Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biurowiec Bałtyk najlepszą budowlą roku w Polsce - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Biurowiec Bałtyk najlepszą budowlą roku w Polsce
18-05-2018 20:18   Janusz Ludwiczak
Znajdujący się naprzeciwko Targów, w pobliżu Ronda Kaponiera biurowiec Bałtyk otrzymał tytuł "Bryła Roku" – za najlepszy budynek w Polsce.

Ogólnopolski konkurs "Bryła Roku" odbywa się od 2007 roku. Jury złożone z architektów, dziennikarzy i krytyków architektury nagradza najlepiej zrealizowane inwestycje budowlane w minionym roku. Swoją "Bryłę Roku" wybierają również internauci w głosowaniu. Najwięcej głosów - bo aż 10 787 otrzymał biurowiec Bałtyk.

Biurowiec Bałtyk powstał w ciągu 2,5 roku pomiędzy Targami, a Rondem Kaponiera, w miejscu legendarnego kina o tej samej nazwie. Budowa obiektu rozpoczęła się w listopadzie 2014 roku, a otwarcie Bałtyku nastąpiło w czerwcu zeszłego roku.

Budynek ma 68 metrów wysokości - 16 pięter i 3 kondygnacje podziemne, w których zlokalizowany został parking podziemny. Na 15 tys. m kw. powierzchni znalazło się 12 500 m2 powierzchni biurowej oraz 2 500 m2 powierzchni usługowej.

Nazwa biurowca nawiązuje do legendarnego kina Bałtyk, które istniało przy ul. Roosevelta 22 w latach 1929-2002. Ciekawostką jest to, że nowy budynek biurowca z każdej strony wygląda zupełnie inaczej.

Gdy w 2008 roku kupiłem tą działkę trudne było otoczenie. Obok jest Sheraton, który nie wszyscy kochamy, jest Concrodia i są Akumulatory, które mają swój klimat. Pani konserwator zabytków Maria Strzałko chciała by w tym miejscu powstał co najwyżej 4-piętrowy budynek. Ale z czasem udało się przekonać wszystkich do tego projektu. Od czasu kiedy kupiliśmy teren po starym kinie Bałtyk wiedziałem, że musimy do tej inwestycji podejść bardzo odpowiedzialnie i z namysłem – przyznał Piotr Voelkel, założyciel Grupy Kapitałowej VOX, współinwestor Bałtyku.

Budynek zaprojektowała holenderska pracownia architektoniczna MVRDV, która jest autorem takich realizacji jak Market Hall w Rotterdamie, Hamburg Innovation Port, Hongqiao Flower Building w Chinach czy kompleksu targowego Expo 2000 w Hanowerze. Na placu budowy Bałtyku pracowało w sumie 400 osób.

W 16-piętrowym wysokościowcu oprócz biur znajduje się również siłownia, klub muzyczny z punktem widokowym, kawiarnia, restauracje, banki i inne lokale usługowe. Inwestor przewidział również na placu między Bałtykiem a Concordią ogródek i kino letnie, które nosić będą nazwę "Przystań". Budowa Bałtyku kosztowała ok. 150 milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Łazarz widziany znad Bałtyku {GALERIA ZDJĘĆ}


R E K L A M A

Komentarze (3)

21-05-2018 11:30:12
ania
Dla mnie to maszkara i nie tylko dla mnie. Nie pasuje ani bryla ani kolor.
21-05-2018 08:33:24
poznanianka
Coż, poznaniacy , przyjezdni , a nawet mieszkańcy Lazarza przemieszcając sie przez centrum muszą zauważyć Bałtyk.Został doskonale wkomponowany architektonicznie.A mieszkańcy niech nie wstydzą sie dzielnicy , w której mieszkają.Dziękuje tym , ktorzy reagują ( informują ) o bałaganie , braku bezpieczeństwa .Nie są obojętni .Sami dbają.Uczestniczą w wyborach, wybierają tych , którzy nas pożniej reprezentują,Patrzą wybranym na rece.Przeciez to proces , którego się wszyscy uczymy. Widzę ,że coraz to z lepszym skutkiem.
19-05-2018 11:36:40
paramido
Fajna historyjka, ale niestety nie udawajmy, że Bałtyk ma cokolwiek wspólnego z Łazarzem. Nawet go stąd nie widać, chyba że ktoś mieszka wysoko w wieżowcu. Na Łazarzu syf i autostrada dojazdowa do tegoż Bałtyku - warto to dodać pisząc ten artykuł, panie Januszu. Ciekawe jak szanowne jury oceniające Bryłę Roku oceniłoby nasz fyrtel..?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

22

wrz

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
Religijne Towarzystwo Przyjaciół - Kwakrzy
w godz. 17:45-19:15

Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Noc świątyń
w godz. 18:00-20:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
w godz. 18:00-22:00

Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Noc świątyń
w godz. 18:00-23:0
18.00 – oprowadzanie po sali modlitewnej, omówienie podstaw wiary muzułmańskiej
19.05 – prezentacja czwartej modlitwy w islamie maghrib
19.30 – re

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: