Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

56 zawodników biegało alejkami Parku Wilsona – X Otwarty Bieg Łazarski {◎ GALERIA ZDJĘĆ, ►WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
56 zawodników biegało alejkami Parku Wilsona – X Otwarty Bieg Łazarski {◎ GALERIA ZDJĘĆ, ►WIDEO}
28-05-2018 03:49   Janusz Ludwiczak
W niedzielne południe tym razem w Parku Wilsona odbył się 10. jubileuszowy Otwarty Bieg Łazarski. Alejkami pomiędzy Palmiarnią a muszlą koncertową przebiegło w sumie 56 zawodników, z czego najwięcej, bo aż 30 dzieci na dystansie 80 metrów. Odbył się również bieg, a właściwie marsz nordic walking, który miał długość 1,2 km.

Do tej pory zawody w ramach Dni Łazarza odbywały się w Parku Kasprowicza, jednak w tym roku ze względu na remont pływalni letniej i alejek, nie spełniających wymogów do organizacji biegów oraz z powodu organizacji festiwalu Food Trucków przez MTP wokół Areny Otwarty Bieg Łazarski został przeniesiony do Parku Wilsona.

– Park Wilsona jest przepiękny, ale wymusił na nas pewne ograniczenia. Musieliśmy zorganizować biegi dla najmłodszych i nordic walking. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy do Parku Kasprowicza i zorganizujemy również dwa główne biegi - na dystans 2,5 i 5 km – powiedział Wojciech Wysocki, współorganizator zawodów.

Otwarty Bieg Łazarski odbył się już po raz 10. Zawody te po raz pierwszy zorganizowano w 2009 roku w trakcie 20. jubileuszowych Dni Łazarza. Pomysłodawcą zawodów jest Patryk Antczak.

– Będąc na pierwszym roku studiów przyszedł mi do głowy pomysł, by tego typu zawody sportowe odbywały się również na Łazarzu. Impreza bardzo się rozrosła, są biegi dla dzieci, nordic walking – opowiada Patryk Antczak, współorganizator i pomysłodawca Otwartego Biegu Łazarskiego.

Niedzielne zawody odbyły się w sześciu kategoriach: bieg na 80 metrów dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1 i 2 szkół podstawowych, bieg na dystans 200 m dla 3 i 4-klasistów, bieg na dystans 400 m dla uczniów klas 5 i 6 oraz gimnazjalistów, a także bieg nordic walking na dystans 1200 m. Zawodnicy nie mieli łatwych warunków, w niedzielne południe było upalnie, termometry wskazywały 26°C.

Zwycięzcą biegu głównego nordic walkig o długości 1,25 km został Robert Adamczyk (51 lat), jako drugi domaszerował z kijkami Maciej Majewski (52), a trzeci na mecie pojawił się Piotr Przymusiarski (64). Wśród pań najlepsza byłą Olga Twardowska (32 lata), tuż za nią była Marta Pohl (30), a na miejscu trzecim znalazła się Anna Kaźmierczak (34).

W sumie w 10. jubileuszowych Otwartym Biegu Łazarskim wzięło udział 56 biegaczy, z czego najwięcej bo aż 30 dzieci pobiegło na dystans 80 m. Najmłodszy zawodnik miał 2 lata, a najstarszy 64.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, a każdy biegacz dostał pamiątkowy medal.

10. jubileuszowy Otwarty Bieg Łazarski transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo. Poniżej relacja wideo:


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: