Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"T6" wydłużono do Wojskowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"T6" wydłużono do Wojskowej
03-07-2018 13:46   Janusz Ludwiczak
Od wtorku autobusy "za tramwaj" linii T6 zostały wydłużone do ulicy Wojskowej.

Nastąpiła korekta trasy linii autobusowej "za tramwaj" T6. Autobusy kursują obecnie z Junikowa ulicą Grunwaldzką do przystanku linii nr 251 (za rondem Jana Nowaka Jeziorańskiego, w kierunku ronda Kaponiera). Następnie autobus dojeżdża do ul. Wojskowej, dokonuje manewru nawrotu i zatrzymuje się na przystanku "Wojskowa" dla linii nr 251 i stąd podejmuje kurs w kierunku Junikowa – informuje Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM).

Wprowadzone zmiany mają związek z sytuacją jaka miała miejsce w poniedziałek, gdy rozpoczął się remont przejazdu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Grochowskiej. Pasażerowie narzekali, że autobusy "za tramwaj" linii T6 jadąc od strony Junikowa nie zatrzymują się na przystanku przed rondem Jeziorańskiego, tylko dokonują nawrotu i wysadzają pasażerów dopiero na przystanku na ul. Grunwaldzkiej, za skrzyżowaniem z Przybyszewskiego, w kierunku Grochowskiej.

Autobusom "T6" objechanie ronda Jeziorańskiego zajmowało nawet 12 minut, a pasażerowie zmierzający w stronę Junikowa nie mogli wsiąść do pojazdów. Podobna sytuacja miała podczas poprzedniego remontu Grunwaldzkiej, o czym więcej w artykule: Autobusy "T1" są przepełnione, jeżdżą stadami i mają przystanek "widmo".

Remont na Grunwaldzkiej potrwa do 15 lipca. Do tego czasu zawieszone zostało kursowanie tramwajów linii nr 13 i 15. Z kolei "jedynka" z ronda Jeziorańskiego jedzie objazdem przez Grunwaldzką, Kaponierę, Most Uniwersytecki, Św. Marcin, Gwarną i Pl. Cyryla Ratajskiego do Placu Wielkopolskiego, zaś "szóstka" z Ronda Jeziorańskiego kursuje teraz na Piątkowo przez Przybyszewskiego, Dąbrowskiego, Roosevelta i trasą PeSTki do pętli na os. Jana III Sobieskiego.

ZOBACZ TAKŻE: "2 i 29" dojeżdżają do Głogowskiej/Hetmańskiej, "69 i 82" kursują Reymonta


Komentarze (1)

03-07-2018 18:13:28
as
A czy tego przejazdu nie szlo zrobic w tym 2016 roku??Nie bylo wtedy 20 lat od remontu i trzeba bylo czekac do tego roku ?? No ale po co, lepiej mieszkancom utrudniac zycie podobnie jest na Debcu, zeszly rok kwiecien trasa zamknieta a teraz siec trakcyjna jest wymieniana przy wylaczeniu ruchu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: