Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci, strażacy, celnicy, żołnierze, saperzy, kolejarze i krokodyle znów pomogli dzieciom - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci, strażacy, celnicy, żołnierze, saperzy, kolejarze i krokodyle znów pomogli dzieciom
26-06-2018 00:57   Janusz Ludwiczak
W sobotę przed Areną odbył się 17. festyn charytatywny "Niebiescy Dzieciom", którego celem było wsparcie budowy szpitala dziecięcego.

Przed Areną zaprezentowała się nie tylko Policja, ale również Straż Pożarna, Wojsko Polskie, patrol saperski, Izba Celna czy Inspekcja Transportu Drogowego, a także poznańska Straż Miejska. Po raz pierwszy do festynu przyłączyli się również przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych, którzy prezentowali swój zawód i na czym polega ich praca.

– Motywem przewodnim była zbiórka jak największej ilości krwi dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, możliwość rejestracji jako potencjalny dawca szpiku oraz zbiórka pieniężna zorganizowana przez Stowarzyszenie "Nasze Serca" na rzecz budowy szpitala dziecięcego w Poznaniu. Wolontariusze Drużyny Szpiku tłumaczyli i wyjaśniali wszelkie kwestie związane z rejestracją i samą procedurą pobrania szpiku, który może uratować życie choremu na białaczkę – wyjaśnia st. sierż. Marta Mróz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Każdy maluch mógł sprawdzić jak to jest być policjantem, strażakiem czy żołnierzem.

– Policjanci z Grupy Realizacyjnej zaprezentowali swoje możliwości podczas prezentacji dynamicznego zatrzymania przestępców w pojazdach. Natomiast pluton Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu dał popis musztry policyjnej, którą na co dzień wykorzystują podczas swojej służby. Miłośnicy zwierząt mogli zobaczyć i pogłaskać policyjne konie i psy służbowe. Na policyjnych stoiskach można było oznakować swój rower w ramach programu "Poznański rower – bezpieczny rower". Najmłodsi poprzez zabawę poznawali podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Najodważniejsi mogli spotkać się z policyjnym technikiem kryminalistyki i zostawić swoje odciski palców. Niewątpliwie największą atrakcją był pokaz Pododdziału Antyterrorystycznego przy użyciu śmigłowca policyjnego. Mundurowi w dynamiczny i bardzo widowiskowy sposób zaprezentowali zatrzymanie niebezpiecznego przestępczy z wykorzystaniem śmigłowca policyjnego – objaśnia Marta Mróz z poznańskiej Policji.

Podczas festynu nie brakowało również licznych występów artystycznych. Na scenie wystąpiła m.in. policyjna orkiestra, czirliderki z "Kolejorz Girls", a także Zespół Tańca Ludowego wraz z tancerzami Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

– Przy okazji tych wszystkich atrakcji najważniejszym było przypomnienie, że taki drobny gest, jakim jest oddanie krwi czy rejestracja jako potencjalny dawca szpiku może mieć ogromne przełożenie na zdrowie i życie drugiego człowieka. Podczas tego popołudnia chętnych do oddania krwi było ponad 40 osób, a 32 osoby miały możliwość to zrobić ze względu na stan zdrowia. W związku z tym ponad 14 litrów krwi trafi do potrzebujących – podsumowuje st. sierż. Marta Mróz.


Komentarze (1)

26-06-2018 10:40:50
G.
"Przed Areną zaprezentowała się nie tylko Policja, ale również Straż Pożarna, Wojsko Polskie, patrol saperski, Izba Celna czy Inspekcja Transportu Drogowego" - na miejscu strażników miejskich olał bym tą imprezę w przyszłym roku.... Nikt o nich nie pisze i nie mówi, nawet główny organizator więc ich olewa. A byli - moje dziecko u nich grało w gry planszowe.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: