Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pasażerowie znów nic nie wiedzieli - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pasażerowie znów nic nie wiedzieli
09-09-2009 12:52   Janusz Ludwiczak
W weekend MPK przeprowadziło remont zwrotnic przy zajezdni, na ulicy Głogowskiej. Niektórzy pasażerowie znów byli zdezorientowani, jednak na własne życzenie. W sobotę i niedzielę tramwaje linii nr 5, 8 i 14 nie jeździły do pętli na Górczynie, a ulicą Głogowską kursowały autobusy "za tramwaj".

W miniony weekend MPK przeprowadziło remont torowiska, a ściślej wymianę zwrotnic wyjazdowych z zajezdni przy ulicy Głogowskiej. Z tego powodu w sobotę i niedzielę tramwaje linii nr 5, 8 i 14 nie jeździły do Górczyna. Zastąpiły je trzy autobusy "za tramwaj", które średnio co 8 minut kursowały z Górczyna ulicami Zgoda, Ściegiennego, Głogowska do skrzyżowania Głogowska/Hetmańska i dalej przez Hetmańską, Dmowskiego i Krauthofera z powrotem na Górczyn. "Piątka" i "czternastka" kursowały tylko do skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej, gdzie na Stomil i Piątkowo powracały przez Grunwaldzką, Reymonta, Hetmańską i Głogowską (tak jak linia nr 5) lub na odwrót (tak jak "czternastka"). Natomiast "ósemka" kursowała do zajezdni przy ulicy Madalińskiego.

Mimo iż MPK o planowanych zmianach poinformowało na swojej stronie internetowej i obwieszczeniach na przystankach już we wtorek, to sporo pasażerów było w weekend zdezorientowani.

"Dlaczego piątka skręciła w Grunwaldzką?", "To tramwaje nie jadą na Górczyn?", "Jak mam dojechać na miejsce?" - takie pytania można było usłyszeć w tramwajach i na ulicach w miniony weekend. Niestety sporo pasażerów przed wyruszeniem w trasę nie sprawdza rozkładów jazdy i nie czyta chociażby żółtych ogłoszeń o zmianach tras, które MPK rozwiesza na przystankach. Czyżby kultura obrazkowa spowodowała, że wiele osób zaczyna być analfabetami funkcjonalnymi?


R E K L A M A

Komentarze (1)

10-09-2009 12:47:31
max
Może do ludzi by trafiło, gdyby faktycznie informacje te ogłaszać przez ogłoszenia parafialne i naszą-klasę.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: