Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bimbą na Rataje znacznie dłużej. Tramwaje i autobusy jeżdżą rzadziej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bimbą na Rataje znacznie dłużej. Tramwaje i autobusy jeżdżą rzadziej
25-06-2018 04:05   Janusz Ludwiczak
Od soboty wydłużyła się trasa tramwajów linii nr 1 i 7 jadących z Łazarza na Rataje. Z kolei tramwaje i autobusy na przystanki będą podjeżdżać rzadziej.

W sobotę rozpoczął się remont zwrotnic na ul. Górna Wilda przy skrzyżowaniu z Królowej Jadwigi. W związku z tym tramwaje linii nr 1 i 7 kursują objazdem przez Wierzbięcice. Tym samym nieznacznie wydłużył się przejazd "jedynki" i "siódemki", za to skrócił się czas podróży autobusami zastępczymi "za tramwaj" linii T1, gdyż w sobotę oddano do ruchu drugi pas ruchu na ulicy Hetmańskiej (pomiędzy rondem Starołęka a wiaduktem nad Dolną Wildą), gdzie od połowy kwietnia prowadzony jest kompleksowy remont torowiska i sieci trakcyjnej.

Utrudnienia potrwają do 1 lipca. Dzień później bimby linii nr 1 i 7 powrócą na zmodernizowaną Hetmańską, jednak rozpoczną się kolejne remonty. Tramwaje nie będą jeździć ulicą Królowej Jadwigi oraz Grunwaldzką do Junikowa. O szczegółach będziemy informować w kolejnych artykułach.

Równocześnie w sobotę wprowadzony został letni rozkład jazdy. Tramwaje w dni robocze kursować będą co 15 minut, a nie jak było do tej pory co 10/12 min. W dni robocze w godzinach szczytu co kwadrans będą jeździć również autobusy m.in. linii nr 51, 63, 64, 68, 69, 71, 82 czy 93. Przez całe wakacje nadal będzie jeździć "jedenastka", które kursowanie w miesiącu lipcu i sierpniu było zazwyczaj zawieszane.


Map: ZTM


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
The September Concert. "Dom bajek pełen muzyki"- spotkanie literackie dla dzieci.

17:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Coś się kończy, coś się zaczyna"
- Koncert Happy Jazz Band, warsztaty tańca swingowego

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: