Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kierowcy będą mogli jeździć bez dowodu rejestracyjnego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kierowcy będą mogli jeździć bez dowodu rejestracyjnego
11-05-2018 00:19   Janusz Ludwiczak
Od 4 czerwca kierowcy nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie OC.

W środę Sejm uchwalił nowelizację ustawy "Prawo o ruchu drogowym". Zgodnie z nowymi przepisami, które wejdą w życie 4 czerwca kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i papierowego dokumentu potwierdzającego zawarcie ubezpieczenia OC, a jedynie tylko prawo jazdy.

Zmiany będą możliwe dzięki systemowi CEPiK 2.0. Podczas kontroli drogowej policjanci czy funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzą w bazie czy dany kierowca posiada stosowne uprawnienia i czy samochód jest ubezpieczony. W przypadku zatrzymania dowodu, kierowca otrzyma pokwitowanie, a w bazie danych zostanie odnotowana odpowiednia informacja. Zwrot dokumentu nastąpi także w sposób wirtualny - poprzez wymazanie z bazy informacji o zatrzymaniu. Tradycyjny dowód rejestracyjny trzeba będzie jednak przedstawiać w stacji kontroli pojazdów.

Do tej pory kierowcy, którzy nie posiadali przy sobie dowodu rejestracyjnego i dokumentu OC musieli liczyć się mandatem karnym w wysokości 50 złotych lub nawet karą grzywny w wysokości 250 zł.


Komentarze (5)

12-05-2018 18:12:01
ania
Do "pss" przeciez to jest ulatwienie w przypadku jesli zapomnisz portfela z dokumentami i akurat bedzie kontrola drogowa - wtedy nie dostaniesz mandatu. I tylko o to chodzi. Ja dalej bede wozila wszystkie dokumenty jak wszyscy napewno ale ta ustawa chroni nas przed mandatem !!!
12-05-2018 14:01:26
psss
Do Ani. No to pomyśl... Mamy stłuczkę, niewielką. Normalnie spisujemy oświadczenie w tym dane auta, właściciela, kierowcy, nr polisy itp. Podajemy sobie rączki i do widzenia. Teraz przy małej stłuczce będziesz czekać kilka godzin na policję (bo wezwań będzie ogrom) ponieważ nie wiesz czy auto ma przegląd, czyje w ogóle jest, jaki jest nr polisy i czy w ogóle jest. Puścisz kogoś na słowo honoru? Ja nie.
11-05-2018 19:37:30
ania
do "psss", Polak zawsze negatywny i czarno myślący...nigdy nic tutaj nie jest dobrze, zawsze jakies ALE i muchy w nosie.
11-05-2018 17:50:50
ania
Ciesze sie bardzo bo lepiej pozno niz wcale /w Stanach taki system istnieje od ponad 30 lat/. Dzisiaj wracalam sie z Panoramy do domu bo zapomnialam wogole portfela z dokumentami i bejmami, no coz nie ja pierwsza i nie ostatnia :)
11-05-2018 12:28:30
psss
Super. Teraz przy każdej najmniejszej stłuczce będzie trzeba wzywać policję. Faktycznie udogodnienie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

03

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem
Obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com . Warsztaty współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "

06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: