Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jarosław Pucek kolejnym kandydatem na prezydenta Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jarosław Pucek kolejnym kandydatem na prezydenta Poznania
16-05-2018 04:27   Janusz Ludwiczak
Jarosław Pucek, mecenas, były prezes ZKZL i wierny kibic Lecha Poznania będzie ubiegać się jesienią o fotel gospodarza Pyrlandii. Kandydata poparł były prezydent Poznania Ryszard Grobelny, który zadeklarował, że nie będzie startować w wyborach. Z kolei nad startem w wyborach samorządowych zastanawia się Joanna Schmidt, była posłanka Nowoczesnej, która decyzję ogłosi w ciągu trzech tygodni.

– Druga kadencja Jacka Jaśkowiaka nie będzie służyć mieszkańcom, dlatego chcę zaoferować poznaniakom alternatywę, nie brakuje mi determinacji i wiedzy o funkcjonowaniu stolicy Wielkopolski – mówił w ubiegłym tygodniu podczas konferencji Jarosław Pucek, kandydat na prezydenta Poznania.

Jarosław Pucek ma 42 lata. Za rządów poprzedniego prezydenta Ryszarda Grobelnego był prezesem Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL), wcześniej był działaczem Unii Wolności, a później Platformy Obywatelskiej. Podczas poprzednich wyborów samorządowych w 2014 r. startował do sejmiku województwa wielkopolskiego z listy "Teraz Wielkopolska" komitetu Ryszarda Grobelnego, jednak bezskutecznie. Teraz Jarosław Pucek postanowił ubiegać się o stanowisko prezydenta Poznania w jesiennych wyborach samorządowych.

– Startuję by pokazać, że dobro miasta to idea, która łączy nas wszystkich. Proponuję alternatywę dla tego, co mamy teraz. Dziś samorząd traktowany jest przez prezydenta jako szczebel do kariery albo miejsce do debaty czysto politycznej. To dla nas w Poznaniu nowość. Wiem, że w dobie podziałów szukanie czegoś, co ludzi łączy, to podejmowanie ryzyka – twierdzi Jarosław Pucek.

Kandydata poparł Ryszard Grobelny. Poprzedni prezydent Poznania zadeklarował, że nie będzie startować w wyborach, ani nie będzie chciał być również wiceprezydentem. Jarosława Pucka poparł również Poznański Ruch Obywatelski.

Jarosław Pucek zapowiedział, że wystawi również swój komitet wyborczy pod nazwą "Dobro miasta". Kto będzie startować z tej listy do Rady Miasta? Tego jeszcze nie wiadomo.

Jarosława Pucka zapytaliśmy dlaczego zdecydował się startować na prezydenta Poznania, jaki widzi Poznań za cztery lata, w 2020 roku oraz kto będzie startować z okręgu nr 1: Łazarz - Wilda - Jeżyce. Przez ponad tydzień nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Jarosław Pucek jest czwartym kandydatem na prezydenta Poznania. Pierwszy swój start ogłosił obecny prezydent Jacek Jaśkowiak (z PO), którego poparła partia Nowoczesna.

PiS wystawił Tadeusza Zyska – 65-letniego przedsiębiorcę, prezesa wydawnictwa, psychologa i socjologa.

Kandydatem społeczników - Koalicji Prawo do Miasta jest Dorota Bonk-Hammermeister, przewodnicząca Rady Osiedla Wilda i prezes zarządu Stowarzyszenia Prawo do Miasta, współzałożycielka Wildeckiej Incijatywy Lokalnej WILdzianie.

Nie wykluczone, że wystartuje również obecny wiceprezydent Poznania Tomasz Lewandowski, który miałby reprezentować lewicę z listy Inicjatywa Polska.

Z kolei nad startem w wyborach samorządowych zastanawia się posłanka Joanna Schmidt, która w ubiegłym tygodniu odeszła z Nowoczesnej.

– Poważnie rozważam start w wyborach na prezydenta Poznania. Coraz więcej osób do tego mnie przekonuje – powiedziała Joanna Schmidt, posłanka niezależna.

Według najnowszego sondażu, jaki na zlecenie "Rzeczpospolitej" przeprowadził IBRiS Jacek Jaśkowiak, kandydat PO i Nowoczesnej może liczyć na 50,5% poparcia, Tadeusz Zysk – 22,9%, Tomasz Lewandowski – 9,6%, Jarosław Pucek – 6,3%, a Dorota Bonk-Hammermeister – 2%. Sondaż przeprowadzono w dniach 7 i 8 maja na próbie tysiąca dorosłych osób.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Noc świątyń
w godz. 18:00-23:0
18.00 – oprowadzanie po sali modlitewnej, omówienie podstaw wiary muzułmańskiej
19.05 – prezentacja czwartej modlitwy w islamie maghrib
19.30 – re

23

wrz

16:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie pawilon MP2 (wejście od ul. Głogowskiej)
Women`s Voices: Przybysz Zawiałow Kayah Brodka Rusowicz - kobiece głosy mają moc

27

wrz

10:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Łazarz walczy z jesienną chandrą
- gimnastyka z elementami jogi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert pt."Od Niemena do Engelberta" w ramach projektu "W Artystycznym Kręgu" dla Aktywnych 60+

28

wrz

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Morze Za Blokiem - piknij sąsiedzki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: