Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Golden Retrievery na pomoc Krzysiowi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Golden Retrievery na pomoc Krzysiowi
23-05-2018 22:02   Janusz Ludwiczak
Dni Łazarza to nie tylko zabawa i atrakcje dla mieszkańców, ale również pomoc dla potrzebujących. Podczas wielu wydarzeń zbierane będą datki na leczenie 9-letniego Krzysia, który urodził się z chorobą genetyczną - zespołem łamliwego chromosomu X.

9-letni Krzyś Dondajewski jest mieszkańcem Łazarza i synem wolontariuszy grupy Golden Retriever, którzy co roku kwestują na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Krzyś zmaga się z chorobą genetyczną zespołem łamliwego chromosomu X.

– Krzyś jest upośledzony umysłowo, ma autyzm atypowy oraz całościowe zaburzenia rozwoju. Ma opóźniony rozwój mowy, nadpobudliwość psychoruchową, obniżone napięcie mięśniowe, nadwrażliwość na dotyk, dźwięk, światło oraz problemy z przetwarzaniem sensorycznym. Wymaga systematycznej pracy i wielu zajęć rehabilitacyjnych: neurologopeda, pedagog oraz psycholog dziecięcy, dogoterapia i hipoterapia oraz zajęcia z integracji sensorycznej (SI). Rodzice Krzysia - Bartek i Halina robią wszystko, co w ich mocy, żeby Krzyś w przyszłości nie był uzależniony od innych – wyjaśnia Szymon Kapela z grupy Golden Retriever WOŚP Poznań.

Wolontariusze z grupy Golden Retriever podczas 29. Dni Łazarza będą kwestować na leczenie Krzysia Dondajewskiego.

– Postanowiliśmy podczas nadchodzących 29. Dni Łazarza zorganizować wielką zbiórkę publiczną, by zebrać jak najwięcej środków na leczenie Krzysia. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych - będą nie tylko nasze psiaki, ale ogrom innych animacji. Wierzymy, że otworzycie Wasze serca, odwiedzicie nasze stoisko oraz wrzucicie mnóstwo pieniążków do skarbony Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", której podopiecznym jest Krzyś – zaznacza Kasia Walczak z grupy Golden Retriever WOŚP.

Krzyś 7 sierpnia skończy 10 lat.

Już po raz kolejny podczas Dni Łazarza przeprowadzana jest akcja charytatywna. Rok temu prowadzona była zbiórka na rzecz półtorarocznej Amelki Klatkiewicz, która urodziła się o trzy miesiące za wcześnie i zmaga się z bardzo rzadką chorobę, która dotyka 0,14% populacji. Amelka cierpi na bardzo rzadkie schorzenie naczyniowe, przez co grozi jej niewydolność serca, a w dalszej konsekwencji śmierć. Szansą dla niej są cykle embolizacji powtarzane co dwa miesiące przez najbliższych parę lat.
W sumie podczas 28. Dni Łazarza, które odbyły się na przełomie maja i czerwca zeszłego roku dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać 3 878,35 zł.


Komentarze (1)

23-05-2018 23:50:26
Janusz Heller
Gwoli ścisłości... to już trzecia ( a nie druga) akcja charytatywna organizowana podczas Dni Łazarza 31 maja 2014 roku podczas 25 Dni Łazarza w Parku Wilsona zorganizowaliśmy koncert „NIECH ŁĄCZY NAS MUZYKA” na rzecz chorego na raka Macieja Uzarskiego Koncert organizowaliśmy pod patronatem komitetu „Mój Niechciany Gość – RAK”. W Koncercie sprzed czterech lat wystąpili: MATEUSZ CELER (Wokalista pochodzący z Kalisza. Uczestnik telewizyjnego show „Mam Talent”.) PAULINA WYSKOCKA (Utalentowana wokalistka pochodząca z Bydgoszczy. Laureatka wielu festiwali i konkursów na terenie Bydgoszczy jak i całego kraju. Uczestniczka telewizyjnego show „Piosenkarnia”.) MAGDA „MECHAGODZILLA” NOWAKOWSKA (Najbardziej drapieżny damski wokal w Poznaniu. Doświadczona scenicznie wokalistka regularnie uczestniczy w najbardziej znaczących imprezach kulturalnych w Poznaniu jak i całej Polsce.) SHADOW & MERZZ (Elektryzujący duet hip hopowy składający się z dwóch charyzmatycznych raperów) JAN ZIELIŃSKI (Wokalista, perkusista, kompozytor, autor i showman. Niegdyś wokalista słynnego zespołu BOLTER oraz wykonawca wielkiego hitu „Daj Mi Tę Noc”.) oraz BODYCHRISt w widowiskowym show wokalnym w wykonaniu charyzmatycznego wokalisty w specjalnym programie największych przebojów rockowych. Przez cały czas koncertu, prowadzone były licytacje i zbiórka pieniężna... Niestety choroba Macieja pokonała!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury" - Turcja

21

lut

do 23-02-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi ogrodnicze "Gardenia"
Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej "Sport Invest"
Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych "Special Days"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom:
"Legendy polskie – występ patriotyczny" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 39

22

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dzień myśli braterskiej
- koncert piosenki turystycznej w wykonaniu Sekcji Muzycznej Szczepu Łazarz "Łazarskie Wyjce", wystawa fotograficzna Szczepu Łazarz "Na szlaku"

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Zimowy Teatrzyk Cieni" - dla dzieci szkolnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: