Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sklepy sprzedające alkohol będą mogły być zlokalizowane 50 metrów od szkół, boisk i kościołów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sklepy sprzedające alkohol będą mogły być zlokalizowane 50 metrów od szkół, boisk i kościołów
12-07-2018 03:56   Janusz Ludwiczak
W środę Rada Miasta uchwaliła zasady usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu.

Zmiany, które wejdą w życie 10 września to efekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Przepisy, które weszły w życie 9 marca 2018 roku, dały gminom narzędzie prawne, umożliwiające ograniczanie dostępności alkoholu. Rada Miasta Poznania miała zdecydować w jakiej odległości od obiektów chronionych będzie możliwa sprzedaż alkoholi.

Poznańscy radni zdecydowali, że alkohol będzie można kupić w sklepach, których odległość wyniesie nie mniej niż 50 metrów od szkół, przedszkoli, kościołów, obiektów sportowych i jednostek wojskowych. W przypadku lokali gastronomicznych takich jak restauracje czy knajpki odległość nie będzie brana pod uwagę.

Rada Miasta podjęła również uchwałę w sprawie maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Na terenie całego miasta będzie mogło być wydanych maksymalnie 1870 licencji dla punktów sprzedających piwo oraz napoje do 4,5% alkoholu, a także do 1760 zezwoleń na sprzedaż napojów zawierających od 4,5 do 18% alkoholu (z wyjątkiem piwa) oraz do 1760 licencji na sprzedaż alkoholi powyżej 18%.

Osobne przepisy obowiązywać będą na terenie Starego Miasta, gdzie liczba możliwych do wydania licencji będzie w okolicach stu (do 105 – zawierających do 4,5% alkoholu oraz piwa, do 110 – powyżej 4,5%, do 95 – alkohol powyżej 18%).
Poznańscy radni wzięli pod uwagę także sytuację na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice. Zdecydowali, że w tym rejonie miasto będzie mogło wydać 40 licencji na sprzedaż alkoholu od 4,5 do 18 % oraz 30 licencji na sprzedaż alkoholu powyżej 18 proc.

Dodajmy, że to nie jedyne przepisy ograniczające sprzedaż alkoholu w Poznaniu. W maju miejscy radni zdecydowali, że sklepy na Starym Mieście "procenty" będą mogły sprzedawać tylko do godz. 22:00.

ZOBACZ TAKŻE: Na Łazarzu też powinien być nocny zakaz sprzedaży alkoholu?


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

16:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie pawilon MP2 (wejście od ul. Głogowskiej)
Women`s Voices: Przybysz Zawiałow Kayah Brodka Rusowicz - kobiece głosy mają moc

27

wrz

10:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Łazarz walczy z jesienną chandrą
- gimnastyka z elementami jogi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert pt."Od Niemena do Engelberta" w ramach projektu "W Artystycznym Kręgu" dla Aktywnych 60+

28

wrz

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Morze Za Blokiem - piknij sąsiedzki

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Ostatnia Biesiada - Zbigniew Górny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: