Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejna kraksa aut - na skrzyżowaniu Chociszewskiego/Kasprzaka potrzebne są światła? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejna kraksa aut - na skrzyżowaniu Chociszewskiego/Kasprzaka potrzebne są światła?
07-09-2009 16:16   Janusz Ludwiczak
W sobotę ok. godz. 13:30 na skrzyżowaniu ulic Chociszewskiego i Kasprzaka doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na szczęście żaden z kierowców i pasażerów nie ucierpiał poważnie. O zdarzeniu poinformował nasz Czytelnik, janu65, który przesłał nam informacje i zdjęcia na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl.

W sobotnie popołudnie, ok. godz. 13:30 doszło do zderzenia dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Chociszewskiego i Kasprzaka. Na szczęście nikt z kierowców i pasażerów nie ucierpiał. Jedynie uszkodzone zostały obydwa auta.

Dwa miesiące temu, pod koniec lipca doszło do podobnego zdarzenia. Wtedy kierowca jadący samochodem marki Fiat Stilo uderzył w jadący ulicą Kasprzaka Volkswagen Transporter. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala.

Wielu kierowców i mieszkańców Łazarza zadaje sobie pytanie, czy nie można na tym skrzyżowaniu poprawić oznakowania lub nawet zamontować sygnalizacji świetlnej. W artykule "Zderzenie aut na skrzyżowaniu Kasprzaka i Chociszewskiego: dachował Volkswagen. Potrzebne światła?" nasi Czytelnicy uważają, że sygnalizacja świetlna przydałaby się w tym rejonie dzielnicy.

Ponawiamy pytanie: Czy na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka/Chociszewskiego powinna powstać sygnalizacja świetlna, która poprawiłaby bezpieczeństwo w tym rejonie Łazarza? A może jest już za dużo świateł na łazarskich ulicach? Czy może wystarczy poprawić oznakowanie poziome i postawić większe znaki STOP?
Co Państwo o tym myślą? Zapraszamy do dyskusji, a wszelkie propozycje i sugestie przekażemy Radzie Osiedla Świętego Łazarza oraz Zarządowi Dróg Miejskich.


R E K L A M A

Fot: janu65
Zdjęcie przesłane na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl). Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Zderzenie aut na skrzyżowaniu Kasprzaka i Chociszewskiego: dachował Volkswagen. Potrzebne światła?

Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl

Komentarze (4)

07-09-2009 22:51:46
madzia
Może jak ktoś zginie wysuną wnioski odpowiedzialni za to skrzyżowanie.
07-09-2009 22:00:13
wolf
Akurat przez to skrzyżowanie tramwaj nie jedzie, może jedynie opóźnić jeszcze bardziej autobusy 64. Trzeba przyznać, że Kasprzaka jest ulicą ruchliwą i ciężko przejechać przez tą ulicę samochodom i ciężko jest przejść na drugą stronę ulicy pieszym
07-09-2009 19:56:37
as
ale oczywiscie po co tam swiatla skoro mozna na kazdym skrzyzowaniu na glogowskiej ustawic je i spowodowac ze bilet 15 min nie wystarcza na przejechanie od HETMANSKIEJ do DWORDA PKP
07-09-2009 19:52:10
Trójkąt Bermudzki
Ja mieszkam od lat naprzeciwko tego skrzyżowania. W rodzinie zawsze nazywaliśmy go Trójkątem Bermudzkim, jak myślicie, dlaczego? Widziałam w tym miejscu więcej karetek i samochodów nadzoru technicznego niż gdziekolwiek indziej. Dużo rozrywki dla patrzących. Mało radości dla kierowców. Strach wracać z poczty na Chociszewskiego do domu, bo samochody pędzą jak szalone a świateł brak. Błagam, zróbcie tam wreszcie światła!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: