Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Inny" pod Bałtykiem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Inny" pod Bałtykiem
27-06-2018 10:36   Janusz Ludwiczak
Najnowsze prace Sylwestra Ambroziaka, jednego z najważniejszych polskich rzeźbiarzy można oglądać na Przystanku Sztuki, znajdującym się pomiędzy biurowcem Bałtyk a Concordia Design. Wystawa "Mama, I`m Coming Home" porusza problem wykluczenia i przemocy w obecnym świecie.

Sylwester Ambroziak, polski rzeźbiarz, od ponad 30 lat tworzy osobliwe, często kilkumetrowej wysokości figury. Niektóre z nich znalazły swoje miejsce w przestrzeni kilku polskich miast.

Artysta prezentuje swoje największe dzieła w przestrzeni "Przystanku Sztuki", który znajduje się na placu pomiędzy biurowcem Bałtyk a starą drukarnią Concordia Desing, w pobliżu ronda Kaponiera i hotelu Sheraton.

Wystawa "Mama, I`m Coming Home" łączy rzeźbę, animację i dźwięk. Zobaczymy na niej rzeźby, które przedstawiają figury wyglądające jak dzieci. Jest też "piaskownica", przypominająca dziecięce łóżeczko. Ekspozycję tworzy ponad 40 rzeźb.

Wystawa dotyka problemu wykorzenienia i przemocy, których doświadczają ludzie w obecnej sytuacji geopolitycznej.

– Zmuszeni do exodusu i masowych przemieszczeń nieuchronnie doświadczają alienacji. Bolesną konsekwencją nierówności rozwoju ekonomicznego, konfliktów zbrojnych i migracji jest wzrastająca na świecie liczba „globalnych sierot”, które, pozbawione opieki rodzicielskiej, cierpią z powodu samotności i utraty więzi rodzinnych. Zagadnienie wykorzenienia nie pozwala nie myśleć o wpływie zachodnioeuropejskiej cywilizacji, ogarniętej ideą postępu, na aktualny stosunek do samej istoty człowieczeństwa – wyjaśnia dr hab. prof. UAM Michał Heake, kurator wystawy.

Wystawę "Mama, I`m Coming Home" można oglądać pod Bałtykiem do środy, 4 lipca włącznie. Wstęp wolny.

Sylwester Ambroziak – ur. w 1964 r. w Łowiczu. Studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, swoje prace prezentował na ponad osiemdziesięciu wystawach indywidualnych, brał udział w ponad stu dwudziestu wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie. Wielokrotny stypendysta, m.in. Fundacji Notoro i Centrum Rzeźby Polskiem w Orońsku, Fundacji Kultury czy Kulczyk Foundation. Trzykrotnie nominowany do nagrody „Paszporty Polityki”.
Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, a także instalacją oraz eksperymentalnym filmem animowanym. Jego rzeźby to przede wszystkim pokaźnych rozmiarów figury w drewnie, choć obecnie wykorzystuje także silikon, masy akrylowe i żywicę epoksydową. Jego pracę można oglądać również w Parku Sołackim.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: