Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 6 tysięcy łazarskich uczniów rozpoczęło wakacje - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 6 tysięcy łazarskich uczniów rozpoczęło wakacje
25-06-2018 12:52   Janusz Ludwiczak
Aż 72 dni wolnego od piątku ma ponad 6 tysięcy łazarskich uczniów. Rozpoczęły się wakacje. Miniony rok szkolny był pierwszym po wdrożeniu reformy oświaty, zakładającej likwidację gimnazjów i przywrócenie 8-letniej szkoły podstawowej. W miejscu Gimnazjum 51 przy Potockiej uruchomione zostało liceum terapeutyczne. Z kolei zamiast Gimnazjum 33 działać będzie Szkoła Podstawowa nr 33. Reforma oświaty spowodowała zmiany również w szkołach katolickich.

W piątek ponad 6 tysięcy uczniów z łazarskich szkół rozpoczęło wakacje. Kończący się rok szkolny 2017/2018 był pierwszym po wdrożeniu reformy oświaty. I tak w szkołach podstawowych utworzona została klasa 7. Z kolei w gimnazjach funkcjonowały dwie ostatnie klasy. Zgodnie z założeniami reformy oświaty przygotowanej przez rząd i polityków PiS gimnazja zostaną ostatecznie zlikwidowane za rok.

Reforma oświaty spowodowała zmiany również na Łazarzu. Zamiast Gimnazjum nr 53 przy Winklera pojawiać będą się starsze klasy Szkoły Podstawowej nr 69. Z kolei Gimnazjum nr 33 zmienia się w Szkołę Podstawową nr 33. Od września do "33" uczęszczało w sumie 58 uczniów.

Natomiast w budynku Gimnazjum nr 51 przy ul. Potockiej uruchomione zostało tzw. "liceum terapetyczne", czyli 37. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Terapeutycznymi, w którym utworzono łącznie 2 oddziały klas pierwszych, do których w sumie uczęszczało 21 uczniów.

– Cechą charakterystyczną naszej szkoły jest mała liczebność zgodnie z rozporządzeniem o pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Klasy liczą do 15 osób. Chcemy, by uczniowie mieli przestrzeń do indywidualnej pracy, ze względu na dysfunkcje, problemy zdrowotne czy edukacyjne. Będziemy respektować indywidualne potrzeby uczniów, wynikające z opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie nauczania w oddziale terapeutycznym – powiedziała Małgorzata Sienkiewicz, dyrektor 37 LO.

Zmiany objęły również szkoły katolickie. Publiczne Gimnazjum Katolickie im. św. Stanisława Kostki, znajdujące się w gmachu, który w połowie 2014 r. musiało opuścić VIII LO, zmieniło się w Katolicką Szkołę Podstawową. W podstawówkę przekształci się również Gimnazjum im. Matki Jadwigi Borzęckiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Głogowskiej 147.

Uczniowie pójdą do szkoły dopiero 3 września.

Ile uczniów chodzi do łazarskich szkół? (dane Wydziału Oświaty):

  • 1468 - Zespół Szkół Handlowych (z czego 1006 do Technikum Ekonomiczno-Handlowego, 167 do XXXI LO)
  • 512 - II LO (z czego 35 do II LO dla dorosłych
  • 562 - Marcinek
  • 512 - SP69 i Gimnazjum nr 53
  • 462 - Szkoła Podstawowa nr 77
  • 401 - Szkoła Podstawowa nr 26
  • 393 - Szkoła Podstawowa nr 9
  • 170 - Oddziały Gimnazjalne Dwujęzyczne w I LO
  • 58 - Szkoła Podstawowa nr 33 (na razie uruchomiono tylko klasy 7)
  • 21 - LO37 z Oddziałami Terapeutycznymi (uruchomiono dwie klasy 1)


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Oświata

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: