Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Inny" pod Bałtykiem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Inny" pod Bałtykiem
27-06-2018 10:36   Janusz Ludwiczak
Najnowsze prace Sylwestra Ambroziaka, jednego z najważniejszych polskich rzeźbiarzy można oglądać na Przystanku Sztuki, znajdującym się pomiędzy biurowcem Bałtyk a Concordia Design. Wystawa "Mama, I`m Coming Home" porusza problem wykluczenia i przemocy w obecnym świecie.

Sylwester Ambroziak, polski rzeźbiarz, od ponad 30 lat tworzy osobliwe, często kilkumetrowej wysokości figury. Niektóre z nich znalazły swoje miejsce w przestrzeni kilku polskich miast.

Artysta prezentuje swoje największe dzieła w przestrzeni "Przystanku Sztuki", który znajduje się na placu pomiędzy biurowcem Bałtyk a starą drukarnią Concordia Desing, w pobliżu ronda Kaponiera i hotelu Sheraton.

Wystawa "Mama, I`m Coming Home" łączy rzeźbę, animację i dźwięk. Zobaczymy na niej rzeźby, które przedstawiają figury wyglądające jak dzieci. Jest też "piaskownica", przypominająca dziecięce łóżeczko. Ekspozycję tworzy ponad 40 rzeźb.

Wystawa dotyka problemu wykorzenienia i przemocy, których doświadczają ludzie w obecnej sytuacji geopolitycznej.

– Zmuszeni do exodusu i masowych przemieszczeń nieuchronnie doświadczają alienacji. Bolesną konsekwencją nierówności rozwoju ekonomicznego, konfliktów zbrojnych i migracji jest wzrastająca na świecie liczba „globalnych sierot”, które, pozbawione opieki rodzicielskiej, cierpią z powodu samotności i utraty więzi rodzinnych. Zagadnienie wykorzenienia nie pozwala nie myśleć o wpływie zachodnioeuropejskiej cywilizacji, ogarniętej ideą postępu, na aktualny stosunek do samej istoty człowieczeństwa – wyjaśnia dr hab. prof. UAM Michał Heake, kurator wystawy.

Wystawę "Mama, I`m Coming Home" można oglądać pod Bałtykiem do środy, 4 lipca włącznie. Wstęp wolny.

Sylwester Ambroziak – ur. w 1964 r. w Łowiczu. Studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, swoje prace prezentował na ponad osiemdziesięciu wystawach indywidualnych, brał udział w ponad stu dwudziestu wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie. Wielokrotny stypendysta, m.in. Fundacji Notoro i Centrum Rzeźby Polskiem w Orońsku, Fundacji Kultury czy Kulczyk Foundation. Trzykrotnie nominowany do nagrody „Paszporty Polityki”.
Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, a także instalacją oraz eksperymentalnym filmem animowanym. Jego rzeźby to przede wszystkim pokaźnych rozmiarów figury w drewnie, choć obecnie wykorzystuje także silikon, masy akrylowe i żywicę epoksydową. Jego pracę można oglądać również w Parku Sołackim.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

22

wrz

Park Wilsona
Otwarcie schronu OSI 64
Militarny Piknik Rodzinny
w godz. 11:00-15:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
Religijne Towarzystwo Przyjaciół - Kwakrzy
w godz. 17:45-19:15

Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Noc świątyń
w godz. 18:00-20:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
w godz. 18:00-22:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: