Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

56 zawodników biegało alejkami Parku Wilsona – X Otwarty Bieg Łazarski {◎ GALERIA ZDJĘĆ, ►WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
56 zawodników biegało alejkami Parku Wilsona – X Otwarty Bieg Łazarski {◎ GALERIA ZDJĘĆ, ►WIDEO}
28-05-2018 03:49   Janusz Ludwiczak
W niedzielne południe tym razem w Parku Wilsona odbył się 10. jubileuszowy Otwarty Bieg Łazarski. Alejkami pomiędzy Palmiarnią a muszlą koncertową przebiegło w sumie 56 zawodników, z czego najwięcej, bo aż 30 dzieci na dystansie 80 metrów. Odbył się również bieg, a właściwie marsz nordic walking, który miał długość 1,2 km.

Do tej pory zawody w ramach Dni Łazarza odbywały się w Parku Kasprowicza, jednak w tym roku ze względu na remont pływalni letniej i alejek, nie spełniających wymogów do organizacji biegów oraz z powodu organizacji festiwalu Food Trucków przez MTP wokół Areny Otwarty Bieg Łazarski został przeniesiony do Parku Wilsona.

– Park Wilsona jest przepiękny, ale wymusił na nas pewne ograniczenia. Musieliśmy zorganizować biegi dla najmłodszych i nordic walking. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy do Parku Kasprowicza i zorganizujemy również dwa główne biegi - na dystans 2,5 i 5 km – powiedział Wojciech Wysocki, współorganizator zawodów.

Otwarty Bieg Łazarski odbył się już po raz 10. Zawody te po raz pierwszy zorganizowano w 2009 roku w trakcie 20. jubileuszowych Dni Łazarza. Pomysłodawcą zawodów jest Patryk Antczak.

– Będąc na pierwszym roku studiów przyszedł mi do głowy pomysł, by tego typu zawody sportowe odbywały się również na Łazarzu. Impreza bardzo się rozrosła, są biegi dla dzieci, nordic walking – opowiada Patryk Antczak, współorganizator i pomysłodawca Otwartego Biegu Łazarskiego.

Niedzielne zawody odbyły się w sześciu kategoriach: bieg na 80 metrów dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1 i 2 szkół podstawowych, bieg na dystans 200 m dla 3 i 4-klasistów, bieg na dystans 400 m dla uczniów klas 5 i 6 oraz gimnazjalistów, a także bieg nordic walking na dystans 1200 m. Zawodnicy nie mieli łatwych warunków, w niedzielne południe było upalnie, termometry wskazywały 26°C.

Zwycięzcą biegu głównego nordic walkig o długości 1,25 km został Robert Adamczyk (51 lat), jako drugi domaszerował z kijkami Maciej Majewski (52), a trzeci na mecie pojawił się Piotr Przymusiarski (64). Wśród pań najlepsza byłą Olga Twardowska (32 lata), tuż za nią była Marta Pohl (30), a na miejscu trzecim znalazła się Anna Kaźmierczak (34).

W sumie w 10. jubileuszowych Otwartym Biegu Łazarskim wzięło udział 56 biegaczy, z czego najwięcej bo aż 30 dzieci pobiegło na dystans 80 m. Najmłodszy zawodnik miał 2 lata, a najstarszy 64.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, a każdy biegacz dostał pamiątkowy medal.

10. jubileuszowy Otwarty Bieg Łazarski transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo. Poniżej relacja wideo:


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

22

sie

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Zwiedzanie Muzeum Komunikacji
w godz. 15:00-18:00, wstęp wolny
► więcej szczegołów

23

sie

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„La La Land” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

24

sie

do 25-08-2018
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00
22:00 - koncert wokalny uczniów szkoły muzycznej T. Burton

25

sie

08:00
ul. Jarochowskiego przy Sczanieckiej
Gratowóz - Mobilny Punkt Selektywenego Zbierania Odpadów Komunalnych
w godz. 8:00-8:30

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: