Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach będzie Strefa Kibica - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach będzie Strefa Kibica
24-05-2018 12:46   Janusz Ludwiczak
Mecze wyświetlane na gigantycznym telebimie, turnieje piłkarskie dla dzieci, otwarty pawilon jazdy na rolkach, kino letnie, międzynarodowa kuchnia i warsztaty dla całych rodzin – to wszystko będzie czekać na mieszkańców w Strefie Kibica, która już 14 czerwca będzie działać na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na ten cel poznańscy radni przekazali podczas wtorkowej sesji 900 tysięcy złotych.

14 czerwca rozpoczną się w Rosji XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej "Fifa World Cup Russia 2018". Podczas mundialu na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie działać strefa kibica. Na jej zorganizowanie zgodzili się podczas wtorkowej sesji poznańscy radni, przeznaczając na ten cel 900 tysięcy złotych.

Strefa kibica pomieści jednorazowo nawet 6 tysięcy kibiców, którzy będą mogli oglądać mecze, w tym rozgrywki polskiej reprezentacji na ogromnym telebimie, który będzie miał powierzchnię 112 m2 – to znacznie więcej niż miał ekran, który stanął pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie podczas Euro 2012.

Kibice będą mogli również skorzystać ze strefy gastronomicznej, gdzie dostępne będą potrawy typowe dla krajów reprezentacji, które rywalizują na boisku. Będzie można skosztować kuchni francuskiej, meksykańskiej czy japońskiej. W strefie znajdzie się również sklepik kibica, a w dni, kiedy nie będzie transmisji meczów młodzi poznaniacy będą mogli spróbować swoich sił, sami grając w piłkę nożną, rozgrywany będzie turniej dla szkół podstawowych o Puchar Prezydenta Poznania i turniej dla drużyn open o puchar prezesa MTP.

Coś dla siebie znajdą nie tylko kibice piłki nożnej. W strefie kibica powstanie również pawilon, w którym będzie można jeździć na rolkach. Organizatorzy przygotowali zajęcia dla dzieci, tak, by rodzice mogli obejrzeć mecz, mając pewność, że ich pociechy są pod dobrą opieką.

Strefa kibica będzie ściśle połączona z organizowanym od kilku lat "Latem na targach". Po rozgrywkach meczowych działać będzie kino letnie.

– Zależy nam na tym, by Targi otwierały się na miasto. Chodzi o to, by poznaniacy wiedzieli, że MTP to nie tylko zagrodzony teren biletowanych imprez, ale miejsce, które można bezpłatnie odwiedzać z całą rodziną. To niezwykle ważny społeczny aspekt całego przedsięwzięcia – podkreślał podczas sesji Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.

Strefa kibica na MTP będzie działać do 15 lipca, a wstęp będzie bezpłatny.

Mundialowy kalendarz:
• 14 czerwca (czwartek) godz. 17:00 – ceremonia otwarcia
• 19 czerwca (wtorek) godz. 17:00 – mecz Polska - Senegal
• 24 czerwca (niedziela) godz. 20:00 – mecz Polska - Kolumbia
• 28 czerwca (czwartek) godz. 16:00 – mecz Polska - Japonia
• od 30 czerwca do 7 lipca – mecze fazy pucharowej (1/8 finału i ćwierćfinały)
• 10 lipca (wtorek) godz. 20:00 – mecz półfinałowy I
• 11 lipca (środa) godz. 20:00 – mecz półfinałowy II
• 14 lipca (sobota) godz. 20:00 – półfinał (mecz o 3. miejsce)
• 15 lipca (niedziela) godz. 20:00 – finał


Wiz: Urząd Miasta Poznania

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: