Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dzięki hojności Łazarzan zebrano ponad 6 tys. zł dla chorego 9-letniego Krzysia {► WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dzięki hojności Łazarzan zebrano ponad 6 tys. zł dla chorego 9-letniego Krzysia {► WIDEO}
31-05-2018 01:10   Janusz Ludwiczak
Po raz kolejni okazaliśmy się hojni. W trakcie 29. Dni Łazarza wolontariusze z grupy Golden Retriever zbierali datki na na leczenie 9-letniego Krzysia Dondajewskiego, który urodził się z chorobą genetyczną - zespołem łamliwego chromosomu X. W sumie w ciągu sześciu dni udało się zebrać łącznie 6021,51 zł.

9-letni Krzyś Dondajewski jest mieszkańcem Łazarza i synem jednego z wolontariuszy grupy Golden Retriever, którzy co roku kwestują na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Krzyś zmaga się z chorobą genetyczną zespołem łamliwego chromosomu X.

– Krzyś jest upośledzony umysłowo, ma autyzm atypowy oraz całościowe zaburzenia rozwoju. Ma opóźniony rozwój mowy, nadpobudliwość psychoruchową, obniżone napięcie mięśniowe, nadwrażliwość na dotyk, dźwięk, światło oraz problemy z przetwarzaniem sensorycznym. Wymaga systematycznej pracy i wielu zajęć rehabilitacyjnych: neurologopeda, pedagog oraz psycholog dziecięcy, dogoterapia i hipoterapia oraz zajęcia z integracji sensorycznej (SI). Rodzice Krzysia - Bartek i Halina robią wszystko, co w ich mocy, żeby Krzyś w przyszłości nie był uzależniony od innych – wyjaśnia Szymon Kapela z grupy Golden Retriever WOŚP Poznań.

Wolontariusze z grupy Golden Retriever podczas 29. Dni Łazarza kwestowali na leczenie Krzysia. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji: pokaz tresury i posłuszeństwa psów, animacje czy wyprzedaż garażową. W sumie w ciągu sześciu dni zebrano łącznie 6 tysięcy 21 złotych i 51 groszy (6 021,51 zł). I tak na przykład podczas niedzielnego Festynu Łazarskiego za 160 złotych zlicytowano ogromną maskotkę - pluszowego misia.

Zebrane środki, które zostały przeliczone przez wolontariuszy we wtorek podczas uroczystego zakończenia 29. Dni Łazarza zostały przekazane na Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", którego Krzyś jest podopiecznym. Za ponad miesiąc, 7 sierpnia ciężko chory chłopiec skończy 10 lat.

Dodajmy, że rok temu prowadzona była zbiórka na rzecz półtorarocznej Amelki Klatkiewicz, która urodziła się o trzy miesiące za wcześnie i zmaga się z bardzo rzadką chorobę, która dotyka 0,14% populacji. Amelka cierpi na bardzo rzadkie schorzenie naczyniowe, przez co grozi jej niewydolność serca, a w dalszej konsekwencji śmierć. Szansą dla niej są cykle embolizacji powtarzane co dwa miesiące przez najbliższych parę lat. W sumie podczas 28. Dni Łazarza, które odbyły się na przełomie maja i czerwca zeszłego roku dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać 3 878,35 zł.

Skrót retransmisji z uroczystego zakończenia 29.Dni Łazarza:


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: