Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

7388 osób pobiegło dla tych, którzy nie mogą biegać - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
7388 osób pobiegło dla tych, którzy nie mogą biegać
06-05-2018 21:02   Janusz Ludwiczak
Już po raz piąty odbył się bieg charytatywny "Wings For Life World Run", który polegał na tym, że zawodnicy nie biegli do mety, a przed nią uciekali. Zawody odbyły się pod hasłem "Biegniemy dla tych, którzy bieg nie mogą", gdyż dochód z imprezy zostanie w całości przeznaczony na na sfinansowanie badań i metod leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

Do tej pory bieg "Wings For Live Run" startował znad jeziora Maltańskiego, jednak tym razem biegacze wystartowali z Międzynarodowych Targów Poznańskich, a to dlatego, że udział w zawodach zapowiedziało trzykrotnie więcej chętnych, bo aż 8 120 zawodników.

W niedzielę punktualnie o godz. 13:00 z Placu św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich równo 7388 zawodników wyruszyło w piątej edycji międzynarodowego biegu charytatywnego "Wings For Life World Run", który równolegle odbył się jeszcze w 11 innych miastach (m.in. w Monachium w Niemczech, w Wiedniu, a także w Rio de Janeiro, Melbourne, w Gruzji, na Florydzie, w Turcji czy Chorwacji). W sumie w biegu wzięło udział 75 698 zawodników na całym świecie. Poznań jest jedynym polskim miastem, w którym odbywa się ten wyjątkowy bieg.

Z Targów biegacze wyruszyli w trasę, która prowadziła ulicami Śniadeckich, Grunwaldzką, Bukowską, Roosevelta do ronda Kaponiera i dalej przez Most Uniwersytecki, Św. Marcin, al. Niepodległości, Solną, Wyszyńskiego do Śródki, a następnie przez Zawady, Gnieźnieńską w kierunku Bogucina, Kobylnicy, Tuczna, Wronczyna, Kiszkowa, Lednogóry i Pobiedzisk.

"Wings For Life World Run" to bieg charytatywny, który polega na tym, że zawodnicy nie biegli do mety, lecz przed nią uciekali. I tak pół godziny po rozpoczęciu biegu, o 13:30 prowadzony przez słynnego skoczka Adama Małysza samochód - meta wystartował z Targów. Początkowo samochód - meta jechał z prędkością 15 km/h, jednak po każdej godzinie przyspieszał o jeden kilometr.

W zawodach wzięli udział zarówno zawodowi biegacze, jak i amatorzy, a także osoby, które biegły po raz pierwszy na długim dystansie. Osobom z przerwanym rdzeniem kręgowym postanowili pomóc również niepełnosprawni. W biegu wzięli udział również niepełnosprawni na wózkach.

Zwycięzcą "Wings For Live Run" w Polsce został informatyk Dariusz Nożycki z Warszawy, którego meta dogoniła po 4 godzinach i 26 minutach na dystansie 66,86 km (Polak był 9.na świecie). Wśród pań najdalej dobiegła gorzowianka Wioletta Paduńska, która jest żołnierzem 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Przebiegła ona dystans 48 kilometrów.

Najlepszy na świecie okazał się niepełnosprawny Szwed, Aron Anderseden, który na wózku inwalidzkim pokonał blisko 90 km na drogach Florydy w USA.

Głównym celem "Wings For Live Run" jest pomoc osobom z przerwanym rdzeniem kręgowym. Dochód z wpisowego, datków i funduszy od sponsorów zostanie przeznaczony na sfinansowanie badań i metod leczenia nad przerwanym rdzeniem kręgowym. Do tej pory udało się zebrać 20,6 mln €.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: