Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent nagrodził taekwondzistów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent nagrodził taekwondzistów
29-05-2018 03:53   redakcja, Urząd Miasta Poznania
W Sali Sportów Wali przy ulicy Reymonta prezydent Jacek Jaśkowiak nagrodził reprezentów Akademickiego Związku Sportowego (AZS), którzy trenują taekwondo.

Dyscyplina ta w AZS Poznań obchodzi właśnie swoje 25-lecie (sekcja powstała w 1993 roku) i można śmiało stwierdzić, że to najsilniejsza w tej chwili sekcja taekwondo w kraju. Świadczą o tym nie tylko wielokrotnie już zdobywane I miejsca w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży (7 razy, w tym nieprzerwanie od 2013) i dziesiątki medali z Mistrzostw Polski, ale przede wszystkim sukcesy międzynarodowe.

W ciągu zaledwie 7 lat, od 2011 roku, reprezentanci AZS zdobyli aż 25 medali Mistrzostw Świata, Europy oraz Uniwersjady a także 4 medale w Para-Taekwondo.

– Nasza działalność opiera się na dwóch filarach: bardzo dobrym szkoleniu dzieci i młodzieży oraz na zapraszaniu do nas najlepszych juniorów z całej Polski. Dajemy im najlepsze możliwości treningu startów w zawodach. W ten sposób pracujemy nie tylko z grupą własnych wychowanków, ale także z młodymi talentami, które trafiają do nas z zewnątrz – powiedziął Tomasz Szponder, prezes Organizacji Środowiskowej AZS Poznań.

W poniedziałek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz dyrektor Wydziału Sportu Ewa Bąk wręczyli listy gratulacyjne, statuetki i upominki za historyczne wyniki zawodników z Poznania:

  • pierwszy złoty medal Mistrzostw Europy Seniorów Aleksandry Kowalczuk,
  • pierwszy srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów Adriana Wojtkowiaka,
  • pierwszy złoty medal Europejskich Igrzysk Studentów Jarosława Mecmajera,
  • brązowy medal majowych Mistrzostw Europy Karola Robaka, naszego pierwszego olimpijczyka w taekwondo,
  • srebrny medal grudniowych Mistrzostw Europy Aniki Godel-Chełmeckiej.

Wyróżnieni zostali także: Waldemar Łakomy i Łukasz Scheffler (trenerzy) oraz prezes AZS Poznań, Tomasz Szponder.

- Serdecznie gratuluję sportowcom. Bycie najmocniejszym w kraju to wielki sukces, a zdobywanie medali na poziomie międzynarodowym to wielki wyczyn. Ale sporty walki są piękne nie tylko, gdy odnosi się sukcesy - są piękne, bo pokazują młodym ludziom, że nie zawsze się wygrywa. To bardzo cenna nauka, która przydaje się w dorosłym życiu, niezależnie od tego, czy wiąże się je ze sportem. Gratuluję także trenerom. Życzę dalszych sukcesów - zaznaczył Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Klub również podziękował prezydentowi oraz dyrektor Wydziału Sportu za wsparcie rozwoju sekcji, wręczając pamiątkowe statuetki.

Poznań wspiera rozwój taekwondo olimpijskiego poprzez działanie Młodzieżowych Centrów Sportu - łącznie kwotą 185 tys. zł. Aleksandra Kowalczuk - tegoroczna złota medalistka Mistrzostw Europy seniorów w Kazaniu - jest wśród stypendystów sportowych Miasta Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sie

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Zwiedzanie Muzeum Komunikacji
w godz. 15:00-18:00, wstęp wolny
► więcej szczegołów

23

sie

19:00
Kino w bramie ul. Matejki 46
"LEGO® Batman" - projekcja filmu w bramie kamienicy przy ul. Matejki 46

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„La La Land” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

24

sie

do 25-08-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

25

sie

do 26-05-2018
Park Wilsona
VI Dni Twierdzy Poznań
- zwiedzanie schronu przeciwlotniczego pod Parkiem Wilsona oraz schronu w gmachu Radia Poznań (Merkury)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: