Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Barwny korowód rozpocznie dzielnicowe święto - już po raz 13. Parada Łazarska przejdzie Głogowską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Barwny korowód rozpocznie dzielnicowe święto - już po raz 13. Parada Łazarska przejdzie Głogowską
24-05-2018 00:38   Janusz Ludwiczak
W czwartek po południu już po raz trzynasty ulicą Głogowską przejdzie Parada Łazarska, która otworzy największe i najstarsze dzielnicowe święto w stolicy Wielkopolski. Z chwilowymi utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się kierowcy.

Barwnym korowodem z udziałem zabytkowych samochodów z Automobilklubu Wielkopolskiego i motocyklistów z grupy "Kruk" przy akompaniamencie Orkiestry Dętej ze Swarzędza już po raz trzynasty odbędzie się Parada Łazarska, o godz. 17 wyruszy spod Areny (z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnym) i przejdzie ulicami: Wyspiańskiego, Głogowską, Stablewskiego i Jarochowskiego do Parku Kasprowicza.

Pomiędzy godz. 17:00 a 17:45 wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach: Wyspiańskiego, Głogowskiej, Stablewskiego i Jarochowskiego oraz na skrzyżowaniach z ulicą Matejki i Kasprzaka. Ulica Głogowska będzie przejezdna w kierunku centrum.

Parada Łazarska miała pierwotnie zakończyć się pod pływalnią letnią w Parku Kasprowicza, jednak pochód zakończy się w innej części Parku Kasprowicza.

– W związku z problemami technicznymi zgromadzenie pod nazwą Parada - pochód z okazji 29. Dni Łazarza i uczczenia 100 - lecia odzyskania Niepodległości, którego zakończenie zaplanowano przed wejściem do pływalni w Parku Kasprowicza, zostanie przeniesione w okolice obelisku z kołami Olimpijskimi w Parku Kasprowicza (200 m dalej) – informuje Michał Szymański z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania.

Nie zmieni się natomiast program zakończenia Parady Łazarskiej. Po przejściu korowodu zaplanowano pokaz tańca breakdance w wykonaniu Tabasco BreaKing School oraz pokaz tresury psów zorganizowany przez Golden Retriever WOŚP w Poznaniu, a także koncert orkiestry dętej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

11:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Koncert muzyczno-charytatywny "Nasze serca z Ukrainą" w wykonaniu podopiecznych Dziennego Domu Pomocy nr 1 Klub "Centrum"

03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: