Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent nagrodził taekwondzistów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent nagrodził taekwondzistów
29-05-2018 03:53   redakcja, Urząd Miasta Poznania
W Sali Sportów Wali przy ulicy Reymonta prezydent Jacek Jaśkowiak nagrodził reprezentów Akademickiego Związku Sportowego (AZS), którzy trenują taekwondo.

Dyscyplina ta w AZS Poznań obchodzi właśnie swoje 25-lecie (sekcja powstała w 1993 roku) i można śmiało stwierdzić, że to najsilniejsza w tej chwili sekcja taekwondo w kraju. Świadczą o tym nie tylko wielokrotnie już zdobywane I miejsca w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży (7 razy, w tym nieprzerwanie od 2013) i dziesiątki medali z Mistrzostw Polski, ale przede wszystkim sukcesy międzynarodowe.

W ciągu zaledwie 7 lat, od 2011 roku, reprezentanci AZS zdobyli aż 25 medali Mistrzostw Świata, Europy oraz Uniwersjady a także 4 medale w Para-Taekwondo.

– Nasza działalność opiera się na dwóch filarach: bardzo dobrym szkoleniu dzieci i młodzieży oraz na zapraszaniu do nas najlepszych juniorów z całej Polski. Dajemy im najlepsze możliwości treningu startów w zawodach. W ten sposób pracujemy nie tylko z grupą własnych wychowanków, ale także z młodymi talentami, które trafiają do nas z zewnątrz – powiedziął Tomasz Szponder, prezes Organizacji Środowiskowej AZS Poznań.

W poniedziałek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz dyrektor Wydziału Sportu Ewa Bąk wręczyli listy gratulacyjne, statuetki i upominki za historyczne wyniki zawodników z Poznania:

  • pierwszy złoty medal Mistrzostw Europy Seniorów Aleksandry Kowalczuk,
  • pierwszy srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów Adriana Wojtkowiaka,
  • pierwszy złoty medal Europejskich Igrzysk Studentów Jarosława Mecmajera,
  • brązowy medal majowych Mistrzostw Europy Karola Robaka, naszego pierwszego olimpijczyka w taekwondo,
  • srebrny medal grudniowych Mistrzostw Europy Aniki Godel-Chełmeckiej.

Wyróżnieni zostali także: Waldemar Łakomy i Łukasz Scheffler (trenerzy) oraz prezes AZS Poznań, Tomasz Szponder.

- Serdecznie gratuluję sportowcom. Bycie najmocniejszym w kraju to wielki sukces, a zdobywanie medali na poziomie międzynarodowym to wielki wyczyn. Ale sporty walki są piękne nie tylko, gdy odnosi się sukcesy - są piękne, bo pokazują młodym ludziom, że nie zawsze się wygrywa. To bardzo cenna nauka, która przydaje się w dorosłym życiu, niezależnie od tego, czy wiąże się je ze sportem. Gratuluję także trenerom. Życzę dalszych sukcesów - zaznaczył Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Klub również podziękował prezydentowi oraz dyrektor Wydziału Sportu za wsparcie rozwoju sekcji, wręczając pamiątkowe statuetki.

Poznań wspiera rozwój taekwondo olimpijskiego poprzez działanie Młodzieżowych Centrów Sportu - łącznie kwotą 185 tys. zł. Aleksandra Kowalczuk - tegoroczna złota medalistka Mistrzostw Europy seniorów w Kazaniu - jest wśród stypendystów sportowych Miasta Poznania.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: