszenie Teatr Strefa Ciszy otrzymał 33 tys. zł.


Kraina Olimpia - program

14 i 15 lipca (sobota, niedziela) w godz. 11:00-16:00
"Szał niebieskich ciał" – PROJEKTOWANIE
Ołówki, farbki, pisaki w dłoń! Żeby stworzyć galaktykę, trzeba ją najpierw zaplanować! Wraz z prowadzącą będziemy projektować własne ciała niebieskie: każdy pomysł dozwolony. Rysunki i projekty przydadzą się nie tylko przy późniejszym budowaniu: staną się również podstawą do stworzenia KOSMOZINA, czyli dla większości pierwszego zbiorowego wydawnictwa.

21 i 22 lipca (sobota, niedziela) w godz. 11:00-16:00
"Szał niebieskich ciał" – KREOWANIE
W ten weekend tworzymy własną galaktykę! Budujemy i ozdabiamy planety.

28 i 29 lipca (sobota, niedziela) w godz. 11:00-16:00
"Szał niebieskich ciał" – ORBITOWANIE
Zawieszamy stworzone planety-lampiony i patrzymy jak rozświetlają okolicę: nasz mały kosmos!


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: