Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejna kraksa aut - na skrzyżowaniu Chociszewskiego/Kasprzaka potrzebne są światła? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejna kraksa aut - na skrzyżowaniu Chociszewskiego/Kasprzaka potrzebne są światła?
07-09-2009 16:16   Janusz Ludwiczak
W sobotę ok. godz. 13:30 na skrzyżowaniu ulic Chociszewskiego i Kasprzaka doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na szczęście żaden z kierowców i pasażerów nie ucierpiał poważnie. O zdarzeniu poinformował nasz Czytelnik, janu65, który przesłał nam informacje i zdjęcia na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl.

W sobotnie popołudnie, ok. godz. 13:30 doszło do zderzenia dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Chociszewskiego i Kasprzaka. Na szczęście nikt z kierowców i pasażerów nie ucierpiał. Jedynie uszkodzone zostały obydwa auta.

Dwa miesiące temu, pod koniec lipca doszło do podobnego zdarzenia. Wtedy kierowca jadący samochodem marki Fiat Stilo uderzył w jadący ulicą Kasprzaka Volkswagen Transporter. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala.

Wielu kierowców i mieszkańców Łazarza zadaje sobie pytanie, czy nie można na tym skrzyżowaniu poprawić oznakowania lub nawet zamontować sygnalizacji świetlnej. W artykule "Zderzenie aut na skrzyżowaniu Kasprzaka i Chociszewskiego: dachował Volkswagen. Potrzebne światła?" nasi Czytelnicy uważają, że sygnalizacja świetlna przydałaby się w tym rejonie dzielnicy.

Ponawiamy pytanie: Czy na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka/Chociszewskiego powinna powstać sygnalizacja świetlna, która poprawiłaby bezpieczeństwo w tym rejonie Łazarza? A może jest już za dużo świateł na łazarskich ulicach? Czy może wystarczy poprawić oznakowanie poziome i postawić większe znaki STOP?
Co Państwo o tym myślą? Zapraszamy do dyskusji, a wszelkie propozycje i sugestie przekażemy Radzie Osiedla Świętego Łazarza oraz Zarządowi Dróg Miejskich.


Fot: janu65
Zdjęcie przesłane na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl). Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Zderzenie aut na skrzyżowaniu Kasprzaka i Chociszewskiego: dachował Volkswagen. Potrzebne światła?

Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl

Komentarze (4)

07-09-2009 22:51:46
madzia
Może jak ktoś zginie wysuną wnioski odpowiedzialni za to skrzyżowanie.
07-09-2009 22:00:13
wolf
Akurat przez to skrzyżowanie tramwaj nie jedzie, może jedynie opóźnić jeszcze bardziej autobusy 64. Trzeba przyznać, że Kasprzaka jest ulicą ruchliwą i ciężko przejechać przez tą ulicę samochodom i ciężko jest przejść na drugą stronę ulicy pieszym
07-09-2009 19:56:37
as
ale oczywiscie po co tam swiatla skoro mozna na kazdym skrzyzowaniu na glogowskiej ustawic je i spowodowac ze bilet 15 min nie wystarcza na przejechanie od HETMANSKIEJ do DWORDA PKP
07-09-2009 19:52:10
Trójkąt Bermudzki
Ja mieszkam od lat naprzeciwko tego skrzyżowania. W rodzinie zawsze nazywaliśmy go Trójkątem Bermudzkim, jak myślicie, dlaczego? Widziałam w tym miejscu więcej karetek i samochodów nadzoru technicznego niż gdziekolwiek indziej. Dużo rozrywki dla patrzących. Mało radości dla kierowców. Strach wracać z poczty na Chociszewskiego do domu, bo samochody pędzą jak szalone a świateł brak. Błagam, zróbcie tam wreszcie światła!!!
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: