Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy pokonali motorniczych i harcerzy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strażacy pokonali motorniczych i harcerzy
27-05-2018 00:57   Janusz Ludwiczak
Na co dzień gaszą pożary, sprzątają po wypadkach, dowożą nas do pracy czy szkoły. Tym razem postanowili zamienić mundury na stroje sportowe. Pod hasłem "Za mundurem piłka sznurem" na Orliku przy Arenie odbył się turniej piłkarski, w którym zmierzyli się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 oraz pracownicy MPK. W zawodach niestety zabrakło policjantów i strażników miejskich. Godnie zastąpili ich harcerze ze Szczepu Łazarz.

Już po raz szósty z okazji Dni Łazarza odbył się turniej piłkarski "Za mundurem piłka sznurem". Tradycja meczów z udziałem nietypowych zawodników sięga jednak 2004 roku, kiedy to z okazji 15. Dni Łazarza rozegrany został mecz Księża - Policjanci. Cztery lata temu powrócono do tej tradycji. Wtedy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 zagrali z policjantami z grunwaldzkiego komisariatu. Mecz z wynikiem 6:2 wygrali strażacy.

W 2015 r. podczas 26. Dni Łazarza przyszedł czas na rewanż. Do przerwy strażacy remisowali 0:0 ze strażakami, jednak spotkanie zakończyło się tym razem wynikiem 5:1 dla policjantów.

Rok później turniej rozszerzono o reprezentacje z udziałem funkcjonariuszy Straży Miejskiej i pracowników MPK. Najlepsi okazali się znów strażacy z JRG2. Podobnie było rok temu.

W piątkowe południe na Orliku przy Arenie rozegrano kolejny turniej z cyklu "Za mundurem piłka sznurem", w którym wzięli udział reprezentanci JRG2 i MPK. W zawodach mieli wziąć jeszcze udział funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań-Grunwald oraz municypalni, jednak zarówno Policja jak i Straż Miejska odmówiła udziału w zawodach. Zastąpili ich godnie harcerze ze Szczepu Łazarz.

Mecze rozgrywane był 2x15 minut w sześcioosobowych składach. Zwycięzcą turnieju zostali strażacy, którzy podobnie jak rok temu strzelili łącznie 12 bramki. Drugie miejsce z 9 bramkami na koncie zajęła reprezentacja MPK, w której znaleźli się nie tylko motorniczowie i kierowcy, ale także pracownicy pogotowia technicznego, torowcy, warsztatowcy a nawet informatycy. Co prawda harcerze nie uzyskali żadnych punktów, ale za to strzelili w sumie 6 bramek.

Organizatorzy dla wszystkich drużyn przygotowali puchary, pamiątkowe medale i drobne nagrody.

Wyniki turnieju "Za mundurem piłka sznurem" z okazji 29. Dni Łazarza, 25 maja 2018:
• Harcerze "Szczep Łazarz" – MPK 4:6
• Straż Pożarna JRG2 – "Szczep Łazarz" 2:8
• MPK – JRG2 4:3

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: Straż Pożarna JRG2 – 6 pkt. (12:5)
II miejsce: MPK – 3 pkt. (9:8)
III miejsce: Harcerze "Szczep Łazarz" – 0 pkt. (6:14)


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: