Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 6 tysięcy łazarskich uczniów rozpoczęło wakacje - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 6 tysięcy łazarskich uczniów rozpoczęło wakacje
25-06-2018 12:52   Janusz Ludwiczak
Aż 72 dni wolnego od piątku ma ponad 6 tysięcy łazarskich uczniów. Rozpoczęły się wakacje. Miniony rok szkolny był pierwszym po wdrożeniu reformy oświaty, zakładającej likwidację gimnazjów i przywrócenie 8-letniej szkoły podstawowej. W miejscu Gimnazjum 51 przy Potockiej uruchomione zostało liceum terapeutyczne. Z kolei zamiast Gimnazjum 33 działać będzie Szkoła Podstawowa nr 33. Reforma oświaty spowodowała zmiany również w szkołach katolickich.

W piątek ponad 6 tysięcy uczniów z łazarskich szkół rozpoczęło wakacje. Kończący się rok szkolny 2017/2018 był pierwszym po wdrożeniu reformy oświaty. I tak w szkołach podstawowych utworzona została klasa 7. Z kolei w gimnazjach funkcjonowały dwie ostatnie klasy. Zgodnie z założeniami reformy oświaty przygotowanej przez rząd i polityków PiS gimnazja zostaną ostatecznie zlikwidowane za rok.

Reforma oświaty spowodowała zmiany również na Łazarzu. Zamiast Gimnazjum nr 53 przy Winklera pojawiać będą się starsze klasy Szkoły Podstawowej nr 69. Z kolei Gimnazjum nr 33 zmienia się w Szkołę Podstawową nr 33. Od września do "33" uczęszczało w sumie 58 uczniów.

Natomiast w budynku Gimnazjum nr 51 przy ul. Potockiej uruchomione zostało tzw. "liceum terapetyczne", czyli 37. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Terapeutycznymi, w którym utworzono łącznie 2 oddziały klas pierwszych, do których w sumie uczęszczało 21 uczniów.

– Cechą charakterystyczną naszej szkoły jest mała liczebność zgodnie z rozporządzeniem o pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Klasy liczą do 15 osób. Chcemy, by uczniowie mieli przestrzeń do indywidualnej pracy, ze względu na dysfunkcje, problemy zdrowotne czy edukacyjne. Będziemy respektować indywidualne potrzeby uczniów, wynikające z opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie nauczania w oddziale terapeutycznym – powiedziała Małgorzata Sienkiewicz, dyrektor 37 LO.

Zmiany objęły również szkoły katolickie. Publiczne Gimnazjum Katolickie im. św. Stanisława Kostki, znajdujące się w gmachu, który w połowie 2014 r. musiało opuścić VIII LO, zmieniło się w Katolicką Szkołę Podstawową. W podstawówkę przekształci się również Gimnazjum im. Matki Jadwigi Borzęckiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Głogowskiej 147.

Uczniowie pójdą do szkoły dopiero 3 września.

Ile uczniów chodzi do łazarskich szkół? (dane Wydziału Oświaty):

  • 1468 - Zespół Szkół Handlowych (z czego 1006 do Technikum Ekonomiczno-Handlowego, 167 do XXXI LO)
  • 512 - II LO (z czego 35 do II LO dla dorosłych
  • 562 - Marcinek
  • 512 - SP69 i Gimnazjum nr 53
  • 462 - Szkoła Podstawowa nr 77
  • 401 - Szkoła Podstawowa nr 26
  • 393 - Szkoła Podstawowa nr 9
  • 170 - Oddziały Gimnazjalne Dwujęzyczne w I LO
  • 58 - Szkoła Podstawowa nr 33 (na razie uruchomiono tylko klasy 7)
  • 21 - LO37 z Oddziałami Terapeutycznymi (uruchomiono dwie klasy 1)


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Oświata

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

21

wrz

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik sąsiedzki na zakończenie lata . W programie: animacje dla dzieci "Skarb Piratów", występ zespołu muzycznego oraz wieeelkie grillowanie.

22

wrz

10:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
"W harmonii z naturą - początki tańca Hula" - hawajskie spotkania na Łazarzu

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
Religijne Towarzystwo Przyjaciół - Kwakrzy
w godz. 17:45-19:15

Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Noc świątyń
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: