Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Festiwal Piosenki Przedszkolnej odbył się w ogródku Magnolii przy Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Festiwal Piosenki Przedszkolnej odbył się w ogródku Magnolii przy Parku Wilsona
02-06-2018 18:14   Redakcja
"Podróż do krainy bajek”, "Przedszkole - drugi dom", "Weź mnie na ręce", "Maszeruje wiosna", "Pali się", "Zabawy pod trzepakiem"- tych i innych piosenek z repertuaru dziecięcego można było posłuchać VIII Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Magnolia".

W ogrodzie dawnej restauracji Magnolia, znajdującej się na obrzeżach Parku Wilsona dwa tygodnie temu, 18 maja już po raz ósmy odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Magnolia", który zorganizowało Przedszkole nr 51.

– Ideą przewodnią Festiwalu jest integracja dzieci ze środowiska lokalnego, wywołanie u nich poczucia wspólnego tworzenia czegoś nowego, jak i po prostu dobra zabawa. Przyznam, że rano z niepokojem spoglądaliśmy na zachmurzone niebo. Bardzo się cieszymy, że pogoda jednak dopisała, bo dzięki temu Festiwal odbył się w ogródku, mieszczącym się w budynku kamienic Villa Magnolia. Spacerujący w Parku Wilsona ludzie zatrzymywali się i również podziwiali dziecięce występy – wyjaśnia Klaudia Sobecka-Szcześniak, dyrektor Przedszkola nr 51.

W tym roku w festiwalu wzięło udział 200 dzieci z sześciu łazarskich przedszkoli – nr 39, 44, 48, 90, 89 oraz gospodarze - z Przedszkola nr 51. Występy dzieci podziwiali licznie zebrani goście, w tym Łukasz Mikuła - Radny Miasta Poznania, Maria Paradowska - wiceprzewodnicząca Rada Osiedla Św. Łazarz oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli.

– Bardzo się cieszymy, że udało nam się zaprosić na nasz Festiwal gości: Piotra Orciuch, który jest muzykiem i rodzicem naszego przedszkolaka oraz Daniela Łubińskiego, którzy utworem pt. "Mam chusteczkę, co mi tam" wywołali niejeden uśmiech na dziecięcej twarzy. Dziękujemy również Anieli Dmochowskiej, która przygotowała przewodnią piosenkę tegorocznego Festiwalu "Lubię muzykę". Słowa piosenki stały się wspólnym, dla wszystkich występujących dzieci akordem naszego spotkania – dodaje Anna Pierzynowska z Przedszkola nr 51.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: