Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy pokonali motorniczych i harcerzy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strażacy pokonali motorniczych i harcerzy
27-05-2018 00:57   Janusz Ludwiczak
Na co dzień gaszą pożary, sprzątają po wypadkach, dowożą nas do pracy czy szkoły. Tym razem postanowili zamienić mundury na stroje sportowe. Pod hasłem "Za mundurem piłka sznurem" na Orliku przy Arenie odbył się turniej piłkarski, w którym zmierzyli się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 oraz pracownicy MPK. W zawodach niestety zabrakło policjantów i strażników miejskich. Godnie zastąpili ich harcerze ze Szczepu Łazarz.

Już po raz szósty z okazji Dni Łazarza odbył się turniej piłkarski "Za mundurem piłka sznurem". Tradycja meczów z udziałem nietypowych zawodników sięga jednak 2004 roku, kiedy to z okazji 15. Dni Łazarza rozegrany został mecz Księża - Policjanci. Cztery lata temu powrócono do tej tradycji. Wtedy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 zagrali z policjantami z grunwaldzkiego komisariatu. Mecz z wynikiem 6:2 wygrali strażacy.

W 2015 r. podczas 26. Dni Łazarza przyszedł czas na rewanż. Do przerwy strażacy remisowali 0:0 ze strażakami, jednak spotkanie zakończyło się tym razem wynikiem 5:1 dla policjantów.

Rok później turniej rozszerzono o reprezentacje z udziałem funkcjonariuszy Straży Miejskiej i pracowników MPK. Najlepsi okazali się znów strażacy z JRG2. Podobnie było rok temu.

W piątkowe południe na Orliku przy Arenie rozegrano kolejny turniej z cyklu "Za mundurem piłka sznurem", w którym wzięli udział reprezentanci JRG2 i MPK. W zawodach mieli wziąć jeszcze udział funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań-Grunwald oraz municypalni, jednak zarówno Policja jak i Straż Miejska odmówiła udziału w zawodach. Zastąpili ich godnie harcerze ze Szczepu Łazarz.

Mecze rozgrywane był 2x15 minut w sześcioosobowych składach. Zwycięzcą turnieju zostali strażacy, którzy podobnie jak rok temu strzelili łącznie 12 bramki. Drugie miejsce z 9 bramkami na koncie zajęła reprezentacja MPK, w której znaleźli się nie tylko motorniczowie i kierowcy, ale także pracownicy pogotowia technicznego, torowcy, warsztatowcy a nawet informatycy. Co prawda harcerze nie uzyskali żadnych punktów, ale za to strzelili w sumie 6 bramek.

Organizatorzy dla wszystkich drużyn przygotowali puchary, pamiątkowe medale i drobne nagrody.

Wyniki turnieju "Za mundurem piłka sznurem" z okazji 29. Dni Łazarza, 25 maja 2018:
• Harcerze "Szczep Łazarz" – MPK 4:6
• Straż Pożarna JRG2 – "Szczep Łazarz" 2:8
• MPK – JRG2 4:3

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: Straż Pożarna JRG2 – 6 pkt. (12:5)
II miejsce: MPK – 3 pkt. (9:8)
III miejsce: Harcerze "Szczep Łazarz" – 0 pkt. (6:14)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: