Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Golden Retrievery na pomoc Krzysiowi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Golden Retrievery na pomoc Krzysiowi
23-05-2018 22:02   Janusz Ludwiczak
Dni Łazarza to nie tylko zabawa i atrakcje dla mieszkańców, ale również pomoc dla potrzebujących. Podczas wielu wydarzeń zbierane będą datki na leczenie 9-letniego Krzysia, który urodził się z chorobą genetyczną - zespołem łamliwego chromosomu X.

9-letni Krzyś Dondajewski jest mieszkańcem Łazarza i synem wolontariuszy grupy Golden Retriever, którzy co roku kwestują na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Krzyś zmaga się z chorobą genetyczną zespołem łamliwego chromosomu X.

– Krzyś jest upośledzony umysłowo, ma autyzm atypowy oraz całościowe zaburzenia rozwoju. Ma opóźniony rozwój mowy, nadpobudliwość psychoruchową, obniżone napięcie mięśniowe, nadwrażliwość na dotyk, dźwięk, światło oraz problemy z przetwarzaniem sensorycznym. Wymaga systematycznej pracy i wielu zajęć rehabilitacyjnych: neurologopeda, pedagog oraz psycholog dziecięcy, dogoterapia i hipoterapia oraz zajęcia z integracji sensorycznej (SI). Rodzice Krzysia - Bartek i Halina robią wszystko, co w ich mocy, żeby Krzyś w przyszłości nie był uzależniony od innych – wyjaśnia Szymon Kapela z grupy Golden Retriever WOŚP Poznań.

Wolontariusze z grupy Golden Retriever podczas 29. Dni Łazarza będą kwestować na leczenie Krzysia Dondajewskiego.

– Postanowiliśmy podczas nadchodzących 29. Dni Łazarza zorganizować wielką zbiórkę publiczną, by zebrać jak najwięcej środków na leczenie Krzysia. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych - będą nie tylko nasze psiaki, ale ogrom innych animacji. Wierzymy, że otworzycie Wasze serca, odwiedzicie nasze stoisko oraz wrzucicie mnóstwo pieniążków do skarbony Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", której podopiecznym jest Krzyś – zaznacza Kasia Walczak z grupy Golden Retriever WOŚP.

Krzyś 7 sierpnia skończy 10 lat.

Już po raz kolejny podczas Dni Łazarza przeprowadzana jest akcja charytatywna. Rok temu prowadzona była zbiórka na rzecz półtorarocznej Amelki Klatkiewicz, która urodziła się o trzy miesiące za wcześnie i zmaga się z bardzo rzadką chorobę, która dotyka 0,14% populacji. Amelka cierpi na bardzo rzadkie schorzenie naczyniowe, przez co grozi jej niewydolność serca, a w dalszej konsekwencji śmierć. Szansą dla niej są cykle embolizacji powtarzane co dwa miesiące przez najbliższych parę lat.
W sumie podczas 28. Dni Łazarza, które odbyły się na przełomie maja i czerwca zeszłego roku dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać 3 878,35 zł.


Komentarze (1)

23-05-2018 23:50:26
Janusz Heller
Gwoli ścisłości... to już trzecia ( a nie druga) akcja charytatywna organizowana podczas Dni Łazarza 31 maja 2014 roku podczas 25 Dni Łazarza w Parku Wilsona zorganizowaliśmy koncert „NIECH ŁĄCZY NAS MUZYKA” na rzecz chorego na raka Macieja Uzarskiego Koncert organizowaliśmy pod patronatem komitetu „Mój Niechciany Gość – RAK”. W Koncercie sprzed czterech lat wystąpili: MATEUSZ CELER (Wokalista pochodzący z Kalisza. Uczestnik telewizyjnego show „Mam Talent”.) PAULINA WYSKOCKA (Utalentowana wokalistka pochodząca z Bydgoszczy. Laureatka wielu festiwali i konkursów na terenie Bydgoszczy jak i całego kraju. Uczestniczka telewizyjnego show „Piosenkarnia”.) MAGDA „MECHAGODZILLA” NOWAKOWSKA (Najbardziej drapieżny damski wokal w Poznaniu. Doświadczona scenicznie wokalistka regularnie uczestniczy w najbardziej znaczących imprezach kulturalnych w Poznaniu jak i całej Polsce.) SHADOW & MERZZ (Elektryzujący duet hip hopowy składający się z dwóch charyzmatycznych raperów) JAN ZIELIŃSKI (Wokalista, perkusista, kompozytor, autor i showman. Niegdyś wokalista słynnego zespołu BOLTER oraz wykonawca wielkiego hitu „Daj Mi Tę Noc”.) oraz BODYCHRISt w widowiskowym show wokalnym w wykonaniu charyzmatycznego wokalisty w specjalnym programie największych przebojów rockowych. Przez cały czas koncertu, prowadzone były licytacje i zbiórka pieniężna... Niestety choroba Macieja pokonała!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

11:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Koncert muzyczno-charytatywny "Nasze serca z Ukrainą" w wykonaniu podopiecznych Dziennego Domu Pomocy nr 1 Klub "Centrum"

03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: